Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Радник Президента України: Потрібно запровадити енергетичне ембарго й припинити підтримувати грошима воєнні злочини Росії

16 квітня 2022 року - 09:19

Країни «Великої сімки» (G7) та Європейський Союз мають запровадити енергетичне ембарго на російські енергоносії, а також допомогти Україні закрити дефіцит бюджету, який виник унаслідок повномасштабного вторгнення Росії на нашу територію. Про це розповів радник Президента України з економічних питань Олег Устенко в інтерв’ю виданню The New Yorker.

Зокрема, він зауважив, що навіть після того, як Президент США Джозеф Байден назвав геноцидом те, що коїть російська армія в Україні, європейські союзники все ще затягують з оголошенням енергетичного ембарго щодо Росії.

«Ми говоримо: дивіться, ви припиняєте закупівлю російської ікри. Однак те, що справді може завдати удару по російській військовій машині, – це нафта. А з нафтою досі нічого не сталося – тривають постійні розмови, які так ні до чого й не привели», – розповів Олег Устенко.

За його словами, деякі європейські країни почали купувати навіть більше російського газу та нафти, ніж до війни. Хоча це може пояснюватися й тим, що ці країни намагалися нарощувати свої енергетичні запаси в очікуванні ембарго, яке, на їхню думку, таки буде запроваджене.

Радник Президента України визнав, що Німеччина та Франція – дві найбільші економіки ЄС – скоротили імпорт російської нафти з початку війни, але зазначив, що вони все ще купують великі обсяги цього енергоносія.

На переконання Олега Устенка, Вашингтон має посилити тиск на своїх європейських союзників, щоб вони приєдналися до енергетичного ембарго.

Він також закликав США та інших членів G7 надати більшу фінансову підтримку українському уряду, який і фінансує оборону в умовах війни, і продовжує соціальні виплати та підтримку свого населення.

«Падіння нашої економіки внаслідок ворожої агресії значне, – сказав радник Президента України. – Майже половина наших підприємств працює не на повну потужність. Наші бюджетні надходження істотно впали, а бюджетний дефіцит збільшився. Цей дефіцит потрібно фінансувати».

Олег Устенко оцінив дефіцит бюджету на рівні близько 8 млрд дол. США на місяць. За його словами, для України в нинішніх умовах було б недоцільно робити запозичення на міжнародних фінансових ринках для покриття цього дефіциту. Але якщо країни «Великої сімки» нададуть 50 млрд дол. нового фінансування, це дасть змогу розв'язати проблему дефіциту принаймні ще на шість місяців, сказав він.

«Нам потрібна додаткова фінансова підтримка, зокрема зі Сполучених Штатів. Звичайно, США були дуже люб’язні, надавши нам зброю. Але цього замало», – зауважив радник Глави Української держави.

Втім, Олег Устенко наголосив, що першочерговим кроком має стати негайне запровадження енергетичного ембарго, оскільки це – найбільш вразливе місце Росії. При цьому, на його переконання, моральний аргумент повинен бути принаймні таким же вагомим, як і економічний.

«Якщо хтось вчиняє воєнний злочин, а третя сторона дає гроші воєнному злочинцю, то для нас в Україні ця третя сторона також перебуває в циклі скоєння того ж воєнного злочину. Тому що третя сторона своїми грошима підтримує воєнний злочин», – резюмував радник Президента.