Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Володимир Зеленський: До 1 травня 2021 року буде добудована перша черга мостового переходу ХБК – Таврійський у Херсоні

20 серпня 2020 року - 19:12

Володимир Зеленський: До 1 травня 2021 року буде добудована перша черга мостового переходу ХБК – Таврійський у Херсоні

Під час робочої поїздки до Херсонської області Президент України Володимир Зеленський побував на будівництві мосту ХБК – Таврійський і поставив завдання завершити першу чергу об'єкта до 1 травня наступного року.

Потреба у зведенні мосту ХБК – Таврійський у Херсоні по проспекту Адмірала Сенявіна – вулиці Залаегерсег постала ще у 2006 році через збільшення навантаження на вулично-дорожню мережу міста. Наразі об’єкт готовий приблизно на 20%. Для його завершення необхідно доопрацювати проектно-кошторисну документацію та визначити необхідну суму коштів.

Голова Херсонської обласної державної адміністрації Юрій Гусєв розповів Президентові, що в кінці минулого року ОДА підписала угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) щодо підготовки фінансування проекту розвитку регіональних доріг, зокрема мосту в обласному центрі. Наразі тривають процедури з оформлення документів. Однак вони затягуються через відсутність коштів та розслідування щодо однієї з підрядних організацій.

У відповідь на це Президент зауважив, що зазвичай при будівництві інфраструктурних об’єктів є багато проблемних моментів та навмисних затягувань, проте Херсонській облдержадміністрації вдається будувати більшість об’єктів згідно з графіком.

Глава держави закликав не втрачати час і впродовж наступних двох тижнів починати будівельні роботи одночасно з вирішенням процедурних питань.

«Давайте так: упродовж цього місяця, у найближчі два тижні, я б дуже хотів, щоб тут стояла техніка, а далі – паралельно розбирайтеся з усіма підрядниками. Бо ми з вами так країну ніколи не побудуємо, тому що на шляху у нас завжди є камінчики, проблеми й паркани, через які ми перелазимо, щоб досягти мети, – зауважив Глава держави. – Треба, щоб з’явилась техніка, забудовники й почали будувати цей міст».

Заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко зазначив, що вже підготовлений та зареєстрований проект змін до державного бюджету України, де передбачено 300 млн грн субвенцій Херсонській області.

«Ми звернемося до Верховної Ради України. У нас по країні декілька принципових моментів – у Тернополі, Кременчуку, на Херсонщині – де багато об’єктів просто заморожені», – сказав Президент. 

Глава держави наполіг, щоб до 1 травня наступного року була запущена перша черга мостового переходу ХБК – Таврійський.

«Зробіть міст для людей», – наголосив Володимир Зеленський.

ф

Робоча поїздка Президента України до Херсонської області

20 серпня 2020 року - 12:29