Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Вадим Пристайко повідомив про результати зустрічі радників лідерів країн та урядів Нормандського формату

16 липня 2019 року - 14:35

Вадим Пристайко повідомив про результати зустрічі радників лідерів країн та урядів Нормандського формату

Заступник керівника Офісу Президента України Вадим Пристайко під час брифінгу 16 липня розповів про результати переговорів зовнішньополітичних радників глав країн та урядів Нормандського формату, які відбулися у Парижі 12 липня.

За його словами, незважаючи на фундаментальні відмінності у поглядах української та російської сторони щодо причин війни на Донбасі, було досягнуто певних домовленостей. Зокрема, вони стосуються припинення вогню – так званого хлібного перемир’я. Вадим Пристайко нагадав, що нинішнє припинення вогню буде вже дев’ятнадцятим з початку війни, тому зараз завдання – забезпечити його сталість.

«Щоб ми могли остаточно припинити стріляти й тим самим виконати перший пункт Мінських домовленостей», – зазначив він.

Крім того, досягнуто домовленості щодо розведення сил і розмінування Станиці Луганської та ще двох попередньо погоджених ділянок, а також визначено наступні території.

«Протягом місяця домовилися здійснити обмін певної кількості наших бранців. Президент Зеленський говорив про 10 на 10, 15 на 15. Ми не замикаємося на кількості людей – наше завдання зараз обміняти, повернути своїх людей додому й розблокувати процес «всіх на всіх», – розповів заступник керівника Офісу Президента. Він нагадав, що завтра відбудеться зустріч Тристоронньої контактної групи у Мінську, крім того, уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова перебуває у Москві.

«Завдання радників глав держав і урядів – зрушити з мертвої точки переговорний процес різних підгруп», – додав Вадим Пристайко.

На уточнення від журналістів щодо можливості зустрічі глав держав і урядів Нормандського формату Вадим Пристайко зазначив, що зовнішньополітичні радники ще мають зустрітися, щоб оцінити прогрес домовленостей, досягнутих у липні.

«Плануємо це зробити в кінці літа. Справді обговорювалося, коли наші лідери зможуть зустрітися. Загальна думка – це має відбутися максимально швидко. Але ми не можемо проводити зустрічі лідерів, якщо не будемо бачити виконання досягнутих домовленостей», – сказав він.

Вадим Пристайко також зазначив, що неодноразово озвучувалися ініціативи щодо розширення Нормандського формату. Як відомо, по це у своєму зверненні говорив Володимир Зеленський, пропонуючи залучити до переговорів Президента США Дональда Трампа та Прем’єр-міністра Великої Британії. Однак поки офіційні запрошення лідерам інших країн не надсилалися.

«Нормандський формат – не Біблія. Так само, як і Мінський формат. Ми не можемо нескінченно працювати в рамках цих форматів, якщо вони не приносять миру на нашу землю. Якщо ми побачимо й переконаємося, що ці формати вичерпали себе, то шукатимемо інші. Це те, про що в загальних рисах намагався дати сигнал Президент Зеленський», – наголосив він.