Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

В Україні має бути сучасна та безпечна інфраструктура – Президент

3 березня 2021 року - 20:26

Розвиток інфраструктури та енергетичного сектору обговорили на нараді під головуванням Президента України Володимира Зеленського, у якій взяли участь керівник Офісу Глави держави Андрій Єрмак, заступники керівника Офісу Президента Юлія Свириденко та Кирило Тимошенко, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, міністр інфраструктури Владислав Криклій, виконувач обов’язків міністра енергетики та вугільної промисловості Юрій Вітренко, голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус, голова Комітету Верховної Ради з питань транспорту та інфраструктури Юрій Кісєль, радник Прем'єр-міністра України Кирило Криволап.

«В Україні має бути сучасна та безпечна інфраструктура, інтегрована у світову транспортну систему, яка забезпечує високу мобільність населення. Це було частиною моєї передвиборчої програми, і це підтримують українці», – наголосив Володимир Зеленський.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій розповів, як відбувається модернізація дорожньої інфраструктури та її приведення до рівня стандартів ЄС.

«З вашої ініціативи ми працюємо над капітальним ремонтом інфраструктури. Будівництво доріг відбувається за європейськими стандартами. Ми впроваджуємо автоматичний контроль ваги та швидкості автомобілів, відновлюємо аеропорти, командно працюємо над підписанням угоди «Відкрите небо» з ЄС. Також наша мета – усунення монополізму у транспортній системі», – сказав Владислав Криклій.

Додатково він наголосив, що його міністерство працює над збільшенням частки перевезень з використанням внутрішніх водних шляхів, лібералізацією, цифровізацією ринків транспортних послуг, спрощенням умов роботи для бізнесу та розширенням доступу до послуг для громадян. Міністр також зазначив, що мета сучасної України – екологічно чистий транспорт. Детальніше Владислав Криклій зупинився на проекті оснащення електрозарядними станціями головних туристичних маршрутів України.

Обговорили також забезпечення освітленням українських трас і доріг. У цьому напрямку Міністерство інфраструктури співпрацюватиме з Міністерством енергетики та вугільної промисловості.

Говорячи про розвиток енергетичної галузі України, Президент зазначив: «Незалежна енергетична система, дешева енергетика – ось основна мета, до якої прагне Україна. Кожен українець має відчувати енергетичну безпеку та отримувати соціально справедливі платіжки за енергетичні послуги».

Виконувач обов’язків міністра енергетики та вугільної промисловості Юрій Вітренко зауважив, що він тісно співпрацює з Міністерством цифрової трансформації щодо створення доступних та ефективних електронних послуг для споживачів. Також він наголосив на тому, що Україна поставить енергоефективність на новий якісний рівень і активно працюватиме над інтеграцією з Євросоюзом у цій галузі.

«Український споживач має відчувати захист держави, яка надаватиме якісний сервіс та допомагатиме сплачувати тарифи. Я також впевнений, що ми побачимо якісно новий рівень інтеграції у ЄС», – сказав Юрій Вітренко.