Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Президент проінспектував будівництво четвертого гідроагрегату на Дністровській ГАЕС

2 жовтня 2020 року - 17:08

Президент проінспектував будівництво четвертого гідроагрегату на Дністровській ГАЕС

Під час робочої поїздки до Чернівецької області Президент України Володимир Зеленський відвідав Дністровську гідроакумулюючу електростанцію, яка наразі є невід’ємною складовою частиною енергетичної стратегії держави до 2030 року.

Електростанція унікальна тим, що працює в режимі «насос – турбіна» та дає змогу використовувати акумульовану вночі енергію для виробництва електроенергії під час пікових навантажень на мережу.

Робота цієї ГАЕС є потужним механізмом регулювання балансу виробництва та споживання електроенергії в енергосистемі України, підвищує якість електричної енергії та її економічну привабливість для потенційних споживачів у Європі.

Під час відвідання електростанції Глава держави оглянув три працюючі гідроагрегати та монтажні зони, де будують другу чергу Дністровської ГАЕС у складі четвертого гідроагрегату.

Закінчити зведення 4-го гідроагрегату другої черги Дністровської ГАЕС заплановано на IV квартал 2020 року. Потужність його пускового комплексу становитиме в насосному режимі 421 МВт, а в генераторному режимі – 324 МВт.

Найближчим часом очікується проведення так званої прокрутки агрегату й початок пускових операцій.

«У цьому році ми плануємо до Дня енергетика зробити перший пуск агрегату. І в першому півріччі наступного року здати його в промислову експлуатацію», – зазначив генеральний директор Укргідроенерго Ігор Сирота.

За його словами, наразі невирішеною є проблема підняття берегів Дністра на молдавській стороні. Для цього потрібно провести переговори з Молдовою на міждержавному рівні.

«Екологічна сторона – узгоджена. Питань немає. Там більше політична сторона. Вони хочуть, щоб це питання розглядати в комплексі», – розповів Ігор Сирота.

Президент України пообіцяв вивчити це питання.

За попереднім планом, завершити спорудження всіх гідроагрегатів планується до 2028 року. Перебуваючи на електростанції, Глава держави обговорив з керівництвом ГАЕС можливість їхньої швидшої добудови.

Дністровська ГАЕС із потужністю 2268 МВт зможе забезпечити надійну роботу атомних електростанцій, дозволить довести до нормативного рівня якість виробленої електроенергії за частотою, істотно підвищить надійність енергопостачання, зміцнить енергетичну безпеку України та розширить експортні можливості енергосистеми держави.

«Повне будівництво Дністровської ГАЕС забезпечить підвищення надійності енергопостачання та розширить експортні можливості енергосистеми держави. Є можливість підтримувати якісну електроенергію у Молдову та в Румунію», – зазначив Володимир Зеленський.

Ця новина містить виправлення. Раніше в тексті було неправильно вказано автора цитат – замість генерального директора Укргідроенерго Ігоря Сироти їх було помилково подано від імені директора Дністровської ГАЕС Василя Суботи. Просимо вибачення за помилку в колективу, медіа та читачів. Надсилаємо версію з коректним ім'ям спікера.

ф

Робоча поїздка Президента України до Чернівецької області

2 жовтня 2020 року - 13:52