Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

На сьогодні погоджено десять гуманітарних коридорів у Київській, Луганській і Донецькій областях – Ірина Верещук

26 березня 2022 року - 12:52

На сьогодні погоджено десять гуманітарних коридорів у Київській, Луганській і Донецькій областях – Ірина Верещук

В Україні на 26 березня погоджено десять гуманітарних коридорів для евакуації людей із населених пунктів, постраждалих унаслідок російського вторгнення. Про це повідомила віце-прем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

У Донецькій області запланований виїзд людей із міста Маріуполя до міста Запоріжжя на власному автотранспорті.

За словами Ірини Верещук, безкоштовно дозаправити автівки маріупольці можуть у Бердянську за адресою: вулиця Мелітопольське шосе, 87Б. Водночас через блокування окупантами автобусів на блокпостах централізованої евакуації мешканців Маріуполя сьогодні не буде.

Віце-прем'єр-міністр наголосила, що для отримання необхідної допомоги та прихистку в місті Бердянську люди можуть звертатися до гуманітарних штабів. Їхні контакти: 3-62-76, 3-52-52, (097) 551-59-17 та (050) 439-75-29. Також маріупольці можуть зателефонувати до кол-центру в місті Запоріжжі: (095) 220-41-11, (067) 220-41-12 та 0800-503-508.

У Київській області погоджено такі маршрути:

Із села Плесецьке до міста Фастова. Місце збору – будинок сільради на вулиці Центральна, 57.

Із села Северинівка до Білогородки. Місце збору – вулиця Івана Мазепи, 20.

Із смт Бородянка до міста Біла Церква. Місце збору – вулиця Центральна, 331.

Із сіл Червона Слобода, Рожів та Ситняки до міста Біла Церква. Місце збору – торговельний центр на вулиці Лесі Українки, 46, село Червона Слобода.

Автобуси для евакуації будуть відправлені з міст Біла Церква, Фастів та з Білогородки.

«Славутич, Димер, Іванків – ми вас чуємо й знаємо, що ви потребуєте маршрутів (для евакуації. – Ред.). Ми над цим працюємо», – наголосила Ірина Верещук.

У Луганській області автобуси для евакуації та гуманітарна допомога будуть відправлені з міста Бахмута. Погоджені коридори: з міста Рубіжного (місце збору – вулиця Чехова, 11); із смт Нижнє (місце збору – вулиця Паркова, 13); з міста Лисичанська (місце збору – ГТВ, квартал 40 років Перемоги, вулиця Сосюри, 324); з міста Попасної (місце збору – вулиця Первомайська, 42); з міста Сєвєродонецька (місце збору – проспект Хіміків, 28) та з міста Гірське (місце збору – вулиця Гагаріна, 13).

«За наявною в нас інформацією, окупанти запланували сьогодні показову акцію – збираються примусово депортувати з міста Херсона у тимчасово окупований український Крим етнічних вірменів, азербайджанців та турків-месхетинців... Росіяни розуміють, що втрачають контроль, і тому вдаються до пропаганди – вивозять людей до підконтрольного поки що їм Криму. Проте ці кроки нікчемні та злочинні», – зазначила віце-прем'єр-міністр.

Ірина Верещук наголосила, що мешканці Херсона активно й масово виходять на акції проти окупації.

«Херсон і херсонці, ви – наші герої!» – зазначила вона.