Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Маємо боротися за нову людську ментальність, де агресія, гнів і ненависть будуть атрофованими почуттями – Президент

25 вересня 2019 року - 17:41

Маємо боротися за нову людську ментальність, де агресія, гнів і ненависть будуть атрофованими почуттями – Президент

Президент України Володимир Зеленський закликав світових лідерів разом працювати для того, щоб воєн у світі ставало менше. Він висловив сподівання, що цьому сприятиме і його сьогоднішній виступ на загальних дебатах 74-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.

«Мені чесно дуже хотілося б, щоб цю промову колись назвали «15 хвилин, що змінили світ». Але я чудово розумію: змінити те, що існує тисячі років, за 15 хвилин просто неможливо. А поведінкові теорії кажуть, що війна є невід’ємною складовою людської сутності», – зазначив Глава держави.

Але світ змінюється, і люди змінюються разом з ним, додав він.

«І якщо колись ми навчилися писемності, математики, винайшли колесо, пеніцилін і підкорили космос – значить, у людства все-таки є шанс. Усвідомлюючи всю небезпеку цивілізації, ми повинні генерувати інші смисли. І боротися за нову людську ментальність, де агресія, гнів і ненависть будуть атрофованими почуттями», – закликав Володимир Зеленський.

Президент навів цитати з передмови до роману Еріха Марії Ремарка «На Західному фронті без змін», який автор характеризував як «спробу розказати про покоління, скалічене війною. Про тих, хто став її жертвою, навіть врятувавшись від снарядів». Згадав він і твір «Прощавай, зброє!» Ернеста Хемінгуея, у якому зазначалося: «Війну неможливо виграти перемогами. Той, хто виграє війну, ніколи не перестає воювати…».

«Світ мусить пам’ятати: кожне наступне скалічене покоління – це шлях до нової війни. Яку неможливо, просто неможливо виграти перемогами», – наголосив Глава держави. Він висловив сподівання, що світова спільнота усвідомлює всі загрози сьогодення.

«Дехто зараз каже: «Третьої світової війни не буде. Буде остання». Сподіваюся, що ця фраза – це усвідомлення загрози для планети, а не анонс», – зауважив Володимир Зеленський.

Президент також запевнив, що Україна підтримує реалізацію всіх амбітних пріоритетів цьогорічної Асамблеї. Володимир Зеленський висловив сподівання, що своєю участю в роботі сесії він зможе донести світові проблеми та біди своєї рідної країни та свого народу.

ф

Робочий візит Президента України до США для участі у 74-й сесії Генасамблеї ООН

24 вересня 2019 року - 09:03