Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Зловживання в «Укроборонпромі», бурштинова мафія та злочини проти неповнолітніх: Президент України назвав пріоритети для правоохоронних органів

2 вересня 2019 року - 15:15

Зловживання в «Укроборонпромі», бурштинова мафія та злочини проти неповнолітніх: Президент України назвав пріоритети для правоохоронних органів

Президент України Володимир Зеленський, визначаючи основні завдання реформи правоохоронних органів та судової системи, наголосив на важливості подолання елітної корупції та організованої злочинності.

«Три місяці тому я, як пам’ятаєте, зустрічався з керівниками НАБУ та САП. Хотів би почути від них про результати спільної роботи у переслідуванні топ-корупціонерів», – сказав Глава держави під час зустрічі з керівництвом Верховної Ради, Кабінету Міністрів та правоохоронних органів.

Також Володимир Зеленський акцентував увагу на розслідуванні злочинів у системі Державного концерну «Укроборонпром», зловживань щодо виділення мільярдної допомоги підприємствам АПК. За словами Президента, ці зловживання завдають великих збитків українській економіці та шкоди національній безпеці. «Прошу керівників ДБР та НАБУ доповісти про перебіг розслідування цих фактів», – зазначив він.

Крім того, Президент зауважив, що чекає інформацію про результати аудиту використання коштів платників податків, «які подарували найбагатшим агробаронам», від голови Рахункової палати Валерія Пацкана.

Глава держави також вимагає доповіді від керівників ДБР, СБУ та Національної поліції щодо боротьби з бурштиновою мафією, незаконною вирубкою лісів, видобутком корисних копалин, що належать усьому народові.

Окремо Володимир Зеленський наголосив на розслідуванні злочинів проти неповнолітніх. Зокрема, справи про вбивство п’ятирічного Кирила Тлявова у Переяславі-Хмельницькому й пожеж у дитячому таборі «Вікторія» та в готелі «Токіо Стар» в Одесі.

Президент також вважає за необхідне ухвалення Концепції реформування Служби безпеки України. На його думку, у ній має бути викладене цілісне бачення всіх напрямів і перспектив розвитку української спецслужби.

Водночас має бути внесено зміни до нової редакції Закону України «Про Службу безпеки України», як того вимагають приписи Конституції, Закон України «Про національну безпеку України» та диктує оперативна ситуація в державі.

Необхідно, на думку Глави держави, ухвалити й закон «Про охорону секретної інформації». «При цьому максимально врахувати прохання наших іноземних партнерів, не завадивши виконанню завдань, покладених на СБУ», – додав Володимир Зеленський.

Окремо Президент наголосив на активізації роботи з виконання заходів щодо впровадження Концепції забезпечення контррозвідувального режиму в Україні.