Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

У межах проекту Олени Зеленської відбувся запуск першого україномовного аудіогіда у Східній Африці

28 липня 2021 року - 13:39

У межах проекту Олени Зеленської відбувся запуск першого україномовного аудіогіда у Східній Африці

У межах проекту культурної дипломатії перша леді України Олена Зеленська презентувала аудіогід українською мовою в Кенії. Він став 25-м у мережі україномовних аудіогідів у світі та першим у регіоні Східної Африки. Місце, де звучатиме українська мова, – це «Форт Ісус», історична  пам’ятка XVI ст., розташована в головному туристичному місті країни – Момбасі.

«Форт Ісус» – унікальна фортифікаційна споруда, що стала справжнім форпостом європейців у Індійському океані. З 2011 року фортеця входить до списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО. Українська стане першою іноземною мовою, що лунатиме в стінах 400-річного форту.

«Гіди – невелика частина такого масштабного напрямку, як культурна дипломатія. Задля розбудови та розвитку міжнародних відносин варто робити системні та поступові кроки. Головна мета проекту з аудіогідами – просувати українську мову по всьому світу, щоб її знали та чули в максимально можливій кількості місць», – розповіла Олена Зеленська.

Проект першої леді із запуску україномовних аудіогідів вже охопив низку всесвітньо відомих музеїв: Лувр і Версаль у Франції, галерею Альбертіна та Музей історії мистецтв у Австрії, палац Долмабахче й Національний парк Гьореме в Туреччині, Латвійський національний художній музей, Морський музей у Чорногорії, Колізей і Римські Форуми в Італії, Киргизький національний музей образотворчих мистецтв імені Гапара Айтієва, а також автобусний маршрут Вільнюсом і маршрут Вільнюс – Тракай у Литві тощо.

Впровадження україномовного аудіогіда в музеї «Форт Ісус» стало особливо актуальним у зв’язку із запуском прямих чартерних авіарейсів між Україною та Кенією у квітні 2021 року, що вже сьогодні відчутно вплинуло на кількість українських туристів на півдні цієї країни.

Особливість ініціативи Олени Зеленської полягає в тому, що українські туристи матимуть змогу пізнати Африку не лише через призму дивовижної природи, а і її значного внеску у розвиток людства. 

Реалізація проекту із запуску аудіогіда стала можливою завдяки спільним зусиллям Посольства України в Республіці Кенія та музею «Форт Ісус».