Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Інформаційна довідка про розгляд інформаційних запитів в Адміністрації Президента України за липень 2016 року

За період роботи з 1 січня по 31 липня 2016 року, до Головного департаменту забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента України надійшло 1516 запитів на інформацію, серед яких:

 • 212 запитів (14%) отримано від засобів масової інформації;
 • 1119 запитів (73,8%) від фізичних осіб;
 • 397 запитів (26,2%) від юридичних осіб та об’єднань громадян.

Протягом липня 2016 року до Головного департаменту забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента України надійшло 212 запитів на інформацію. Із них за категорією запитувачів отримано:

 • 6 запитів або 2,8% від загальної кількості запитів – від засобів масової інформації;
 • 182 запити (85,8%) – від фізичних осіб;
 • 12 запитів (5,7%) – від юридичних осіб;
 • 18 запитів (8,5%) – від громадських організацій.

Окремо зазначаємо, що протягом липня 2016 року Головним департаментом забезпечення доступу до публічної інформації опрацьовано 6 запитів від представників засобів масової інформації. Основна інформація, яка цікавила запитувачів-журналістів стосувалась таких питань, як: призначення Ю.Гарбуза головою Луганської обласної державної адміністрації, підписання Президентом України Закону України «Про судоустрій і статус суддів», відпустка Президента України П.Порошенка.

За формою надходження отримано таку кількість запитів на інформацію:

 • електронною поштою – 134 запити (69,1%);
 • поштою – 52 запити (26,8%);
 • особисто – 8 запитів (4,1%).

Стосовно строків розгляду запитів на інформацію зазначаємо, що з 212 запитів на інформацію, отриманих у липні 2016 року, строком до трьох днів опрацьовано 71 запит (33,5%) і 141 запит (66,5%) – у встановлений законом 5-денний строк.

Серед загальної кількості запитів, отриманих у липні 2016 року, 150 запитів (70,8%) були розглянуті в межах компетенції Адміністрації Президента України і 62 запити (29,2%) надіслано за належністю до інших розпорядників інформації.

У зв’язку з набранням чинності  Закону України від 2 липня 2015 року №577 «Про внесення змін до Закону України «Про звернення громадян» щодо електронного звернення та електронної петиції», а також забезпечуючи ефективність реалізації громадянами України права на електронне звернення, Головним департаментом забезпечення доступу до публічної інформації було опрацьовано та передано за належністю до Приймальні Президента України 57 електронних звернень до Президента України, які надійшли на електронну пошту Головного департаменту.

На виконання Доручення Глави Адміністрації Президента України від 20 січня 2015 року, а також з метою становлення та реалізації політики «Єдиного голосу» в Адміністрації Президента України, Головним департаментом забезпечення доступу до публічної інформації було опрацьовано в межах компетенції та передано для подальшої роботи до Головного департаменту інформаційної політики один запит від представників ЗМІ, що містив прохання про надання коментаря.

Протягом липня 2016 року запитувачів найбільше цікавила наступна інформація:

 • копії Указів та Розпоряджень Президента України;
 • копії Наказів Керівника Апарату Адміністрації Президента України;
 • щодо електронних петицій, поданих через веб-сайт Офіційного інтернет-представництва Президента України П.Порошенка;
 • кошторис витрат на забезпечення офіційного візиту Президента України

Петра Порошенка до Азербайджанської Республіки;

 • кошторис витрат на забезпечення робочого візиту до Республіки Польща для участі у саміті НАТО;
 • щодо підписання Президентом України Закону України «Про внесення змін до підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів»;

Серед регіонів України, які надіслали найбільшу кількість запитів на інформацію до Адміністрації Президента України у липні 2016 року слід виділити:

 1. м. Київ – 35 запитів;
 2. Дніпропетровську область – 19 запитів;
 3. Полтавську область – 10 запитів.

Моніторинг інформаційних запитів. Липень-2016 - xlsx - 139.4 Kb