Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Володимир Зеленський під час зустрічі з сенаторами США: «Північний потік – 2» – це потужна зброя, яку дають до рук Росії

2 червня 2021 року - 18:05

Володимир Зеленський під час зустрічі з сенаторами США: «Північний потік – 2» – це потужна зброя, яку дають до рук Росії

Президент України Володимир Зеленський на зустрічі з делегацією Конгресу США у Києві обговорив протидію реалізації проекту «Північний потік – 2».

«Не дати добудувати та ввести в експлуатацію «Північний потік – 2» можуть лише США й адміністрація Президента Байдена. «Північний потік – 2» – це не просто енергетична безпека, про яку говорять усі дипломати й політики, це окрема потужна зброя Російської Федерації, яку дають їй сьогодні до рук. А потім Європа запитує про те, як можна захиститися від Росії. Відповідь дуже проста – не давати зброю ворогу», – наголосив Володимир Зеленський.

Глава держави зазначив, що наразі Україна на східному кордоні захищає Європу та європейські цінності, а для цього необхідне сильне та добре забезпечене військо.

«Північний потік – 2» відключить Україну від постачання газу, а значить, «відключить» нас щонайменше від 3 мільярдів доларів на рік… Нам не буде чим платити за українську армію», – додав він.

Володимир Зеленський наголосив, що розуміння всіх загроз, які становить «Північний потік – 2», особливо актуальне напередодні зустрічі Президента США Джо Байдена з Президентом Росії Володимиром Путіним. І Україна готова надати американській стороні повну інформацію щодо цього питання.

Ще однією потенційною загрозою, яка може посилити позиції Росії у Європі, Володимир Зеленський назвав ненадання Україні чіткого сигналу та конкретних термінів стосовно отримання Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ).

Президент також висловив сподівання, що США будуть представлені на найвищому рівні під час саміту Кримської платформи.

«Ми хотіли б, щоб у питанні деокупації Криму нас підтримали Сполучені Штати Америки на найвищому рівні своєю присутністю на цьому першому важливому саміті 23 серпня», – сказав Володимир Зеленський.

Глава держави також розповів про реформи, які реалізуються в Україні. Зокрема про завершення земельної реформи, яку не могла розпочати українська влада впродовж багатьох років незалежності.

«Але ми це зробили – попри опір, який чинили ті, хто заробляв на тіньовому обігу землі. Але зараз ми вже ухвалили необхідні закони й фактично наблизилися до завершення цієї реформи», – розповів він.

Також, за словами Президента, триває реформування СБУ – вже проголосований у першому читанні відповідний законопроект.

Крім того, він зазначив, що в першому читанні ухвалений дуже важливий проект закону щодо порядку обрання на посади членів Вищої ради правосуддя (ВРП).

Володимир Зеленський розповів сенаторам і про завершення розробки законопроекту, який має усунути вплив олігархів на управління державою.

У контексті боротьби з російською пропагандою Президент проінформував про накладення рішенням РНБО санкцій на низку пропагандистських телеканалів, які фінансувалися з країни-окупанта.

Володимир Зеленський також зазначив, що в Україні створено Центр протидії дезінформації, і залучення американських фахівців могло б допомогти у роботі цієї структури.

У зустрічі взяли участь сенатори США Жінн Шахін, Роберт Портман, Крістофер Мерфі, їхні радники, а також тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін.  

З української сторони були присутні перший Президент України, глава делегації України для участі в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук, віце-прем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак і його заступники Ігор Жовква, Юлія Свириденко та Андрій Сибіга.