Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Співпраця з компанією Stadler сприятиме створенню в Україні сучасного виробництва потягів і трамваїв – Володимир Зеленський

7 травня 2021 року - 19:00

Співпраця з компанією Stadler сприятиме створенню в Україні сучасного виробництва потягів і трамваїв – Володимир Зеленський

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з головою ради директорів, генеральним директором одного зі світових лідерів з виробництва рухомого складу для колійних доріг – швейцарської групи компаній Stadler CIS AG Петером Крістофом Шпулером та генеральним директором Stadler CIS AG Александром Люфтом.

Глава держави привітав підписання Меморандуму про взаєморозуміння і співробітництво між АТ «Укрзалізниця» та компанією Stadler, яке відбулося 7 травня за результатами перемовин за участю представників Офісу Президента України, Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості та Міністерства інфраструктури України.

Наразі Stadler шукатиме майданчик для будівництва заводу з виробництва рухомого складу приміських потягів і міських трамваїв. Наступними кроками буде трансфер технологій і навчання працівників для забезпечення якості продукції, яка б відповідала стандартам компанії. Цей завод орієнтуватиметься як на внутрішнього українського споживача та участь у тендерах, так і на експорт продукції до інших країн.

«Ми всіляко підтримуємо такі інвестиції в нашу країну. Україна зацікавлена у подібній співпраці, і ми обговорювали такі можливості під час офіційного візиту до України Президента Швейцарської Конфедерації», – зазначив Володимир Зеленський.

Співпраця зі Stadler також сприятиме реалізації проекту якісного приміського залізничного сполучення City Express, перший етап якого має бути втілений у Києві, Дніпрі та Харкові.