Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Система якісних послуг підтримки сімей має бути запроваджена по всій країні – Микола Кулеба

4 вересня 2019 року - 15:31

Система якісних послуг підтримки сімей має бути запроваджена по всій країні – Микола Кулеба

Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба здійснив робочу поїздку до Львівської області, під час якої ознайомився з розвитком послуг для дітей з інвалідністю у місті Львові та взяв участь у роботі круглого столу на тему «Система послуг для дітей з групи ризику/з інвалідністю та сімей, у яких вони зростають».

У рамках круглого столу, організованого Навчально-реабілітаційним центром «Джерело», уповноважений Президента та представники Міністерства соціальної політики, Міністерства освіти і науки, фахівці з різних регіонів України обговорили модель надання послуг особам з інвалідністю, що діє у Львові, можливості її імплементації та поширення по всій Україні.

За словами директора центру «Джерело» Зореслави Люльчак, нині 90% фінансування він отримує від міста, проте ще п’ять років тому ситуація була іншою. Однак місто побачило й оцінило переваги для своїх мешканців і сьогодні замовляє послуги в «Джерелі».

Зі свого боку Микола Кулеба акцентував увагу на тому, що майбутнє соціальних послуг – за ефективним розвитком державно-приватного партнерства. 

«Система якісних послуг підтримки сімей має бути запроваджена по всій країні», – наголосив уповноважений Президента.

Також Микола Кулеба провів робочу зустріч з мером Львова Андрієм Садовим, на якій було обговорено роль та відповідальність органів місцевого самоврядування у питанні розвитку в громаді послуг для сімей з дітьми, зокрема для дітей з інвалідністю. 

За його словами, позиція міської влади полягає в тому, що у Львові не повинно бути інтернатів, тому тут розвивають послуги денного догляду, раннього втручання, реабілітації дітей з інвалідністю. 

Микола Кулеба також відвідав дитячу поліклініку, Центр денного догляду осіб з інвалідністю, поспілкувався з їхніми працівниками, дітьми та батьками.  

Довідка. Навчально-реабілітаційний центр «Джерело» створила громадська організація, пізніше його взяло на баланс місто. Центр надає послуги реабілітації, денного догляду, раннього втручання тощо дітям з інвалідністю та їхнім батькам. За сприяння Центру при міській поліклініці відкрито перше відділення раннього втручання. Найближчим часом такі відділення з’являться ще в трьох районах Львова.