Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Інформаційна довідка про розгляд інформаційних запитів в Адміністрації Президента України за квітень 2016 року

За період роботи з 1 січня по 30 квітня 2016 року, до Головного департаменту забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента України надійшло 905 запитів на інформацію, серед яких:

  • 169 запитів (18,7%) отримано від засобів масової інформації;
  • 607 запитів (67,1%) від фізичних осіб;
  • 298 запитів (32,9%) від юридичних осіб та об’єднань громадян.

Протягом квітня 2016 року до Головного департаменту забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента України надійшов 201 запит на інформацію. Із них за категорією запитувачів отримано:

  • 32 запити або 15,9% від загальної кількості запитів – від засобів масової інформації;
  • 140 запитів (69,6%) – від фізичних осіб;
  • 29 запитів (14,5%) – від юридичних осіб;
  • 32 запити (15,9%) – від громадських організацій.

Окремо зазначаємо, що протягом квітня 2016 року Головним департаментом забезпечення доступу до публічної інформації опрацьовано 32 запити від представників засобів масової інформації. Основна інформація, яка цікавила запитувачів-журналістів, стосувалась таких питань, як: декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2015 рік Президента України, заступників Глави Адміністрації Президента України, Прес-секретаря Президента України, відомості стосовно протокольного, організаційного та фінансового забезпечення офіційного візиту Президента України П.Порошенка до Японії, а також візиту української делегації на чолі з Президентом України П.О.Порошенком до Сполучних Штатів Америки для участі у Вашингтонському саміті з ядерної безпеки, подарунки, які були отримані Президентом України Петром Порошенком у 2014-2016 роках.

За формою надходження отримано таку кількість запитів на інформацію:

  • електронною поштою – 158 запитів (78,6%);
  • поштою – 25 запитів (12,4%);
  • особисто – 16 запитів (8%);
  • телефоном – 2 запити (1%).

Стосовно строків розгляду запитів на інформацію зазначаємо, що з 201 запиту на інформацію, отриманого у квітні 2016 року у строк до трьох днів було опрацьовано 73 запити (36,3%) і 125 запитів (62,2%) – у 5-денний строк.

Головним департаментом забезпечення доступу до публічної інформації на підставі пункту 4 статті 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації" було використане законодавчо закріплене право на продовження строку розгляду трьох запитів. Відповіді на зазначені запити було надано в повному обсязі до сплину встановленого чинним законодавством 20-денного терміну.

Серед загальної кількості запитів, отриманих у квітні 2016 року, 149 запитів (74%) були розглянуті в межах компетенції Адміністрації Президента України і лише 52 запити (26%) – надіслані за належністю до інших розпорядників інформації.

У зв’язку з набранням чинності  Закону України від 2 липня 2015 року №577 «Про внесення змін до Закону України «Про звернення громадян» щодо електронного звернення та електронної петиції», а також забезпечуючи ефективність реалізації громадянами України права на електронне звернення, Головним департаментом забезпечення доступу до публічної інформації було опрацьовано та передано за належністю до Приймальні Президента України 42 електронних звернення до Президента України, які надійшли на електронну пошту Головного департаменту.

На виконання Доручення Глави Адміністрації Президента України від 20 січня 2015 року, а також з метою становлення та реалізації політики «Єдиного голосу» в Адміністрації Президента України, Головним департаментом забезпечення доступу до публічної інформації було опрацьовано в межах компетенції та передано для подальшої роботи до Головного департаменту інформаційної політики один запит від представників ЗМІ, що містив прохання про надання коментаря.

Протягом квітня 2016 року запитувачів найбільше цікавила наступна інформація:

  • копії Указів та Розпоряджень Президента України;
  • про кількість осіб, які набули громадянство України та стосовно яких було прийнято рішення про припинення громадянства України протягом          2012 – 2015 років;
  • пропозиції Коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України про призначення В.Б.Гройсмана на посаду Прем’єр-міністра України;
  • перелік об'єктів, які були перейменовані та демонтовані у Дніпропетровську, Запоріжжі, Львові, Одесі та Харкові відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»;
  • копії декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру Президента України П.Порошенка за 2014 та 2015 роки та ін.

Серед регіонів України, які надіслали найбільшу кількість запитів на інформацію до Адміністрації Президента України у квітні 2016 року слід виділити:

  1. місто Київ – 73 запити;
  2. Полтавську область – 8 запитів;
  3. Дніпропетровську та Житомирську області – по 6 запитів.

Моніторинг інформаційних запитів. Квітень-2016 - xlsx - 135.8 Kb