Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Україна підготувала необхідні документи для якнайшвидшого запуску спеціального трибуналу щодо злочину агресії – Андрій Смирнов

25 квітня 2022 року - 13:35

Україна підготувала необхідні документи для якнайшвидшого запуску спеціального трибуналу щодо злочину агресії – Андрій Смирнов

Україна оперативно підготувала відповідну нормативно-правову базу, проекти статутних документів для якнайшвидшого запуску роботи спеціального трибуналу із розслідування злочину агресії проти нашої держави. Про це під час брифінгу сказав заступник керівника Офісу Президента Андрій Смирнов.

«Наразі проводяться консультації з державами-партнерами, міжнародними організаціями, визначається оптимальний формат заснування й роботи трибуналу», – повідомив він.

Заступник керівника Офісу Глави держави зазначив, що ідею заснування спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України підтримали сотні європейських і світових інтелектуалів, провідні юристи-міжнародники, громадські діячі, які підписали заяву щодо необхідності його створення.

Як поінформував Андрій Смирнов, за координації Офісу Президента спільно з українськими органами досудового розслідування, розвідувальними органами та Міністерством цифрової трансформації проводиться щоденна робота з підготовки Книги катів. Це збірник відомостей про кожного російського військового злочинця, причетного до війни та звірств, які вчинялися та вчиняються на території України.

«Досліджується, перевіряється та верифікується величезний масив інформації, який згодом буде доступний нашим громадянам та всьому цивілізованому світу», – розповів заступник керівника Офісу Президента.

Крім того, за його словами, Офіс Глави держави спільно з Міністерством юстиції України розробили механізми стягнення коштів Російської Федерації, заморожених за кордоном, у рахунок компенсації збитків.

«Ми маємо одразу кілька планів досягнення цього. Основний з них – підписання міжнародного договору, який передбачатиме зняття імунітету з коштів Російської Федерації та спрямування їх постраждалим громадянам і юридичним особам, а також на відновлення інфраструктури. План «Б» – ухвалення відповідного закону в кожній юрисдикції, де були заморожені кошти. В окремих країнах такі законопроекти вже зареєстровані», – сказав Андрій Смирнов.

Він зауважив, що цього тижня триватимуть відповідні перемовини з міжнародними партнерами.

Також заступник керівника Офісу Президента поінформував про діяльність судів, інших органів та установ у системі правосуддя.

Андрій Смирнов зазначив, що станом на 25 квітня не здійснюють правосуддя 135 апеляційних і місцевих судів, що становить 20% від загальної кількості судів в Україні.

За словами заступника керівника Офісу Глави держави, пошкоджено або повністю зруйновано 51 суд. Зокрема, 47 приміщень судових установ у Київській, Чернігівській, Харківській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях зазнали критичних пошкоджень, і наразі здійснення правосуддя в них неможливе. Повністю зруйновані приміщення Бородянського районного суду Київської області, Ізюмського міськрайонного суду Харківської області, Харківського апеляційного суду, будівля якого є пам’яткою архітектури, та Господарського суду Миколаївської області.

Андрій Смирнов розповів, що на територіях, які українська влада тимчасово не контролює, розташовані 64 суди.

«Щодо всіх цих судів ухвалено рішення про тимчасову зміну територіальної підсудності. Справи, підсудні цим судам, тимчасово розглядаються іншими судами. За першої можливості здійснення правосуддя в цих судах буде відновлено», – сказав заступник керівника Офісу Президента.

Він зазначив, що вже відновлено діяльність шести судів. Це Брусилівський, Малинський та Овруцький районні суди Житомирської області, Іванківський районний суд Київської області, Господарський суд Сумської області та Господарський суд Чернігівської області.

Крім того, докладаються зусилля для відновлення роботи всієї мережі судів у Чернігівській, Сумській та Київській областях.