Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Володимир Зеленський зустрівся зі співголовою німецької партії «Союз 90/Зелені»

24 травня 2021 року - 18:50

Володимир Зеленський зустрівся зі співголовою німецької партії «Союз 90/Зелені»

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч зі співголовою німецької партії «Союз 90/Зелені» Робертом Габеком. Співрозмовники обговорили перебіг передвиборчої кампанії до німецького Бундестагу.

Володимир Зеленський звернув увагу на позитивну динаміку електоральної підтримки партії виборцями, а також висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю з усіма політичними силами Німеччини, зокрема партією «Союз 90/Зелені».

Глава держави подякував за незмінну підтримку Німеччиною територіальної цілісності та суверенітету України.

Учасники зустрічі наголосили на неприпустимості агресивних дій Росії, які становлять небезпеку для миру й стабільності у Європі, зокрема таких, як нещодавнє нарощення угруповання російських військ на кордонах України.

Президент поінформував про безпекову ситуацію на Донбасі та повідомив про ризики від скупчення російських військ на українському кордоні. Він також розповів про кроки, які здійснює Україна для досягнення миру. Президент привітав рішення Роберта Габека здійснити поїздку на лінію розмежування на сході.

«Високо ціную це ваше рішення. Ви зможете на власні очі побачити реальну картину російської агресії проти України. Сподіваюся, побачене вами на Донбасі сприятиме посиленню позиції вашої політичної сили на підтримку України», – заявив Глава держави.

Володимир Зеленський і Роберт Габек також обговорили питання європейської інтеграції України. Президент зокрема відзначив важливість надання Німеччиною політичного сигналу щодо європейської перспективи Української держави.

Зі свого боку Роберт Габек позитивно оцінив зусилля України на шляху реалізації євроінтеграційного курсу та відзначив налаштованість його політичної сили на конструктивну взаємодію в цьому напрямі.

Співрозмовники обговорили ризики, які може спричинити реалізація проекту «Північний потік – 2». Володимир Зеленський і Роберт Габек погодилися, що це саме геополітичний, а не економічний проект.

Під час обговорення питань співпраці у сфері енергетики сторони висловили обопільну зацікавленість у реалізації спільних проектів на підтримку Європейського зеленого курсу, а також у межах Енергетичного партнерства між Україною та Німеччиною.