Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

одОстанні документи
Пошук документів

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №1193/2005

Про відзначення державними нагородами України з нагоди 14-ї річниці незалежності України

За значний особистий внесок у соціально-економічний, науковий та культурний розвиток України, вагомі трудові здобутки та активну громадську діяльність постановляю:

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого IV ступеня

МОВЧАНА Павла Михайловича – народного депутата України

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня

АНТОНЦЯ Семена Свиридоновича – Героя України, голову сільськогоспо­дарського акціонерного товариства «Обрій» Шишацького району, Полтавська область
ГОЛОВАТОГО Сергія Петровича – народного депутата України
ГОРЛОВСЬКОГО Захара Іосьєвича – голову спостережної ради акціонерного товариства «Електромаш», м. Херсон
ГРИШКА Володимира Даниловича – народного артиста України, м. Київ
КРИВЕНКА Віктора Васильовича – заступника голови Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України, голову Ради суддів України
МАРТИНЮКА Адама Івановича – народного депутата України
ПАСІЧНИКА Василя Івановича – директора реабілітаційного центру громадської організації «Центр медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Відродження», м. Чернігів
СТРЕТОВИЧА Володимира Миколайовича – народного депутата України
ТОМИЧА Івана Федоровича – народного депутата України
ТРОНЬКА Петра Тимофійовича – Героя України, академіка НАН України, м. Київ

Нагородити орденом «За заслуги» І ступеня

ГУРСЬКОГО Олексія Георгійовича – Голову ради організації ветеранів Одеської області
ДЗЕНЗЕРСЬКОГО Віктора Олександровича – директора Інституту транспортних систем і технологій НАН України, м. Дніпропетровськ
ЗІНКЕВИЧА Василя Івановича – соліста-вокаліста Волинської обласної філармонії, народного артиста України
КАФАРСЬКОГО Володимира Івановича – народного депутата України
МУРАВЧЕНКА Федора Михайловича – Генерального конструктора державного підприємства «Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес» імені академіка О. Г. Івченка
ОХРІМЕНКА Василя Івановича – художнього керівника – директора Київського муніципального духового оркестру
ЧУБАРОВА Рефата Абдурахмановича – народного депутата України

Нагородити орденом «За заслуги» II ступеня

БОНДАРЯ Анатолія Олександровича – генерального директора акціонерного товариства «Корюківська фабрика технічних паперів», Чернігівська область
ГУДИМУ Олександра Миколайовича – народного депутата України
КАЛУЖСЬКОГО Володимира Георгійовича – машиніста відособленого підрозділу «Шахтоуправління імені В. М. Бажанова» державного підприємства «Макіїввугілля», Донецька область
КРИВИЦЬКОГО Антона Федоровича – Луцького міського голову, Волинська область
КУЗОВКІНА Володимира Борисовича – директора державного підприємства «Львівський державний ювелірний завод»
МОРОЗА Петра Микитовича – генерального директора товариства спільного підприємства «Укрінтерм», Київська область
ОМЕЛЬЧУКА Валерія Олексійовича – голову правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву при Кабінеті Міністрів України
ПАЩУКА Віктора Вікторовича (посмертно) – Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Куба
ПОПЕНКА Анатолія Федоровича – головного лікаря санаторію «Нижня Ореанда», Автономна Республіка Крим
ПШІНЬКА Олександра Миколайовича – ректора Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна
РИЖЕНКОВА Олександра Миколайовича – голову правління – генерального директора акціонерного товариства «Донецький металургійний завод»
СУМБАТОВА Рубена Ашотовича – голову правління акціонерного товариства «Сумбуд»
ШПАКА Анатолія Лукича – голову правління – генерального директора акціонерного товариства «Смілянський машинобудівний завод», Черкаська область

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

АКІМОВА Олександра Андрійовича – заступника командира 5-го воєнізованого гірничорятувального загону Державної воєнізованої гірничорятувальної служби у вугільній промисловості, Луганська область
АНДРЕЄВА Петра Андрійовича – голову ради старійшин Полтавської обласної організації соборного козацтва України «Січ»
АНДРЮЩАКА Олександра Андрійовича – гірника очисного вибою шахти «Щегловська-Глибока» державного акціонерного товариства «Шахтоуправління Донбас», Донецька область
БЕСПАЛОГО Бориса Яковича – народного депутата України
БІЗІЛЮ Ольгу Василівну – першого заступника голови Берегівської районної державної адміністрації, Закарпатська область
БІТЕНСЬКОГО Валерія Семеновича – завідувача кафедри Одеського державного медичного університету, доктора медичних наук
БЛАГОЧЕСТИВОГО Володимира Васильовича – машиніста електропоїзда державного підприємства «Харківський метрополітен»
БОЯРИНА Олега Петровича – генерального директора акціонерного товариства «Єврокар», Закарпатська область
БУДЖЕРАКА Олександра Олександровича – голову Хмельницької обласної партійної організації Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина»
ВАСКУЛА Ореста Петровича – учасника національно-визвольного руху, с. Ясногородка Макарівського району, Київська область
ВІЗІРА Анатолія Михайловича – першого заступника голови апеляційного суду Луганської області
ВОВКУНА Василя Володимировича – режисера-постановника культурно-мистецьких заходів, м. Київ
ВОРОНУ Олександра Івановича – начальника управління Господарсько-фінансового департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів України
ВРУЦЬКОГО Валентина Євгеновича – голову громадської організації Об'єднання захисту інтересів пенсіонерів по Донецькій області
ВШИВЦЕВУ Надію Михайлівну – машиніста відособленого підрозділу «Групова збагачувальна фабрика «Ровеньківська», Луганська область
ГАВРИША Олександра Михайловича – начальника Чернігівського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів
ГАГІШВІЛІ Галину Станіславівну – швачку акціонерного товариства «Санта Україна», м. Первомайськ, Миколаївська область
ГАЙДУКА Віталія Анатолійовича – президента консорціуму «Індустріальна група», м. Київ
ГАРЦУЛУ Ярослава Івановича – директора приватного підприємства «Саміра», м. Львів
ГЛАДКОГО Дмитра Петровича – сталевара акціонерного товариства «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» імені А. М. Кузьміна, м. Запоріжжя
ГОРЛОВА Анатолія Федоровича – головного редактора газети «Голос України», м. Київ
ДЗЮБУ Володимира Михайловича – гірника очисного вибою відособленого підрозділу «Шахта №81 «Київська» державного підприємства «Ровенькиантрацит», Луганська область
ДІДОВЦЯ Михайла Леонтійовича – учителя Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7
ДОБРОВОЛЬСЬКОГО Петра Афанасійовича – гірника очисного вибою відособленого підрозділу «Шахта «Довжанська-Капітальна» державного підприємства «Свердловантрацит», Луганська область
ДОВГАНЯ Анатолія Григоровича – голову фермерського господарства «Мрія» Мелітопольського району, Запорізька область
ДОЛИНСЬКОГО Ярослава Івановича – завідувача підсобного господарства державного підприємства «Радивилівський комбінат хлібопродуктів», Рівненська область
ДУБСЬКОГО Миколу Петровича – бригадира прохідників відособленого підрозділу «Шахта імені Ф. Е. Дзержинського» державного підприємства «Ровенькиантрацит», Луганська область
ДУДНИКА Сергія Петровича – начальника комунального закладу «Обласний госпіталь для інвалідів Великої Вітчизняної війни», м. Дніпропетровськ
ДУДНИКОВА Сергія Васильовича – токаря акціонерного товариства «Мотор Січ», м. Запоріжжя
ЗУБКА Юрія Петровича – депутата Київської міської ради
ІЛЬЮТКА Олега Семеновича – президента акціонерного товариства «Турбогаз», м. Харків
КАМЧАТНОГО Валерія Григоровича – керівника апарату Харківської обласної державної адміністрації
КАНЧЕРА Олексія Ілліча – машиніста відокремленого підрозділу «Шахта імені М. П. Баракова» акціонерного товариства «Краснодонвугілля», Луганська область
КАПУСТІНА Олександра Степановича – начальника дільниці шахти «Степова» акціонерного товариства «Павлоградвугілля», Дніпропетровська область
КАРЕЛОВА Сергія Леонідовича – гірника очисного вибою відокремленого підрозділу «Шахтоуправління імені В. М. Бажанова» державного підприємства «Макіїввугілля», Донецька область
КАЧУРА Павла Степановича – народного депутата України
КИРИКА Віктора Андрійовича – Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Хорватія
КІРОЯНЦА Сергія Георгійовича – народного депутата України
КЛЮЧКОВСЬКОГО Юрія Богдановича – народного депутата України
КОБЕВКА Петра Дмитровича – шеф-редактора газети «Час», м. Чернівці
КОЖАНА Володимира Дмитровича – генерального директора товариства «Краківський ринок», м. Львів
КОНОНЕНКА Володимира Григоровича – керуючого Херсонською філією товариства «Український промисловий банк»
КОРОТКОВА Володимира Леонідовича – електрослюсаря акціонерного товариства «Вугільна компанія «Шахта «Красноармійська-Західна №1», Донецька область
КОСІВА Михайла Васильовича – народного депутата України
КРИВДИКА Петра Андрійовича – голову Черкаського обласного відділення Всеукраїнського об'єднання ветеранів
ЛЕВІТА Віктора Вікторовича – генерального директора акціонерного товариства «А/Т «Глини Донбасу», Донецька область
ЛІПЕЦЬКОГО Леона Романовича – директора акціонерного товариства «Бердичівський пивоварний завод», Житомирська область
ЛЮЛЮ Ігоря Івановича – голову правління – головного лікаря акціонерного товариства «Обласна стоматологічна поліклініка», Вінницька область
ЛЯПУНА Миколу Івановича – слюсаря-ремонтника Горлівського районного управління державного виробничого підприємства «Укрпромводчормет», Донецька область
МАЗУРЯКА Олега Петровича – головного лікаря Херсонського обласного кардіологічного диспансеру
МАМОНТОВА Віктора Івановича – заступника головного редактора газети «Одеські вісті»
МАРЧЕНКА Миколу Давидовича – директора шахти «Межирічанська» державного підприємства «Львіввугілля»
МАСТІЯ Василя Васильовича – голову правління виробничого сільськогосподарського кооперативу «Святець» Теофіпольського району, Хмельницька область
МАТВІЄНКА Василя Хомовича – учасника національно-демократичного руху, м. Яготин, Київська область
МЕЛЬНИЧУКА Михайла Васильовича – народного депутата України
МЕРКОТАНА Георгія Трохимовича – лікаря Іванківської центральної районної лікарні, Київська область
МИКОЛИШИНА Олексія Миколайовича – голову міської організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, м. Вишневе, Київська область
МІЗЯКА Леоніда Єгоровича – генерального директора акціонерного товариства «Стирол Пак», Донецька область
НИКОЛАЙЧУКА Сергія Миколайовича – старшого майстра акціонерного товариства «Криворізький гірничо-металургійний комбінат «Криворіжсталь», Дніпропетровська область
ОЛІЙНИКА Анатолія Тимофійовича – Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Ірак
ОЛІЙНИКА Ігоря Мирославовича – голову правління акціонерного товариства «Житлобуд», м. Івано-Франківськ
ОРОБЦЯ Юрія Миколайовича – народного депутата України
ОСКОЛОВА Петра Васильовича – директора Чернівецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти
ОХРІМЕНКА Юрія Івановича – вибійника підрозділу «Шахтоуправління імені В. І. Леніна» відокремленого підрозділу «Артемвугілля», Донецька область
ПАЛЬВАЛЯ В’ячеслава Олександровича – горнового доменної печі акціонерного товариства «Запорізький металургійний комбінат «Запоріжсталь»
ПАЛЬЧУНОВА Павла Васильовича – голову Балаклавської районної ради ветеранів міста Севастополя
ПЕРМЯКОВУ Зінаїду Олександрівну – начальника цеху акціонерного товариства «Сімферопольський консервний завод імені С. М. Кірова», Автономна Республіка Крим
ПЕТЬОВКУ Василя Васильовича – Мукачівського міського голову, Закарпатська область
ПОРОВСЬКОГО Миколу Івановича – учасника національно-демократичного руху, м. Київ
ПУСТОВОЙТА Олексія Григоровича – гірника шахти імені Героїв космосу акціонерного товариства «Павлоградвугілля», Дніпропетровська область
РАБЧЕНЮКА Михайла Петровича – головного інженера акціонерного товариства «Славутський руберойдовий завод», Хмельницька область
РАДЮКА Володимира Яковича – начальника будівельного управління №26 холдингової компанії «Київміськбуд»
РУДЯ Петра Володимировича – голову правління акціонерного товариства «Житомирський маслозавод»
САГІНОВА Георгія Івановича – механіка теплохода «Україна» акціонерного товариства «Українське Дунайське пароплавство», Одеська область
САЄНКА Михайла Михайловича – голову фермерського господарства «Самара» Новомосковського району, Дніпропетровська область
СЕЛІЩЕВУ Ларису Василівну – начальника станцій державного підприємства «Харківський метрополітен»
СЕМЕНИШИНА Василя Васильовича – машиніста шахти «Павлоградська» акціонерного товариства «Павлоградвугілля», Дніпропетровська область
СЕМЕНОВА Андрія Віталійовича – директора товариства «Саторі-С», Кіровоградська область
СЕНИЩА Павла Миколайовича – заступника Голови Національного банку України
СЛЄПОКУРОВУ Галину Іванівну – швачку акціонерного товариства «Фірма «Стиль», м. Луганськ
СМІРНОВА Ігоря Христофоровича – голову правління – генерального директора акціонерного товариства «Донбасенерго», Донецька область
СМОЛАНКУ Володимира Івановича – завідувача кафедри Ужгородського національного університету, Закарпатська область
СОБОЛЄВА Сергія Владиславовича – народного депутата України
СТЕЦЬКІВА Тараса Степановича – президента Національної телекомпанії України, м. Київ
СТРИГУНА Леоніда Юрійовича – генерального директора державного підприємства «Готельний комплекс «Національний», м. Київ
СУСЛОВА Євгена Івановича – Сквирського міського голову, Київська область
СУХОВОГО Юрія Олександровича – слюсаря-ремонтника товариства «Стиролбудмонтаж», Донецька область
ТАРАНА Миколу Полікарповича – громадського активіста, смт Гребінки, Київська область
ТАРАСЕНКО Наталю Семенівну – Роздолівського сільського голову, Артемівський район, Донецька область
ТИМОШЕНКА Миколу Івановича – начальника цеху акціонерного товариства «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат», Дніпропетровська область
ТОЛОКА В'ячеслава Олександровича – директора Запорізького інституту імені гетьмана Петра Сагайдачного
ХІМІОНА Віктора Сидоровича – заступника керуючого акціонерним товариством «Київелектромонтаж»
ХОМЕНКА Івана Івановича – головного наукового співробітника Мліївського інституту садівництва імені Л. П. Симиренка УААН, академіка УААН, Черкаська область
ХРІМЛІ Василя Герасимовича – директора акціонерного товариства «Супутник-Донецьк», Донецька область
ЧЕБОТАРЬОВА Володимира Павловича – прохідника відособленого підрозділу «Шахта імені В. В. Вахрушева» державного підприємства «Ровенькиантрацит», Луганська область
ЧЕРНОВЕЦЬКОГО Леоніда Михайловича – народного депутата України
ЧЕРНЯВСЬКОГО Леоніда Євгеновича – вальцетокаря Вальцетокарного заводу Лутугинського державного науково-виробничого валкового комбінату, Луганська область
ШАПОВАЛЕНКА Віктора Вікторовича – комерційного директора акціонерного товариства «Пологівський олійно-екстракційний завод», Запорізька область
ШЕВЧУКА Анатолія Анатолійовича – Постійного представника України при Раді Європи
ШЕСТОПАЛОВА Сергія Вадимовича – начальника управління Київської міської державної адміністрації
ШПАКА Ігоря Олександровича – заступника директора товариства «Рутенія», м. Вишневе, Київська область
ЮДІНА Юрія Олександровича – директора Єнакіївського районного управління державного виробничого підприємства «Укрпромводчормет», Донецька область
ЮР'ЄВА Володимира Івановича – голову правління обласного акціонерного товариства «Вінницятурист»
ЯВОРІВСЬКОГО Володимира Олександровича – народного депутата України
ЯНКОВСЬКОГО Михайла Андрійовича – віце-президента – заступника голови правління акціонерного товариства «Концерн Стирол», Донецька область
ЯРОВУ Аллу Дмитрівну – майстра акціонерного товариства «Кобеляцький завод продовольчих товарів «Мрія», Полтавська область
ЯРОШЕНКА Миколу Олександровича – слюсаря акціонерного товариства «Сумихімпром»

Нагородити орденом Богдана Хмельницького II ступеня

ЗРІБНЯКА Бориса Івановича – виконуючого обов'язки професора Вінницького державного аграрного університету

Нагородити орденом Богдана Хмельницького III ступеня

ЛЕЙФУРУ Миколу Петровича – голову ради Одеської міської секції ветеранів війни – однополчан

Нагородити орденом «За мужність» II ступеня

ПРОКОПЕНКА Павла Миколайовича – ветерана Великої Вітчизняної війни, м. Одеса

Нагородити орденом «За мужність» III ступеня

АСЛАНОВА Али Ганбар огли (посмертно) – працівника сільськогосподарського підприємства «Полісся» Баранівського району, Житомирська область
ДУБОВИКА Юрія Геннадійовича – помічника командира взводу Оперативного воєнізованого гірничорятувального загону Державної воєнізованої гірничорятувальної служби у вугільній промисловості, Донецька область
ЄГОРОВУ Ірину Іванівну – ветерана Великої Вітчизняної війни, м. Одеса
ЗЕЛЕНОВА Валерія Олександровича – командира взводу 3-го воєнізованого гірничорятувального загону Державної воєнізованої гірничорятувальної служби у вугільній промисловості, Донецька область
КАРПЮКА Володимира Михайловича – помічника командира взводу 1-го воєнізованого гірничорятувального загону Державної воєнізованої гірничорятувальної служби у вугільній промисловості, Донецька область
КОЛОМІЙЧЕНКО Надію Іванівну – ветерана Великої Вітчизняної війни, м. Одеса
УЛЬЯНОВА Миколу Володимировича – командира відділення 6-го воєнізованого гірничорятувального загону Державної воєнізованої гірничорятувальної служби у вугільній промисловості, Донецька область

Нагородити орденом княгині Ольги II ступеня

БАБІЙ Ольгу Михайлівну – генерального директора обласного телебачення «Галичина», Івано-Франківська область
ШИРЯЄВУ Ларису Анатоліївну – голову фонду багатодітних сімей Калінінського району міста Донецька

Нагородити орденом княгині Ольги III ступеня

АХТЯМОВУ Ганну Олексіївну – голову ради Ворошиловської районної організації ветеранів міста Донецька
АШИХМІНУ Ніну Іванівну – медичну сестру Херсонського обласного кардіологічного диспансеру
БОГОСЛОВСЬКУ Тетяну Олександрівну – швачку акціонерного товариства «Фірма «Стиль», м. Луганськ
ВОЛІЧЕНКО Інну Андріївну – заступника начальника управління освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації
ГАРАНЧУК Наталію Петрівну – начальника відділу державного підприємства «Державний проектно-вишукувальний та науково-дослідний інститут морського транспорту «ЧорноморНДІпроект», м. Одеса
ГОРБАТЮК Аллу Зіновіївну – заступника голови виконкому Садгірської районної ради міста Чернівців
ГРИГОР'ЄВУ Лілію Іванівну – суддю Верховного Суду України
ДЕМ'ЯНОВУ Олександру Максимівну – першого заступника голови організації ветеранів Одеської області
ДЕРКАЧ Євгенію Михайлівну – дільничну медичну сестру Мукачівської центральної районної лікарні, Закарпатська область
ДЕРКАЧ Лідію Іванівну – голову апеляційного суду Тернопільської області
КОРОЛЮК Параску Василівну – активну учасницю громадського руху, жительку села Дорогичівка Заліщицького району, Тернопільська область
КОСТЬЯНОВУ Юлію Василівну – директора заводу залізобетонних виробів акціонерного товариства «Домобудівний комбінат №4», м. Київ
ЛАПЕНКО Надію Сергіївну – Зорянського сільського голову, Володарський район, Донецька область
ЛИСАК Ганну Володимирівну – оператора машинного доїння сільськогосподарського підприємства «Агрофірма «Обрій» Летичівського району, Хмельницька область
МАЛИШЕВУ Валентину Сергіївну – головного редактора літературно-історичного альманаху «Севастополь»
МИСАК Галину Василівну – начальника управління освіти Вінницької міської ради
ПАВЛІНУ Людмилу Сергіївну – голову Красногвардійської районної ради організації ветеранів війни, праці та військової служби, Автономна Республіка Крим
ПИЛИПЧУК Ганну Андріївну – маляра Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв, м. Київ
ПРОЦЕНКО Олександру Іванівну – голову Федерації грецьких товариств України, м. Маріуполь, Донецька область
ПУКАЛЮК Оксану Петрівну – завідувача ферми сільськогосподарського виробничого кооперативу імені Л. Українки Дубенського району, Рівненська область
ПУСТОВІТ Віру Олексіївну – головного інженера акціонерного товариства «Кіровоградська швейна фабрика «Зорянка»
САХНЕНКО Тамару Романівну – завідувача центральної міськрайонної аптеки №217 м. Новограда-Волинського, Житомирська область
СЛОНЬОВСЬКУ Ольгу Володимирівну – доцента Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, м. Івано-Франківськ
СТАВНІЙЧУК Марину Іванівну – заступника Голови Центральної виборчої комісії
СТАРЮК Наталю Вікторівну – редактора творчого об'єднання художніх програм Дніпропетровської обласної державної телерадіокомпанії
ТАРАН Світлану Андріївну – голову Ковпаківського районного суду міста Сум

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

БАКУМЕНКА Володимира Борисовича – голову Харківської районної державної адміністрації
БАЛАША Валентина Івановича – головного спеціаліста управління Івано-Франківської обласної державної адміністрації
БЕЗРУКОВА Миколу Васильовича – голову Ренійської районної ради ветеранів війни, праці та Збройних Сил, Одеська область
БОНДАРЧУКА Олександра Антоновича – бригадира акціонерного товариства «Трест «Київміськбуд-3»
БОРОВОГО Юрія Олександровича – голову об'єднаного профспілкового комітету державного підприємства «Харківський метрополітен»
БУДЗІЄВСЬКОГО Юрія Володимировича – директора Оріхівського сільськогоспо­дарського технікуму, Запорізька область
ВІТЮКА Володимира Павловича – лікаря Боярської центральної районної лікарні, Київська область
ВЛАСЕНКА Василя Васильовича – машиніста акціонерного товариства «Сумихімпром»
ВОЙЦЕХОВСЬКОГО Андрія Антоновича – майстра лісу Дергачівського лісництва, Харківська область
ГАФТУНЯКА Василя Михайловича – майстра державного виробничого підприємства «Укрпромводчормет», Донецька область
ДЕРИМЕДВІДЬ Ніну Макарівну – завідувача Суличівського фельдшерського пункту, Чернігівська область
ДОНДИКА Миколу Івановича – начальника управління Секретаріату Центральної виборчої комісії
ЗАБИЙВОРОТУ Миколу Михайловича – монтажника шахтобудмонтажного управління №2 акціонерного товариства «Донецькшахтобудмонтаж»
ЗАЙЧЕНКА Віталія Миколайовича – тесляра акціонерного товариства «Сумбуд»
ЗЕЛЕНСЬКОГО Михайла Миколайовича – бригадира мулярів товариства «Солстрой», м. Київ
КАЛІНІНА Віктора Васильовича – бригадира гірників шахти імені М. І. Сташкова акціонерного товариства «Павлоградвугілля», Дніпропетровська область
КАРПОВЕЦЬ Валентину Леонідівну – кухаря комбінату громадського харчування Березнівського районного споживчого товариства, Рівненська область
КІБКАЛА Віктора Олексійовича – старшого наукового співробітника Краснокутської дослідної станції садівництва, Харківська область
КОЛЕСНИКА Анатолія Михайловича – монтажника шахтобудмонтажного управління №4 акціонерного товариства «Донецькшахтобудмонтаж»
КОТВІЦЬКОГО Ігоря Олександровича – віце-президента акціонерного товариства «Інвестор», м. Харків
КРИВОНОСА Миколу Павловича – начальника дільниці філії «Шахта «Павлоградська» акціонерного товариства «Павлоградвугілля», Дніпропетровська область
ЛУПЕЙКА Віктора Юхимовича – літератора, м. Бородянка, Київська область
МАЗУРОВА Анатолія Костянтиновича – токаря дослідного виробництва акціонерного товариства «Український науково-дослідний інститут аналітичного приладобудування», м. Київ
МАЦЬКА Дмитра Миколайовича – тракториста-комбайнера селянського фермерського господарства «Україна» Березнівського району, Рівненська область
МИХАЙЛОВА Володимира Олексійовича – горнового акціонерного товариства «Алчевський металургійний комбінат», Луганська область
НІКІТІНА Володимира Борисовича – старшого виробничого майстра акціонерного товариства «Запорізький завод феросплавів»
НОСОВЦЯ Євгена Васильовича – бригадира шахтобудмонтажного управління №7 акціонерного товариства «Донецькшахтобудмонтаж»
ПАНЧЕНКО Валентину Іванівну – готувача шихти акціонерного товариства «Полтавський завод медичного скла»
ПЕРЕПЕЛИЦЮ Олександра Григоровича – механізатора виробничого сільськогосподарського кооперативу «Колос» Компаніївського району, Кіровоградська область
ПЛАКСЮ Сергія Лукича – голову фермерського господарства «Журавушка» Броварського району, Київська область
ПРОКОПОВА Павла Олександровича – адвоката, м. Харків
РЕШЕТІЛОВА Дмитра Михайловича – машиніста акціонерного товариства «Балаклавське рудоуправління імені О. М. Горького», м. Севастополь
РИХЛЮК Любов Василівну – машиніста акціонерного товариства «Південний гірничо-збагачувальний комбінат», Дніпропетровська область
СВІТЛИЧНОГО Володимира Івановича – токаря акціонерного товариства «Холдингова компанія «Луганськтепловоз»
СМОРОДІНА Юрія Миколайовича – регулювальника акціонерного товариства «Радій», м. Кіровоград
СТРІГАНОВА Валерія Миколайовича – заступника начальника управління Секретаріату Центральної виборчої комісії
ШЕВЧЕНКА Геннадія Васильовича – машиніста шахти «Степова» акціонерного товариства «Павлоградвугілля», Дніпропетровська область

Присвоїти почесні звання:

«НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»

ВАСИЛЕНКУ Олександру Миколайовичу – солістові-вокалістові Національного ансамблю солістів «Київська камерата»
ВІТЧЕНКУ Дмитру Івановичу – артистові Луганського обласного російського драматичного театру
МЕЛЬНИКУ Михайлу Васильовичу – директорові, артистові Дніпропетровського українського театру одного актора «Крик»
РУБИНСЬКОМУ Олексію Юрійовичу – артистові Харківського державного академічного театру ляльок імені В. А. Афанасьєва
ШАПОВАЛОВУ Ігорю Петровичу – концертмейстерові симфонічного оркестру Харківської обласної філармонії
ЯКИМЧУКУ Олександру Павловичу – артистові Волинського обласного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка

«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»

ВАКАРЧУКУ Святославу Івановичу – солістові гурту «Океан Ельзи», м. Київ
ЖИГУНУ Олександру Івановичу – художньому керівникові та диригентові народної хорової капели «Почайна», м. Київ
КОЛЕСНИКОВУ Валерію Володимировичу – солістові-інструменталістові, м. Донецьк
КОРЖЕНЕВСЬКОМУ Леоніду Макаровичу – солістові-вокалістові Тернопільської обласної філармонії
КОРІНЦЮ Леоніду Васильовичу – солістові-вокалістові Чернівецької обласної філармонії
КРАВЦОВУ Євгену Дмитровичу – артистові Луганського обласного російського драматичного театру
НИЩУКУ Євгену Миколайовичу – співакові, м. Київ
ОВЧАРЧИНУ Володимиру Броніславовичу – артистові Національного оркестру народних інструментів України, м. Київ
ОМЕЛЬЧЕНКО Людмилі Григорівні – солістці вокального тріо Харківського міського театру народної музики України «Обереги»
ОСИПЕНКО Вікторії Володимирівні – солістці вокального тріо Харківського міського театру народної музики України «Обереги»
ПОДОЛЬЧУКУ Володимиру Васильовичу – концертмейстерові оркестру Донецького академічного державного театру опери та балету імені А. Б. Солов’яненка
ПРИЙМАКУ Павлу Івановичу – солістові опери Національного академічного театру опери та балету України імені Т. Г. Шевченка, м. Київ
ПРИЙМАКУ Петру Івановичу – солістові опери Національного академічного театру опери та балету України імені Т. Г. Шевченка, м. Київ
СКРИПЦІ Олегу Юрійовичу – солістові гурту «ВВ», м. Київ
ФОМЕНКУ Сергію Миколайовичу – солістові гурту «Мандри», м. Київ
ШИШКИНІЙ Олені Анатоліївні – солістці вокального тріо Харківського міського театру народної музики України «Обереги»
ЯРИШУ Олексію Михайловичу – головному балетмейстерові Волинського обласного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка

«ЗАСЛУЖЕНИЙ БУДІВЕЛЬНИК УКРАЇНИ»

АНДРУШКІВУ Михайлу Івановичу – виконробові корпорації будівельних підприємств «Карпатбуд», м. Львів
БАРАНОВСЬКОМУ Михайлу Івановичу – голові правління акціонерного товариства «Фірма «Укрпромспецбуд», м. Київ
БРИГАДИРУ Олегу Михайловичу – консультантові голови правління акціо­нерного товариства «Березовицький комбінат «Будіндустрія», Тернопільська область
ВОЛОВІКОВУ Анатолію Павловичу – заступникові генерального директора – начальникові управління акціонерного товариства «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча», Донецька область
ГУЛЛЄРУ Володимиру Іллічу – начальникові управління капітального будівництва, реконструкції та ремонту Миколаївського міськвиконкому
ІВАНЮКУ Михайлу Кириловичу – заступникові начальника управління містобудування і архітектури Івано-Франківської обласної державної адміністрації
КАРПЕНКУ Віктору Леонтійовичу – директорові Херсонського міжгосподар­ського колективного шляхобудівельного підприємства
КАФІЄВУ Костянтину Петровичу – заступникові генерального директора акціонерного товариства «Київпроект»
КУХМАЮ Миколі Івановичу – голові правління акціонерного товариства «Миколаївське спеціалізоване управління №139»
ЛУЦІВУ Степану Михайловичу – виконавчому директорові реабілітаційного центру «Еліта», м. Львів
МОЛІВЕРОВУ Олександру Сергійовичу – директорові приватного проектно-будівельного комплексу «Масстрой», м. Дніпропетровськ
ОДАРЮКУ Олексію Андрійовичу – директорові товариства «Хімбуд-3», м. Шостка, Сумська область
ПОПЕЛЬНЮХУ Анатолію Федоровичу – директорові товариства науково-виробничого підприємства «Нафтогазсервіс», м. Гадяч, Полтавська область
СУХОВЕРШКУ В'ячеславу Івановичу – начальникові колективного підприємства «Луцька дорожна пересувна механізована колона», Волинська область
ШВЕДУ Ярославу Степановичу – директорові виробничого підприємства «Прикарпатагрогазсервіс», Івано-Франківська область
ЯНКОВСЬКОМУ Євгенію Олексійовичу – голові правління акціонерного товариства «Опорядбуд», м. Харків

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВИНАХІДНИК УКРАЇНИ»

ГІНДІСУ Олександру Петровичу – керівникові відділу державного підприємства «Науково-дослідний технологічний інститут «Темп», м. Одеса
ЖУЧЕНКУ Сергію Павловичу – проректорові з навчальної роботи Вінниць­кого національного медичного університету імені М. І. Пирогова, доктору медичних наук
ІРСІ Віктору Миколайовичу – начальникові відділу акціонерного товариства «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча», Донецька область
МАГЕРАМОВУ Лютфалію Курбан-Алійовичу – головному конструкторові підприємства «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О. О. Морозова»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ»

БАРАХТІ Тетяні Дмитрівні – учительці Бердянської загальноосвітньої школи-інтернату для дітей сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків, Запорізька область
ЛАСКІЙ Ірині Валентинівні – учительці-методистові середньої школи №50 міста Львова
ЛЯСОЦЬКОМУ Сергію Вікторовичу – учителеві Улашанівського навчально-виховного комплексу Славутського району, Хмельницька область
МОСКАЛЬЧУК Валентині Михайлівні – учительці Черкаського колегіуму «Берегиня»
НАКОНЕЧНОМУ Михайлу Петровичу – директорові Бучанської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, Київська область
НОЛІКОВУ Віктору Миколайовичу – учителеві Луганської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №13
ОВСАК Ганні Андріївні – учительці-методистові Іршавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 , Закарпатська область
СИДОРЕНКОВІЙ Ользі Панасівні – викладачеві Кременчуцького педагогічного училища імені А. С. Макаренка, Полтавська область
СИЗОВІЙ Ларисі Володимирівні – учительці, заступникові директора гімназії №2 міста Одеси
ТРУШЕНКУ Євгену Григоровичу – учителеві Синельниківської загально­освітньої школи №5, Дніпропетровська область
ШЕВЧЕНКО Ользі Іванівні – учительці Луганської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №47
ШЕВЧЕНКО Світлані Григорівні – учительці Київської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №296
ШПИР Ніні Григорівні – учительці Трохимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Іванівського району, Херсонська область
ЯКОВЕНКУ Федору Степановичу – учителеві Кролевецької спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, Сумська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ»

ГАВРИШКЕВИЧУ Ігорю Степановичу – директорові музею-заповідника «Личаківський цвинтар», художникові, м. Львів
ДОЛІНСЬКОМУ Олександру Михайловичу – головному диригентові академічного симфонічного оркестру імені С. С. Прокоф'єва Донецької обласної філармонії
КАПТАН Світлані В'ячеславівні – начальникові управління культури і мистецтва Тернопільської міської ради
КІЦИЛІ Юрію Вітольдовичу – викладачеві Тернопільського державного музичного училища імені Соломії Крушельницької
КОВАЛИКУ Андрію Ярославовичу – режисерові мистецької агенції «Арт-Велес», м. Київ
МОШИКУ Миколі Григоровичу – голові Сумського обласного відділення Національної спілки кобзарів України
САВЧУКУ Володимиру Ярославовичу – керівникові Івано-Франківського муніципального камерного хору «Галицькі передзвони»
СЕМЕНКО Світлані Олексіївні – головному художникові Львівського будинку моделей «Галмода»
ТИМОЖИНСЬКОМУ Віктору Анатолійовичу – композиторові, старшому викладачеві Волинського державного училища культури і мистецтв
ХЕТЧИКОВУ Олексію Васильовичу – режисерові мистецької агенції «Арт-Велес», м. Київ
ЦИКЛІНСЬКОМУ Ігорю Михайловичу – директорові – художньому керівникові Дрогобицького муніципального камерного хору «Легенда», Львівська область
ШЕРГЕЮ Григорію Платоновичу – директорові Тернопільської обласної філармонії
ШЕРЕТІ Марії Іванівні – директорові Березанської школи мистецтв, Київська область
ШИБАНОВУ Георгію Миколайовичу – мистецтвознавцю, начальникові відділу Чорнухинської районної державної адміністрації, Полтавська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ»

АНІСІМОВУ Анатолію Васильовичу – деканові, завідувачу кафедри Київського національного університету імені Тараса Шевченка, докторові фізико-математичних наук, професорові
БРИКУ Михайлу Теодоровичу – першому віце-президентові Національного університету «Києво-Могилянська академія», докторові хімічних наук, професорові
ВЛАСЮКУ Олександру Степановичу – першому заступникові директора Національного інституту стратегічних досліджень, докторові економічних наук, професорові, м. Київ
ВОЛОШИНУ В'ячеславу Степановичу – ректорові Приазовського державного технічного університету, докторові технічних наук, професорові, м. Маріуполь, Донецька область
ГОЛУБЦЮ Володимиру Михайловичу – завідувачу кафедри Національного лісотехнічного університету, докторові технічних наук, професорові, м. Львів
ГРАНАТУРОВУ Володимиру Михайловичу – професорові Одеської національної академії зв'язку імені О. С. Попова, докторові економічних наук
ДАВИДЮКУ Георгію Євлампійовичу – проректорові Волинського державного університету імені Лесі Українки, докторові фізико-математичних наук, професорові, м. Луцьк
ДИКОМУ Богдану Миколайовичу – завідувачу кафедри Івано-Франківського державного медичного університету, докторові медичних наук, професорові
ДОРОФЄЄВУ Віталію Степановичу – ректорові Одеської державної академії будівництва та архітектури, докторові технічних наук, професорові
ДУДЧЕНКУ Миколі Олексійовичу – завідувачу кафедри Української медичної стоматологічної академії, докторові медичних наук, професорові, м. Полтава
ЖЕБРОВСЬКОМУ Віктору Вікторовичу – завідувачу кафедри Кримського державного медичного університету імені С. І. Георгієвського, докторові медичних наук, професорові
ЗДІОРУКУ Сергію Івановичу – завідувачу відділу Національного інституту стратегічних досліджень, кандидатові філософських наук, м. Київ
КОМЕНДАРЮ Василю Івановичу – професорові Ужгородського національного університету, докторові біологічних наук, Закарпатська область
МАЗУР Антоніні Юхимівні – директорові Криворізького ботанічного саду НАН України, кандидатові біологічних наук, Дніпропетровська область
ПЕНТИЛЮК Марії Іванівні – професорові Херсонського державного університету, докторові педагогічних наук
ТОПЧІЄВУ Олександру Григоровичу – завідувачу кафедри Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, докторові географічних наук, професорові
ШАРАПОВУ Валерію Михайловичу – проректорові, завідувачу кафедри Черкаського державного технологічного університету, докторові технічних наук, професорові
ШОРУ Науму Анатолійовичу – завідувачу кафедри Луганського державного медичного університету, докторові медичних наук, професорові

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДОНОР УКРАЇНИ»

КОСЯКУ Олександру Миколайовичу – донорові, м. Рівне

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ»

БОНДАРЕНКУ Михайлу Івановичу – ректорові Харківського інституту бізнесу і менеджменту
ГУЛІ Ігорю Володимировичу – начальникові регіонального відділення Фонду державного майна України по Івано-Франківській області
ГУЦАЛЮК Людмилі Петрівні – начальникові управління Головного контрольно-ревізійного управління України
ДАВИДЕНКО Ларисі Серафимівні – головному економістові акціонерного товариства «Санта Україна», м. Первомайськ, Миколаївська область
ЗІНОВСЬКІЙ Лідії Василівні – директорові Броварської філії акціонерного товариства «Український інноваційний банк», Київська область
КРИВОНОГУ Леоніду Олексійовичу – головному бухгалтерові Державного будівельного комбінату Управління справами Апарату Верховної Ради України
МИКОЛЕНКУ Петру Петровичу – першому заступникові начальника управління Державного казначейства у місті Києві
МОГИЛЬНОМУ Олексію Васильовичу – головному економістові товариства «Довіра» Великобагачанського району, Полтавська область
МОІСЕЄНКО Валентині Петрівні – керівникові бюро державного підприємства виробничого об'єднання «Луганський верстатобудівний завод»
НОВАК Наталії Василівні – завідувачу відділу секретаріату Київської міської ради
РУБАН Наталії Іванівні – заступникові Голови Головного контрольно-ревізійного управління України, м. Київ
САРАПІНУ Віктору Олексійовичу – директорові Херсонської обласної дирекції акціонерного поштово-пенсійного банку «Аваль»
СКАРЗІ Михайлу Олександровичу – першому заступникові начальника головного фінансового управління Донецької обласної державної адміністрації
ТАРАН Тетяні Іванівні – начальникові відділу – головному бухгалтерові Головного управління економіки та інвестицій Київської міської державної адміністрації
ТІМОФЄЄВУ Володимиру Олександровичу – завідувачу відділу з соціальних питань та праці Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України
ЧВАЛЮКУ Володимиру Васильовичу – начальникові управління Національного банку України в Тернопільській області
ШУТІКОВІЙ Людмилі Йосипівні – заступникові начальника з економіки державного підприємства «Харківський метрополітен»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕНЕРГЕТИК УКРАЇНИ»

ДІНЕЙКІНУ Григорію Івановичу – директорові державного підприємства «Сєвєродонецька теплоелектроцентраль» , Луганська область
ІВАНОВУ Сергію Олександровичу – директорові структурної одиниці «Курахівська ТЕС», Донецька область
НЕСТЕРОВУ Миколі Івановичу – старшому майстрові котельного цеху Старобешівської ТЕС, Донецька область
РИБАЛКУ Віктору Олександровичу – майстрові Старобешівської ТЕС, Донецька область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ»

АЛАСАНІЯ Зурабу Григоровичу – журналістові, директорові товариства «Медіа-група «Об'єктив», м. Харків
АРТЮШЕНКУ Василю Івановичу – фотокореспондентові газети «Дзеркало тижня», м. Київ
ГРУШКОВИКУ Олегу Михайловичу – заступникові редактора газети «Свобода», Тернопільська область
ЖУЧИНСЬКОМУ Анатолію Петровичу – головному редакторові обласної газети «33-й канал», Вінницька область
КІПІАНІ Вахтангу Теймуразовичу – ведучому програми «Подвійний доказ» телестудії «1+1», м. Київ
КІЧКОВСЬКОМУ Михайлу Михайловичу – журналістові, начальникові відділу Закарпатської обласної державної адміністрації
КНЯЖАНСЬКОМУ Віталію Семеновичу – редакторові відділу газети «День», м. Київ
КРУЧКУ Володимиру Дмитровичу – начальникові управління, керівнику прес-служби Міністерства юстиції України
ЛАВРЕНЮКУ Сергію Івановичу – оглядачеві газети «Голос України» м. Київ
ЛИХОВІЮ Дмитру Вікторовичу – заступникові головного редактора газети «Україна молода», м. Київ
МЕХЕДІ Віталію Валерійовичу – генеральному директорові телекомпанії «НІС ТВ», м. Миколаїв
НАЗАРЕНКУ Олександру Васильовичу – редакторові менської районної газети «Наше слово», Чернігівська область
НИКОРОВИЧУ Ігорю Богдановичу – редакторові відділу редакції газети «Галичина», м. Івано-Франківськ
ПАСТУХОВІЙ Валентині Миколаївні – головному редакторові телерадіокомпанії «Мукачеве (М-студіо)», Закарпатська область
ПИЩИКУ Володимиру Івановичу – коментаторові Національної радіокомпанії України, м. Київ
РУБАНУ Юрію Григоровичу – радникові Президента України
САКУН Юлії Олександрівні – головному редакторові газети «Молодь Черкащини»
СТЕЦЮ Юрію Ярославовичу – генеральному продюсерові «5 каналу» телебачення України, м. Київ
ТКАЧУКУ Валерію Павловичу – директорові державного комунального підприємства «Телерадіокомпанія «Київ»
ТУЗОВУ Дмитру Олеговичу – головному редакторові новин акціонерного товариства «Телеканал ТОНІС», м. Київ
ТОКАРЮКУ Михайлу Івановичу – заступникові головного редактора чернівецької обласної газети «Буковина»
ФІСЮНУ Сергію Васильовичу – головному редакторові телерадіокомпанії «Ера», м. Київ
ХАЛИМОНЕНКУ Миколі Івановичу – головному редакторові журналу «Дім, сад, город», м. Київ
ХАРЧЕНКУ Олександру Олександровичу – головному редакторові Українського незалежного інформаційного агентства новин (УНІАН), м. Київ
ЧЕРЕДНИЧЕНКУ Олесю Дмитровичу – випусковому редакторові служби акціонер­ного товариства «Телеканал ТОНІС», м. Київ
ЧИРВІ Андрію Миколайовичу – редакторові відділу газети «Урядовий кур'єр», м. Київ
ШАРИКОВІЙ Зої Кирилівні – прес-секретареві Голови Центральної виборчої комісії
ЮХТУ Олегу Ігоровичу – генеральному директорові товариства «Агентство Телебачення Новини», м. Харків
ЯНЕВСЬКОМУ Данилу Борисовичу – ведучому «5 каналу» телебачення України, м. Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»

АРБУЗОВІЙ Світлані Борисівні – завідувачу Донецького міжобласного медико-генетичного центру центральної міської клінічної лікарні №1
ВІЄВСЬКОМУ Анатолію Миколайовичу – головному лікарю Київської міської наркологічної клінічної лікарні «Соціотерапія»
ВОЄВОДІ Олександру Павловичу – лікареві, завідувачу відділення Житомирського обласного медичного стоматологічного об'єднання
ГАВРИЛЕНКУ Борису Георгійовичу – лікареві, завідувачу відділення Кіровоградського обласного госпіталю для інвалідів Великої Вітчизняної війни
ДРИГИБЦІ Омеляну Георгійовичу – лікареві, завідувачу відділення Глибоцької центральної районної лікарні, Чернівецька область
ДРЯШКАБІ Василю Петровичу – лікареві Рахівської центральної районної лікарні, Закарпатська область
КВАСНІЦЬКОМУ Миколі Васильовичу – лікареві, завідувачу відділення Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги
КИРИКУ Михайлу Миколайовичу – лікареві, завідувачу відділення Ізяславської центральної районної лікарні, Хмельницька область
КОВАЛЬЧУКУ Миколі Володимировичу – лікареві Київської міської клінічної лікарні №8
КОСЯКОВУ Олександру Миколайовичу – лікареві, завідувачу відділення Київської міської клінічної лікарні №12
КУЗЬМОВИЧУ Григорію Івановичу – заступникові головного лікаря 3-ї міської лікарні, м. Кіровоград
ЛАВРОВУ Олександру Сергійовичу – лікареві Кіровоградської міської лікарні швидкої медичної допомоги
ЛЯХ Лені Федорівні – лікареві, завідувачу відділення Закарпатської обласної дитячої лікарні
МЕЛЬНИК Катерині Михайлівні – лікареві, завідувачу відділення Козятинської центральної районної лікарні, Вінницька область
МОРОЗУ Олександру Андрійовичу – головному лікареві медико-санітарної частини науково-виробничого комплексу «Фотоприлад», м. Черкаси
НЕВОЙТ Марині Миколаївні – лікареві, завідувачу відділення Полтавської міської клінічної лікарні №2
ОЛІЙНИКУ Леоніду Івановичу – лікареві, завідувачу відділення Житомирської обласної клінічної лікарні імені О. Ф. Гербачевського
ПАЄНКУ Олександру Станіславовичу – лікареві, доцентові Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького
ПОТАПКУ Павлу Івановичу – голові Чернігівського обкому профспілки працівників охорони здоров'я
РОМАНЧУКУ Володимиру Романовичу – головному лікареві Івано-Франківського онкологічного диспансеру
СЕМАНІВУ Мирославу Михайловичу – начальникові управління охорони здоров'я Рівненської обласної державної адміністрації
СОЛОВІЮ Богдану Григоровичу – лікареві, завідувачу відділення Львівського обласного госпіталю інвалідів війни та репресованих імені Ю. Липи
ТЕРЕЩУК Людмилі Михайлівні – лікареві, завідувачу відділення Харківської обласної клінічної лікарні
ТУЧІНУ Данилу Абрамовичу – лікареві, завідувачу відділення Одеської міської клінічної лікарні №10
ФЕЙЦАРЕНКУ Анатолію Івановичу – головному лікареві Вінницької міської клінічної лікарні №3
ХАРАМАНУ Савві Андрійовичу – лікареві Інституту невідкладної і відновної хірургії імені В. К. Гусака АМН України, м. Донецьк
ХОХОЛЄВІЙ Ганні Олексіївні – лікареві, завідувачу відділення Дніпропетровської обласної клінічної психіатричної лікарні
ЧЕМОДУРОВУ Миколі Трохимовичу – завідувачу відділення Кримської республіканської клінічної лікарні імені М. О. Семашка
ЧЕРЕДНИЧЕНКУ Володимиру Іллічу – лікареві, завідувачу відділення Черкаської обласної лікарні
ЩЕРБАКОВІЙ Богдані Іллівні – лікареві Одеської обласної клінічної лікарні

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МАШИНОБУДІВНИК УКРАЇНИ»

ГРИЦЮКУ Борису Павловичу – голові правління акціонерного товариства «Рівненський науково-дослідний інститут технології машинобудування»
ЖИБЕР Валентині Іванівні – слюсареві-електромонтажникові акціонерного товариства «Холдингова компанія «Луганськтепловоз»
ЗАБРОЦЬКОМУ Олександру Павловичу – голові правління акціонерного товариства «Вінницький завод тракторних агрегатів»
КАНТОРУ Сергію Анатолійовичу – голові правління акціонерного товариства «Завод «Екватор», м. Миколаїв
ЦВІРКУНУ Миколі Степановичу – начальникові служби державного підприємства «Харківський метрополітен»
ЧЕСНОКОВУ Віктору Івановичу – начальникові цеху акціонерного товариства «Запорізький автомобілебудівний завод»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МЕТАЛУРГ УКРАЇНИ»

АБОВЯНУ Павлу Рубеновичу – начальникові дільниці товариства «Миколаївський глиноземний завод»
ГЛОТКУ Олександру Семеновичу – ливарникові акціонерного товариства «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат»
ДУЛІНУ Володимиру Івановичу – сталеварові акціонерного товариства «Алчевський металургійний комбінат», Луганська область
ЗАВОДОВСЬКОМУ Дмитру Панасовичу – машиністові акціонерного товариства «Дніпровський металургійний комбінат імені Ф. Е. Дзержинського», Дніпропетровська область
ІВАНУШКІНУ Миколі Анатолійовичу – директорові з виробництва товариства «Миколаївський глиноземний завод»
КОЗЛОВЦЕВУ Геннадію Миколайовичу – вогнетривникові Лутугинського державного науково-виробничого валкового комбінату, Луганська область
КРАСОВСЬКОМУ Євгену Миколайовичу – головному технологові проекту товариства «Миколаївський глиноземний завод»
МУХАНОВУ Володимиру Мешковичу – підручному сталевара акціонерного товариства «Криворізький гірничо-металургійний комбінат «Криворіжсталь», Дніпропетровська область
САСІНУ Аркадію Георгійовичу – провідному інженерові-технологові акціонерного товариства «Український графіт», м. Запоріжжя
ТОЛКАЧОВУ Олександру Борисовичу – начальникові цеху товариства «Миколаївський глиноземний завод»
ТРОНЮ Михайлу Андрійовичу – старшому майстрові акціонерного товариства «Нікопольський завод феросплавів», Дніпропетровська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ УКРАЇНИ»

ЛОГВІНОВІЙ Людмилі Леонідівні – начальникові управління – головному державному інспекторові ветеринарної медицини міста Сімферополя, Автономна Республіка Крим
МИХАЛЬЧУК Євдокії Федорівні – завідувачу Мошоринської дільничної лікарні ветеринарної медицини, Кіровоградська область
РАДІЛЬЧУКУ Володимиру Володимировичу – начальникові управління – головному державному інспекторові ветеринарної медицини Новомосковського району, Дніпропетровська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»

БАНЬКОВСЬКОМУ Анатолію Михайловичу – заступникові декана, викладачеві Тернопільського національного педагогіч­ного університету імені Володимира Гнатюка
БІЛОЛИПЕЦЬКІЙ Інні Ярославівні – директорові фірми «Видавництво імені Олени Теліги», м. Київ
ВАКАЛУ Олександру Григоровичу – директорові Сумської дитячої музичної школи №4
ГАВРИЛЕНКО Оксані Василівні – науковому співробітникові літературно-меморіального музею Оноре де Бальзака, с. Верхівня, Житомирська область
ГАРАЩЕНКО Олені Миколаївні – директорові Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д. І. Чижевського
ГЛЄБОВИЧУ Ярославу В'ячеславовичу – керівникові Вишгородського муніципального дитячо-юнацького духового оркестру-студії «Водограй», Київська область
ГОЛУБ Ірині Станіславівні – завідувачу відділу Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки
ГРИЦАЮ Володимиру Богдановичу – директорові і диригентові Тернопільського муніципального духового оркестру «Оркестра Волі»
ГУБАНОВІЙ Галині Федорівні – голові правління акціонерного товариства «Дніпрокнига», м. Дніпропетровськ
ДАВИДЮКУ Петру Петровичу – начальникові управління культури Рівненської обласної державної адміністрації
ДУБІНІНІЙ Любові Олексіївні – директорові Палацу культури «Октябрь», м. Костянтинівна, Донецька область
ЄВЕЦЬ Олені Петрівні – директорові-розпорядникові Національного оркестру народних інструментів України, м. Київ
ІЩЕНКО Валентині Володимирівні – викладачеві Чернігівської музичної школи №1 імені С. В. Вільконського
ЗАМОСТЯН Олені Василівні – директорові культурно-мистецького центру Національного університету «Києво-Могилянська академія»
ЗАХАРЧЕНКУ Василю Івановичу – письменникові, м. Черкаси
КОВАЛЮ Миколі Івановичу – начальникові відділу культури Шполянської районної державної адміністрації, Черкаська область
КУШПІТОВСЬКОМУ Станіславу Євгеновичу – директорові товариства «Зінтеко», м. Київ
МАЛЬЦЕВУ Петру Миколайовичу – директорові Чугуївської дитячої художньої школи імені І. Ю. Рєпіна, Харківська область
МАЦЮКУ Олександру Максимовичу – художньому керівникові самодіяльного ансамблю спортивного бального танцю «Грація» Палацу дітей та юнацтва міста Вінниці
НЕДІЛЬКО Ларисі Володимирівні – заступникові директора Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара
НИЧЦІ Вадиму Івановичу – голові правління акціонерного товариства «Львівська книжкова фабрика «Атлас»
ПОЛІЩУКУ Віктору Михайловичу – художньому керівникові і диригентові аматорського народного хору ветеранів війни та праці «Фронтові друзі», м. Івано-Франківськ
РАКОМІНУ Олександру Васильовичу – керівникові народного фольклорного ансамблю «Троїсті музики» Степівського сільського будинку культури, Миколаївська область
САПІЖАКУ Михайлу Степановичу – заступникові директора Стахановського педагогічного коледжу Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка
СЛИНЬКУ Івану Павловичу – керівникові духового оркестру Зарізького сільського будинку культури, Полтавська область
СТЕБЛЮК Тамарі Олександрівні – начальникові управління культури Феодосійської міської ради, Автономна Республіка Крим
ТАРАСЕНКУ Володимиру Олександровичу – поетові-пісняру, м. Полтава
ФРОЛОВУ В'ячеславу Васильовичу – провідному операторові телеканалу «ІНТЕР», м. Київ
ХЕМІЮ Петру Андрійовичу – артистові Волинського державного академічного українського народного хору

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»

БЕРЕГОВСЬКОМУ Зіновію Леонідовичу – начальникові управління освіти і науки виконкому Івано-Франківської міської ради
ВОЗНЯКУ Євгенію Михайловичу – директорові Маяківської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів – лінгвістичного ліцею, Волинська область
ГАВАШІ Олегу Олодаровичу – заступникові голови Закарпатської обласної державної адміністрації
ГАМРЕЦЬКОМУ Івану Степановичу – заступникові голови Вінницької обласної державної адміністрації
ГВОЗДЯК Ользі Михайлівні – завідувачу кафедри Ужгородського національного університету, Закарпатська область
ГНУТЕЛЮ Ярославу Богдановичу – викладачеві Технічного коледжу Тернопільського державного технічного університету
ГОЛОСУ Іллі Григоровичу – директорові Донецького політехнічного технікуму
ГОРБОВУ Віктору Михайловичу – директорові Машинобудівного інституту, завідувачу кафедри Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, м. Миколаїв
ГУЛЬКО Марії Миколаївні – учительці Кагарлицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3, Київська область
КЛОПОТІ Євгенію Анатолійовичу – старшому викладачеві Запорізького національного університету
КОВЕЗІ Івану Васильовичу – директорові Верхньорогачицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, Херсонська область
КОРОЛЬОВІЙ Раїсі Іванівні – директорові спеціалізованої школи №58 міста Севастополя
КРАВЧЕНКО Світлані Володимирівні – завідувачу дошкільного закладу «Веселка» с. Аджамки, Кіровоградська область
КРИЖКУ Василю Васильовичу – ректорові Бердянського державного педагогічного університету, Запорізька область
КУЗНЕЦОВІЙ Вірі Іванівні – директорові Івано-Франківського вищого професійного училища готельного сервісу і туризму
КУЗЬМУК Лідії Іванівні – завідувачу дошкільного навчального закладу №44 поглибленого гуманітарного розвитку, м. Рівне
КУЛІБАБІ Олександрі Федорівні – директорові Київської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №4 для слабозорих дітей
ЛАБУНСЬКІЙ Вірі Михайлівні – директорові Житомирського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді
МАРТИНЮКУ Михайлу Тадейовичу – ректорові Уманського державного педагогічного університету імені П.Тичини, Черкаська область
МОЛОЧКУ Василю Кириловичу – доцентові Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка
НАЗАРЕНКО Ірині Володимирівні – викладачеві Дніпропетровського транспортно-економічного технікуму
ПЕЛЕХУ Роману Івановичу – методистові Полонської міської станції юних туристів, Хмельницька область
ПЛЕСКАЦЕВИЧ Таїсії Миколаївні – директорові Строганівського республіканського дитячого будинку комбінованого типу для дітей змішаного віку, Автономна Республіка Крим
ПУШКАРЕНКУ Павлу Івановичу – доцентові Сумської філії Національного університету внутрішніх справ
РЯБУСІ Михайлу Івановичу – директорові Херсонського ліцею
СОЛОВИХ Євгену Костянтиновичу –- викладачеві, деканові Кіровоградського національного технічного університету
СТРАШНІЙ Марії Георгіївні – головному спеціалістові управління освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації
ТОДОСІЙЧУКУ Володимиру Леонідовичу – проректорові Вінницького державного аграрного університету
ТОМЕНЧУК Софії Петрівні – директорові Івано-Франківського комерційного технікуму
ШЕВЧЕНКУ Василю Васильовичу – директорові Згурівського професійного ліцею, Київська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ»

АЛЬОШИНІЙ Зінаїді Олексіївні – завідувачу відділення Подільської районної санітарно-епідеміологічної станції, м. Київ
ГОЛУБЕНКО Тамілі Петрівні – акушерці пологового будинку №2 міста Києва
ДОРОХОВІЙ Валентині Олександрівні – старшій медичній сестрі міської лікарні №5 Центру охорони здоров’я матері і дитини міста Севастополя
КРИЖАНІВСЬКОМУ Зіновію Дмитровичу – директорові Луцького базового медичного коледжу, Волинська область
НОВИЦЬКІЙ Тетяні В'ячеславівні – старшій медичній сестрі Київської центральної міської клінічної лікарні

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»

АРХІПОВУ Олександру Павловичу – машиністові екскаватора акціонерного товариства «Південний гірничо-збагачувальний комбінат», Дніпропетровська область
ВІЛКУЛУ Олександру Юрійовичу – генеральному директорові акціонерного товариства «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат», Дніпропетровська область
ВОВКУ Оресту Володимировичу – президентові акціонерного товариства «Ензим», м. Львів
ВОРОНКУ Олександру Олександровичу – директорові дочірнього підприємства «Хіммашсервіс» акціонерного товариства «Сумихімпром»
ГЛАДИШЕВУ Сергію Анатолійовичу – електрозварникові акціонерного товариства «Луганський трубний завод»
ГОЛОВАЧУ Миколі Аскольдовичу – директорові філії «Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат», Житомирська область
ГОРОХОВСЬКІЙ Галині Романівні – директорові, голові правління акціонерного товариства «Мукачівська трикотажна фабрика «Мрія», Закарпатська область
ГОФМАН Валентині Миколаївні – начальникові цеху акціонерного товариства «Санта Україна», м. Первомайськ, Миколаївська область
КОБЕРСЬКОМУ Володимиру Максимовичу – генеральному директорові акціонерного товариства «Рівненська фабрика нетканих матеріалів»
КОСТЮКУ Петру Степановичу – голові правління акціонерного товариства «Мар'янівський склозавод», Житомирська область
КРАВЧЕНКО Валентині Василівні – малярові акціонерного товариства «Холдингова компанія «Луганськтепловоз»
КРАВЧЕНКО Галині Олександрівні – фінансовому директорові товариства «Миколаївський глиноземний завод»
ЛЯШЕНКУ Миколі Єгоровичу – машиністові крана акціонерного товариства «Стахановський завод феросплавів», Луганська область
МАКСИМЕНКУ Віктору Миколайовичу – начальникові цеху акціонерного товариства «Полонський гірничий комбінат», Хмельницька область
МОІСЕЄВУ Сергію Вікторовичу – першому заступникові генерального директора, головному інженерові акціонерного товариства «Турбогаз», м. Харків
ПОДОЛЬСЬКОМУ Михайлу Івановичу – плавильникові акціонерного товариства «Нікопольський завод феросплавів», Дніпропетровська область
ПРИЙМАК Ганні Іванівні – голові правління акціонерного товариства «Талант», м. Броди, Львівська область
РОССОШИНСЬКОМУ Івану Васильовичу – токареві сервісного центру «Металург» товариства «Миколаївський глиноземний завод»
РУДАКОВІЙ Ларисі Олексіївні – голові правління акціонерного товариства «Шосткинський міськмолкомбінат», Сумська область
СЕМЕНЕЦЬ Олені Степанівні – старшому машиністові товариства «Миколаївський глиноземний завод»
СЛУЦЬКОМУ Миколі Георгійовичу – директорові Херсонського державного заводу «Палада»
СМАЖЕЛЮКУ Анатолію Яковичу – голові правління акціонерного товариства «Ладижинський завод силікатної цегли», Вінницька область
СТЕЦЕНКО Катерині Миколаївні – директорові товариства «Таланпром» м. Ромни, Сумська область
СУШКУ Роману Васильовичу – Калуському міському голові, Івано-Франківська область
ЧЕРНИШОВУ Юрію Олексійовичу – начальникові відділу акціонерного товариства «Запоріжкокс»
ШВЕЦЮ Миколі Григоровичу – директорові акціонерного товариства «Крафт Фудз Україна», м. Тростянець, Сумська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ»

АТАМАНЮКУ Віктору Даниловичу – голові фермерського господарства імені Т.Шевченка Здолбунівського району, Рівненська область
БАЛАБАНОВУ Василю Васильовичу – директорові товариства «Рассвет» Володарського району, Донецька область
ВОВЧУКУ Петру Богдановичу – першому заступникові голови Тернопільської обласної державної адміністрації
ДІБРОВІ Валерію Григоровичу – голові спілки селянських господарств «П'ятидні» Володимир-Волинського району, Волинська область
ДОНЕЦЬ Ірині Василівні – майстрові машинного доїння сільськогосподарського виробничого кооперативу «Колос» Знам'янського району, Кіровоградська область
ЄВДОКИМОВУ Валентину Олександровичу – генеральному директорові приватного підприємства «Кіровоградптахопром»
ІЩЕНКУ Володимиру Кириловичу – директорові сільськогосподарського товариства «Світанок» Чорнобаївського району, Черкаська область
КАРПЕНКУ Михайлу Михайловичу – генеральному директорові приватної виробничої фірми «Агроцентр», м. Дніпропетровськ
КАПЛЕНКУ Валерію Іллічу – генеральному директорові сільськогоспо­дарського товариства «Воскобійники» Шишацького району, Полтавська область
КЕЛЬВИЧУ Леоніду Миколайовичу – директорові сільськогосподарського підприємства «Україна» Попільнянського району, Житомирська область
КОНДРАТЕНКУ Валерію Миколайовичу – заступникові начальника управління Департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів України
КОРНІЄНКУ Валентину Миколайовичу – голові правління акціонерного товариства «Радгосп «Весна» Нижньогірського району, Автономна Республіка Крим
КРИВОРУЧКУ Миколі Петровичу – директорові приватного сільськогоспо­дарського підприємства «Добробут» Ставищенського району, Київська область
КУЧЕРУ Олександру Григоровичу – голові сільськогосподарського виробничого кооперативу «Прогрес» Піщанського району, Вінницька область
НОСАЧЕНКУ Віктору Михайловичу – директорові сільськогосподарського товариства «Северинівка» Таращанського району, Київська область
ПАЮКУ Федору Петровичу – голові правління аграрного рибогосподар­ського кооперативу «Придунайська нива» Ізмаїльського району, Одеська область
ПІЧКО Світлані Іллінічні – доярці науково-виробничої агрофірми «Перлина Поділля» Білогірського району, Хмельницька область
РИБАКУ Миколі Станіславовичу – голові сільськогосподарського виробничого кооперативу «Маяк» Козятинського району, Вінницька область
СОЛОГУБУ Олександру Миколайовичу – директорові сільськогосподарського підприємства «Інтерагро Сквира», Київська область
СПОРИШУ Івану Дмитровичу – голові приватного сільськогосподарського підприємства «Перемога» Томашпільського району, Вінницька область
СТЕФАНИШИНУ Івану Миколайовичу – начальникові головного управління сільського господарства і продовольства Львівської обласної державної адміністрації
ТЕМНЮКУ Володимиру Михайловичу – директорові товариства «Покошицьке» Коропського району, Чернігівська область
ТЕМРІЄНКУ Валерію Олександровичу – директорові сільськогосподарського това­риства «Колос» Тростянецького району, Вінницька область
ТОРЯНИКУ Леоніду Дмитровичу – директорові сільськогосподарського товариства «Колос» Коломацького району, Харківська область
ТУРАНСЬКОМУ Владиславу Цезаровичу – керівникові дочірнього підприємства «Рогачівське» Ружинського району, Житомирська область
ФЕДЧЕНКУ Віктору Івановичу – начальникові Сумського обласного виробничого управління водного господарства
ХУТНЯКУ Миколі Матвійовичу – бригадирові тракторної бригади приватного підприємства «Пижівське» Новоушицького району, Хмельницька область
ЦВЄТКОВУ Сергію Васильовичу – заступникові голови Асоціації фермерів та приватних землевласників, Харківська область
ЯСИНСЬКОМУ Анатолію Юліановичу – директорові сільськогосподарського товариства «Першотравневе», Чернігівська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ»

ПЕТРОВУ Олександру Миколайовичу – директорові Сімферопольського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства, Автономна Республіка Крим

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СФЕРИ ПОСЛУГ УКРАЇНИ»

АЛЕКСЄЄВУ Сергію Васильовичу – генеральному директорові товариства «Левант», м. Ялта, Автономна Республіка Крим
БЕРНАЦЬКОМУ Болеславу Едуардовичу – заступникові голови правління – директору департаменту акціонерного товариства «Київгаз»
ГАВРИЛОВУ Гарі Миколайовичу – голові Черкаського обласного комітету профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення
МУЗИЦІ Олександру Федоровичу – начальникові Вінницького підприємства «Трамвайно-тролейбусне управління»
ТРОНЄВІЙ Ользі Арсентіївні – організаторові ритуалу Дніпропетровського міського спеціалізованого комунального підприємства ритуальної служби
ШАПОВАЛУ Миколі Костянтиновичу – генеральному директорові виробничого об'єднання «Хмельницькі теплові мережі»
ШАЦЬКОМУ Юрію Михайловичу – директорові товариства «Луганська телефонна компанія»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ»

ЗАГРЕВІ Олександру Юхимовичу – генеральному директорові державного підприємства «Міжнародний аеропорт «Львів»
ЗУБУ Миколі Івановичу – директорові Дніпропетровського регіонального структурного підрозділу Державного підприємства обслуговування повітряного руху України
КАРАМШУКУ Михайлу Федоровичу – начальникові служби руху державного підприємства «Харківський метрополітен»
ЛИНДІ Богдану Павловичу – водієві автобуса акціонерного товариства «Тернопільське автотранспортне підприємство 16127»
МІХЕЛЮ Василю Петровичу – диспетчерові акціонерного товариства «Стахановський завод феросплавів», Луганська область
ТУРКОВУ Миколі Герасимовичу – начальникові служби перевезень Республіканського підприємства «Міжнародний аеропорт «Сімферополь»
ХВОРОСТУ Миколі Васильовичу – головному інженерові – першому заступникові начальника державного підприємства «Харківський метрополітен»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ»

АТАМАНОВУ Володимиру Дмитровичу – доцентові Донецького національного технічного університету
ДІДУШЕНКУ В'ячеславу Володимировичу – головному тренерові чоловічої гандбольної команди «ЗТР», м. Запоріжжя
ДОЛЬНОМУ Тарасу Васильовичу – майстрові спорту міжнародного класу з біатлону, м. Тернопіль
КРАВЧЕНКУ Сергію Леонідовичу – начальникові Кримського республіканського центру інвалідного спорту «Інваспорт»
МИХАЙЛЕНКУ Віктору Андрійовичу – старшому тренерові Львівської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Динамо»
СИНИЦІ Василю Петровичу – деканові Полтавського державного педагогічного університету імені В. Г. Короленка

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРИРОДООХОРОНЕЦЬ УКРАЇНИ»

ТРОКОЗУ Володимиру Анатолійовичу – начальникові управління охорони навколишнього природного середовища Київської міської державної адміністрації

«ЗАСЛУЖЕНИЙ РАЦІОНАЛІЗАТОР УКРАЇНИ»

ЗАХАРОВУ Миколі Миколайовичу – провідному конструкторові акціонерного товариства «Мелітопольський верстатобудівний завод імені 23 Жовтня», Запорізька область
МЕТОШОПУ Івану Михайловичу – раціоналізаторові, м. Канів, Черкаська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ»

БАГРІЮ Василю Миколайовичу – голові Бориславського міського суду, Львівська область
ВУС Світлані Михайлівні – судді Верховного Суду України
ГАНИЧУ Ігорю Маркіяновичу – судді Залізничного районного суду міста Львова
ЗАГОЛДНОМУ Володимиру Вікторовичу – судді Верховного Суду України
КАРНАУХУ Миколі Васильовичу – народному депутатові України
КНЯЗЕВИЧУ Руслану Петровичу – члену Центральної виборчої комісії
КОЛЕСНИКУ Павлу Івановичу – судді Верховного Суду України
КОРОТКОМУ Миколі Миколайовичу – головному консультантові секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності
МАГЕРІ Андрію Йосиповичу – члену Центральної виборчої комісії
МОЙСЕЄНКУ Віктору Миколайовичу – Керівникові Служби з питань помилування Секретаріату Президента України
ОГНЮ Цезарю Григоровичу – завідувачу секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань бюджету
ОМЕЛЬЧЕНКУ Анатолію Федоровичу – виконуючому обов'язки голови військового апеляційного суду Військово-Морських Сил, м. Севастополь
ОНОПЕНКУ Василю Васильовичу – народному депутату України
ПИЛИПИШИНУ Віктору Петровичу – першому заступникові голови Шевченківської районної у місті Києві державної адміністрації
РЕДЬЦІ Анатолію Івановичу – судді Верховного Суду України
РЖЕПЕЦЬКОМУ Олександру Павловичу – заступникові голови апеляційного суду Миколаївської області
РУДЮК Ніні Семенівні – заступникові завідувача відділу Апарату Верховної Ради України
ЧУЙКУ Володимиру Івановичу – голові Попаснянського районного суду Луганської області
ЩЕРБАКОВУ Віктору Захаровичу – нотаріусу Київського міського нотаріального округу
ЯЦЮКУ Володимиру Андрійовичу –  начальникові управління Департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів України

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ»

ВОЛОШЕНКО Тамарі Василівні – художникові, м. Львів
ДАНИЛИЧУ Тарасу Федоровичу – художникові-живописцю, м. Ужгород
КАСЬЯН Тетяні Костянтинівні – художникові акціонерного товариства «Черкаський шовковий комбінат»
КРИВОРУЧКУ Оресту Івановичу – художникові-графіку, м. Чернівці
ПОНІКАРОВУ Василю Андрійовичу – художникові-графіку, м. Одеса
СЕВРУК Галині Сильвестрівні – художникові-монументалісту, м. Київ
СЕЛЕЗІНЦІ Михайлу Миколайовичу – художникові-живописцю, м. Львів
СМИРНОВУ Євгену Володимировичу – художникові-живописцю, м. Севастополь

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ШАХТАР УКРАЇНИ»

АЛЬОХІНУ Сергію Миколайовичу – машиністові відособленого підрозділу «Шахтоуправління «Ровеньківське» державного підприємства «Ровенькиантрацит», Луганська область
БИЧЕНКУ Валерію Павловичу – гірникові шахти «Дніпровська» акціонерного товариства «Павлоградвугілля», Дніпропетровська область
ГОРАНУ Аркадію Самуіловичу – головному механікові відокремленого підрозділу «Шахта «Суходільська-Східна» акціонерного товариства «Краснодонвугілля», Луганська область
ГРЕБЕННИКОВУ Анатолію Миколайовичу – гірникові очисного вибою відокремленого підрозділу «Ордена Трудового Червоного Прапора шахта імені В. І. Леніна» державного підприємства «Макіїввугілля», Донецька область
ЖДАНЮКУ Сергію Івановичу – прохідникові акціонерного товариства «Трест «Луганськшахтопроходка»
ЖЕЛДАКУ Миколі Олексійовичу – бригадирові відособленого підрозділу «Трест «Антрацитвуглебуд» державного підприємства «Ровенькиантрацит», Луганська область
ЗОРКІНУ Миколі Миколайовичу – бригадирові відокремленого підрозділу «Шахта імені 50-річчя СРСР» акціонерного товариства «Краснодонвугілля», Луганська область
КЛИМЕНКУ Володимиру Петровичу – бригадирові філії «Шахта «Тернівська» акціонерного товариства «Павлоградвугілля», Дніпропетровська область
КОНДРАШОВУ Олександру Георгійовичу – бригадирові гірників шахти імені М.В.Фрунзе державного підприємства «Ровенькиантрацит», Луганська область
МАКСИМЕНКУ Олександру Володимировичу – начальникові дільниці акціонерного товариства «Шахта «Комсомолець Донбасу», Донецька область
МАЛЬЦЕВУ Вадиму Михайловичу – начальникові дільниці відокремленого підрозділу «Шахта імені О.Г.Стаханова», Донецька область
МАЦЕГОРІ Івану Івановичу – механікові відокремленого підрозділу «Шахта «Горіхівська» акціонерного товариства «Краснодонвугілля», Луганська область
ОЛІФЕРУКУ Віктору Миколайовичу – бригадирові відособленого підрозділу «Шахтоуправління «Луганське» державного підприємства «Луганськвугілля»
ПІКУЛІ Михайлу Григоровичу – електрослюсареві шахти «Самарська» акціонерного товариства «Павлоградвугілля», Дніпропетровська область
ПОЛОЗЮКУ Ігорю Анатолійовичу – прохідникові державного акціонерного товариства «Шахтоуправління «Донбас», м. Донецьк
СЕРГІЄНКУ Миколі Васильовичу – бригадирові відособленого підрозділу «Шахтоуправління «Ровеньківське» державного підприємства «Ровенькиантрацит», Луганська область
СЛУЦЬКОМУ Віктору Васильовичу – бригадирові підрозділу «Шахта «Дуванна» акціонерного товариства «Краснодонвугілля», Луганська область
СОЛОЖЕНКУ Сергію Івановичу – гірникові відособленого підрозділу «Шахта імені Ф.Е.Дзержинського» державного підприємства «Ровенькиантрацит», Луганська область
СТОЛБІНСЬКОМУ Володимиру Іллічу – забійникові виробничого структурного підрозділу «Шахтоуправління імені М.І.Калініна» відокремленого підрозділу «Артемвугілля», Донецька область
ЦАРЬОВУ Миколі Васильовичу – гірникові шахти «Благодатна» акціонерного товариства «Павлоградвугілля», Дніпропетровська область
ЧЕРЕЗОВУ Сергію Альбертовичу – прохідникові Шахтарського шахтобудівельного управління акціонерного товариства «Державна холдингова компанія «Донбасшахтобуд», Донецька область
ЧУПРИНІ Віктору Івановичу – машиністові шахти «Ювілейна» акціонерного товариства «Павлоградвугілля», Дніпропетровська область
ШЕВЕЛІ Сергію Івановичу – машиністові орендного підприємства «Шахта імені О.Ф.Засядька», м. Донецьк
ШКУРАТОВУ Борису Івановичу – гірникові очисного вибою державного акціонерного товариства «Шахта «Білоріченська» дочірнього підприємства державної холдингової компанії «Луганськвугілля»
ШУЛЬГІНУ Анатолію Васильовичу – гірникові очисного вибою відокремленого підрозділу «Шахтоуправління імені С.М.Кірова» державного підприємства «Донецька вугільна коксівна компанія».

Президент України Віктор ЮЩЕНКО

23 серпня 2005 року