Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Президент Єврокомісії привітала Володимира Зеленського з досягненням перемир’я

28 серпня 2020 року - 16:51

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн.

Насамперед очільниця Єврокомісії привітала Президента з одужанням членів його родини від коронавірусної інфекції та побажала їм міцного здоров’я.

«Дякую за це. Так, моя дружина та син справді одужали. На жаль, відходити від цієї хвороби треба два-три тижні після одужання. Ми проводимо серйозну комунікацію з суспільством, розповідаємо про заходи безпеки, адже всі стомлені від цієї епідемії. Нині ми працюємо над збільшенням кількості ліжок для таких хворих, якщо буде друга хвиля», – зазначив Володимир Зеленський.

Сторони обмінялися думками щодо епідемічної ситуації. Президент України подякував за досягнуту домовленість щодо доз вакцини, коли вона буде виготовлена. Він також зазначив, що Україна готова до міжнародної співпраці з виробництва вакцини.

«Ми вивчаємо можливість трансферу технологій та швидкого розгортання локалізованого виробництва вакцин в Україні. Маємо для цього кілька потужних фармацевтичних підприємств. Ми готові до масового виробництва вакцини. Розраховуйте на нас», – сказав Глава держави.

Співрозмовники також зробили акцент на підготовці до 22-го Саміту Україна – Європейський Союз, який має відбутися 1 жовтня у Брюсселі.

Володимир Зеленський наголосив, що українська сторона налаштована на тісну взаємодію з інституціями ЄС з тим, щоб забезпечити максимальну результативність Саміту.

Відбувся обмін думками з основних питань порядку денного Україна – ЄС та подальших кроків, необхідних для зміцнення стратегічного партнерства й поглиблення економічної інтеграції між Україною та Європейським Союзом. Володимир Зеленський висловив сподівання, що Спільна заява, яку буде ухвалено за підсумками Саміту, відображатиме високий рівень амбіцій України та ЄС щодо подальшої розбудови відносин.

«Україна і ЄС, попри об’єктивні труднощі, пов’язані з пандемією COVID-19, продовжують економічну інтеграцію та зміцнюють стратегічне партнерство. Найближчим часом Верховна Рада ухвалить низку законів щодо виконання Угоди про асоціацію. Під час Саміту Україна буде готова обговорити прогрес у виконанні Угоди та ключових реформ», – констатував Володимир Зеленський.

Урсула фон дер Ляєн наголосила на повній підтримці інтеграції України до Європейського Союзу.

Глава держави відзначив важливість рішення ЄС про надання Україні макрофінансової допомоги в обсязі 1,2 млрд євро для підтримки макроекономічної стабільності та процесу реформ. Було висловлено сподівання, що перший транш макрофінансової допомоги ЄС обсягом 600 млн євро буде виділений ближчим часом без додаткових умов.

«Уряд України вже розпочав роботу над виконанням умов Меморандуму про взаєморозуміння між Україною та ЄС, щоб уже до кінця цього року можна було отримати другий транш макрофінансової допомоги», – поінформував Президент.

Окрему увагу співрозмовники приділили безпековій ситуації на сході України. Володимир Зеленський розповів Президенту Європейської комісії про перебіг переговорів у Мінському й Нормандському форматах. Глава держави подякував за незмінну підтримку України з боку ЄС у питанні відновлення суверенітету й територіальної цілісності.

Урсула фон дер Ляєн наголосила на тому, що Євросоюз повністю підтримує виконання Мінських угод. Вона привітала Президента України й високо оцінила його зусилля у досягненні перемир’я, яке триває вже 33-й день, впродовж яких не було жодних бойових втрат. Вона відзначила, що ЄС вважає неприйнятною тимчасову окупацію Кримського півострова, та висловила думку, що зустріч лідерів країн Нормандського формату, яка є надзвичайно важливою, треба провести якомога швидше.

«Дякую за цю підтримку. Ми очікуємо зустрічі лідерів країн Нормандського формату скоро після зустрічі наших радників. Ми дуже хочемо зберегти режим всеосяжного та сталого припинення вогню. Ми робимо все, щоб просуватися вперед до закінчення війни», – наголосив Глава держави.

Володимир Зеленський та Урсула фон дер Ляєн також обмінялися думками щодо розвитку ситуації в Білорусі. Співрозмовники констатували спільність підходів України та ЄС щодо вирішення внутрішньополітичної кризи в Білорусі.