Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Мистецтву у вигнанні потрібен дім: Олена Зеленська звернулася до учасників і гостей Венеціанської бієнале

22 квітня 2022 року - 13:53

Мистецтву у вигнанні потрібен дім: Олена Зеленська звернулася до учасників і гостей Венеціанської бієнале

Перша леді України Олена Зеленська звернулася до учасників і гостей однієї з провідних виставок світу – Венеціанської бієнале (La Biennale di Venezi). У своєму листі вона наголосила, що мистецтво – це також вид протистояння під час війни.

На виставку, яка відкрилася 21 квітня, прибула делегація українських митців. Цьогоріч вони поставили за мету розповісти світові про війну в Україні, яка на момент відкриття бієнале тривала вже 58-й день і забрала 208 дитячих і тисячі дорослих життів.

Напередодні венеціанці та гості міста могли побачити на площі Сан-Марко відгомін українських подій – сотні волонтерів розгорнули полотно із зображенням дівчинки на ім’я Валерія, п’ятирічної біженки з Кривого Рогу. Ця робота автора JR присвячена бомбардуванню Маріупольського драматичного театру російською авіацією та його жертвам. Її вже демонстрували в багатьох європейських містах.

У своєму зверненні на відкритті виставки Олена Зеленська розповіла, що українські художники пройшли непростий шлях до Венеції через війну. Її лист зачитав присутнім Посол України в Італії Ярослав Мельник.

«На українських експонатах цього року також є попіл війни. Коли почалися перші вибухи, кожен рятував найдорожче. Це наша трагічна реальність – нині кожен українець навіть у такому ідилічному місті, як Венеція, бачить перед собою руїни Маріуполя, Чернігова, Харкова, Київщини», – зазначила перша леді.

Під час звернення гостям заходу демонстрували світлини. На них можна було побачити, як за допомогою мішків із піском в українських містах захищають від обстрілів пам’ятники культури. Також було продемонстровано руїни українських музеїв, знищених російськими обстрілами, зокрема музею Архипа Куїнджі в Маріуполі, музею старожитностей у Чернігові та музею, де зберігалися роботи народної художниці Марії Примаченко.

«Для кожного з нас її картини – втілена казка з дитинства, і на наших очах тієї миті ніби розстріляли казку. Але… казка вціліла! Після звільнення Київщини ми дізналися, що охоронець музею Анатолій з дружиною Наталією під обстрілами врятували все. Це диво мистецтва та людяності, які навіть серед жахіть війни вражають особливо. І це історія про надію та перемогу», – наголосила Олена Зеленська.

Вона також висловила сподівання, що в України нарешті з’явиться власний павільйон на бієнале, якого країна не мала з часів розпаду СРСР.

«Бо мистецтву у вимушеному вигнанні, як і людині у вигнанні, особливо потрібен дім.  Дім, у якому не стріляють», – резюмувала перша леді. 

ф

Перша леді України звернулася до учасників і гостей Венеціанської бієнале

22 квітня 2022 року - 14:24