Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №1653/2005

Про відзначення державними нагородами України колишніх політичних в’язнів і репресованих

За вагомий особистий внесок у національне та державне відродження України, самовідданість у боротьбі за утвердження ідеалів свободи і незалежності, активну громадську діяльність постановляю:

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня

ГОРИНЯ Богдана Миколайовича – члена президії товариства «Україна-Світ», м.Київ

Нагородити орденом «За заслуги» І ступеня

ПРОНЮКА Євгена Васильовича – голову Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих, м.Київ

Нагородити орденом «За заслуги» II ступеня

АЛТУНЯНА Генріха Ованесовича (посмертно) – члена Харківської обласної асоціації дослідників генезису тоталітаризму в Україні «Архіпелаг»
БІЛУХУ Миколу Тимофійовича – професора Київського національного торговельно-економічного університету
БОНДАРЧУКА Григорія Михайловича – члена Одеської обласної організації Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих
ГОРИНЯ Михайла Миколайовича – голову Всесвітньої Української координаційної ради, м.Київ
ГУМЕНЮКА Олеся-Дмитра Миколайовича – голову Львівського крайового братства ветеранів національно-визвольної боротьби
ПЛАХОТНЮКА Миколу Григоровича – члена проводу Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих, м.Київ

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

АБДУЛА Сергія Миколайовича – голову Хмельницького обласного товариства колишніх політичних в’язнів, репресованих і членів їх сімей
АСАНІНА Ідріса Асановича – літератора, м.Бахчисарай, Автономна Республіка Крим
БАДЗЬО Юрія Васильовича – наукового співробітника Інституту філософії НАН України, м.Київ
БАЛАНДЮКА Мирослава Григоровича – голову Вінницького обласного об'єднаного товариства колишніх політичних в’язнів, репресованих та їх дітей
БАРАНА Григорія Яковича – директора музею «Зборівська битва», Тернопільська область
БАРБОНА Миколу Борисовича – члена Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих, м.Київ
БАРЛАДЯНУ Василя Володимировича – викладача Одеської національної юридичної академії
БЕРЕСЛАВСЬКОГО Миколу Олександровича – члена Дніпропетровського обласного товариства політичних в’язнів і репресованих
БОЙКА Павла Моісійовича – члена Донецької обласної організації Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих
БУГЕРУ Михайла Миколайовича – члена Донецької обласної організації Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих
ГАКМАНА Степана Петровича – члена ради Чернівецького обласного товариства політв’язнів та репресованих
ГАПАНОВИЧА Федора Терентійовича – члена Донецької обласної організації Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих
ГОРБАЛЯ Миколу Андрійовича – члена Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих, м.Київ
ГРОМИКА Кузьму Єрмолайовича – члена Донецької обласної організації Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих
ДЕНИЩУКА Олександра Сергійовича – члена Рівненського обласного товариства політв’язнів та репресованих
ДЗИРУ Ярослава Івановича – старшого наукового співробітника Інституту історії України НАН України, м.Київ
ДИЧКОВСЬКОГО Ореста-Методія Миколайовича – заступника голови Івано-Франківської обласної організації Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих
ДРУЦА Віктора Казимировича – голову громадської організації «Асоціація жертв політичних репресій», м.Одеса
Д’ЯЧУНА Теодора Григоровича – члена Білоцерківської організації Всеукраїнського об’єднання ветеранів, Київська область
ЖОЛИНЯКА Євгена Андрійовича – голову Острозького районного товариства політв’язнів та репресованих, Рівненська область
ЗАЙЦЕВА Юрія Олександровича – голову Миколаївської обласної організації Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих
ЗІСЕЛЬСА Йосипа Самійловича – голову Асоціації єврейських організацій та общин України, м.Київ
КАЛАПАЧА Романа Степановича – директора приватного підприємства «Роксоляна», м. Дрогобич, Львівська область
КАЛИНЯКА Дмитра Ілліча – голову Путильського районного осередку Чернівецького обласного товариства політв’язнів та репресованих
КОВАЛЬЧУКА Михайла Савовича – члена Черкаського обласного товариства політичних в’язнів і репресованих
КОЗЕЛА Івана Мойсійовича – заступника голови Вінницького обласного об’єднаного товариства колишніх політичних в’язнів, репресованих та їх дітей
КОНДРАЦЬКОГО Адольфа Адольфовича – віце-президента Міжнародної асоціації жертв політичних репресій країн СНД, м.Київ
КОСТЕЛЬНОГО Дмитра Васильовича – голову Чернівецького міського товариства політв’язнів та репресованих
КУКА Василя Степановича – члена ради Всеукраїнського об’єднання ветеранів, м.Київ
КУПНОВИЦЬКОГО Федора Андрійовича – члена Полтавського обласного товариства політичних в’язнів та репресованих
ЛІСОВОГО Василя Семеновича – завідувача відділу Інституту філософії НАН України, м.Київ
МАРЧАКА Євгена Івановича – члена Луганської обласної організації Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих
МИКИТУ Василя Михайловича – члена Закарпатської крайової організації Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих
НЕВІДОМСЬКОГО Леоніда Олександровича – члена Київського товариства політв’язнів та жертв репресій
НЕЙМЕТА Юрія Івановича – члена Закарпатської крайової організації Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих
ОВСІЄНКА Василя Васильовича – публіциста, м.Київ
ОТЧЕНАШЕНКА Павла Івановича – голову Одеської обласної організації Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих
ПАНЧУКА Івана Миколайовича – члена ради Чернівецького обласного товариства політв’язнів та репресованих
ПАРАЩАКА Левка Івановича – члена Миколаївського обласного історико-освітнього товариства «Меморіал»
ПАХОЛОК Катерину Марківну – члена Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих, м.Київ
ПЕНИКА Івана Івановича – члена Луганської обласної організації Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих
ПЕНЬКІВСЬКОГО Вадима Федоровича – члена Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих, м.Київ
ПОЛЮГУ Любомира Івановича – члена Львівського крайового братства ветеранів національно-визвольної боротьби
РЕДЬКА Василя Васильовича – члена Запорізького обласного товариства політичних в’язнів і репресованих
РІЗНИКІВА Олексу Сергійовича – заступника голови Одеської обласної організації Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих
РОЖЕНКА Миколу Марковича – члена науково-методичної ради Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих, м.Київ
РЯБЧЕНКА Леоніда Івановича – члена Полтавського обласного товариства політичних в’язнів та репресованих
САПЕЛЯКА Степана Євстахійовича – письменника, члена Харківської обласної асоціації дослідників генезису тоталітаризму в Україні «Архіпелаг»
САРАНЧУКА Петра Степановича – члена Миколаївського обласного історико-освітнього товариства «Меморіал»
СИМЧИЧА Мирослава Васильовича – члена Івано-Франківської обласної організації Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих
СІРЕНКА Володимира Івановича – радника Дніпродзержинського міського голови, Дніпропетровська область
СОРОКУ Семена Климовича – члена правління Кіровоградського обласного товариства політичних в’язнів і репресованих
ТАТАРИНА Романа Андрійовича – члена ради Чернівецького обласного товариства політв’язнів та репресованих
ФАЙЗІ Мурата Хадійовича – заступника голови Асоціації кримських вірменських літераторів, М.Сімферополь
ХОРУНЖОГО Юрія Михайловича – письменника, головного редактора часопису «Зона», м.Київ
ЧАБАНА Павла Степановича – члена Львівського обласного товариства політичних в’язнів і репресованих
ШЕВЧЕНКА Олеся Євгеновича – публіциста, м.Київ
ЯНЧУК Ніну Іванівну – заступника голови Хмельницького обласного товариства колишніх політичних в’язнів, репресованих і членів їх сімей

Нагородити орденом Богдана Хмельницького III ступеня

ГОНТАРЯ Петра Яковича – члена ради Чернівецького обласного товариства політв’язнів та репресованих
ДЕБРИНА Василя Романовича – члена ради Чернівецького обласного товариства політв’язнів та репресованих
ЛИПОВОГО Михайла Микитовича – члена ради Чернівецького обласного товариства політв’язнів та репресованих
ФЕРЕНЦА Володимира Миколайовича – члена Київського крайового братства ветеранів Української повстанської армії, Бориспільський район
ЧУБІКА Антона Євтуховича – члена Сумського обласного товариства політичних в’язнів і репресованих
ШИШКОВСЬКОГО Всеволода Георгійовича – голову Рівненського обласного товариства політв’язнів та репресованих

Нагородити орденом «За мужність» III ступеня

АДАМЕНКА Миколу Петровича – голову Чернігівського районного відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів
БОГАШЕВА Владислава Олександровича – члена Київського крайового братства ветеранів Української повстанської армії, м.Ірпінь
БОЦЯНА Івана Семеновича – методиста Житомирського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти
ДАНИЛЮКА Михайла Дмитровича – голову Чернігівського обласного відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів
КОВАЛЬЧУКА Петра Йосиповича – члена Рівненського обласного товариства політв’язнів та репресованих
КОНЦЕВИЧА Євгена Васильовича – письменника, м.Житомир
ЛІСОВУ Євгенію Максимівну – члена соціальної комісії Волинської крайової організації Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих
МОНАЄНКА Віонора Петровича – члена громадської організації «Асоціація жертв політичних репресій», м.Севастополь
ОХОЦЬКОГО Лева Васильовича – члена Херсонської обласної організації Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих
ПОЛЯНСЬКОГО Валерія Павловича – члена Сумського обласного товариства політичних в’язнів і репресованих
СКОРОПАДА Михайла Івановича – члена Житомирського обласного товариства політв’язнів і репресованих
ТРІЛЯ Антона Івановича – члена Луганської обласної організації Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих
ШЕВЧУКА Анатолія Олександровича – члена Житомирського обласного товариства політв’язнів і репресованих

Нагородити орденом княгині Ольги III ступеня

БОЙЧУК Тетяну Тодорівну – члена Чернівецького обласного товариства політв’язнів та репресованих
ВІВЧАРИК Марію Степанівну – члена Черкаського обласного товариства політичних в’язнів і репресованих
ВОЗНЯК Ганну Михайлівну – члена Львівського крайового братства ветеранів національно-визвольної боротьби
ВОЙЦЕХОВСЬКУ Ірину Франківну – члена Чернівецького обласного товариства політв’язнів та репресованих
ВОРОЩУК Домініку Федорівну – члена Луганської обласної організації Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих
ГЛІНКУ Станіславу Петрівну – члена Чернівецького обласного товариства політв’язнів та репресованих
ДЕНИСЮК Антоніну Павлівну – члена Вінницького обласного об’єднаного товариства колишніх політичних в’язнів, репресованих та їх дітей
ЗЕЛЕНЧУК Ольгу Петрівну – члена Вінницького обласного об’єднаного товариства колишніх політичних в’язнів, репресованих та їх дітей
ІВАНЧУК Ольгу Іванівну – члена Полтавського обласного товариства політичних в’язнів та репресованих
КАЛІШУК Ганну Трохимівну – члена Запорізького обласного товариства політичних в’язнів і репресованих
КЕЦКО Анастасію Костянтинівну – члена Кіровоградського обласного товариства політичних в’язнів і репресованих
КОЛЕСНИК Ларису Петрівну – заступника голови Рівненського обласного товариства політв’язнів та репресованих
КОЦОВСЬКУ Іванну Дмитрівну – члена Черкаського обласного товариства політичних в’язнів і репресованих
МАРТИНОВУ Василину Василівну – члена Луганської обласної організації Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих
МЕЛЕШКО Ганну Іллівну – члена Черкаського обласного товариства політичних в’язнів і репресованих
МИСАК Катерину Іванівну – члена Херсонської обласної організації Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих
МИХАЙЛЕНКО Ганну Василівну – члена Одеської обласної організації Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих
МОЛЧАНОВУ Раїсу Семенівну - члена Хмельницького обласного товариства колишніх політичних в’язнів, репресованих і членів їх сімей
ОЛЕКСИШИН Ольгу Миколаївну – члена Чернівецького обласного товариства політв’язнів та репресованих
ОНИЩЕНКО Ольгу Панасівну – члена громадської організації політв'язнів і репресованих, м.Фастів, Київська область
ОСИПОВУ Стефанію Омелянівну – члена Чернівецького обласного товариства політв’язнів та репресованих
ПЕЛЮХ Любов Гнатівну – члена Запорізького обласного товариства політичних в’язнів і репресованих
ПОТИКЕВИЧ-ЗАБОЛОТНУ Марію Василівну – члена Тернопільської обласної спілки політв’язнів і репресованих
ПРИСТУПУ Розалію Василівну – члена громадської організації політв’язнів і репресованих, м. Фастів, Київська область
ПРОЦЮК Ганну Іванівну – члена Черкаської обласної організації товариства політичних в’язнів і репресованих
СВІТЛИЧНУ Надію Олексіївну – члена Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих, м.Київ
СЕНИК Ірину Михайлівну – голову Бориславської міської організації Конгресу українських націоналістів, Львівська область
ЮШКЕВИЧ Валентину Антонівну - секретаря Київського товариства політв’язнів та жертв репресій
ЯРОВУ Марію Антонівну – голову Сумської обласної організації Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

БАБИЛЮКА Петра Йосиповича – голову Деснянського районного товариства політичних в’язнів та репресованих міста Києва
КУШНІРУКА Ростислава Григоровича – керівника аматорського хору «Посвіт» Народного дому «Просвіта», м.Луцьк, Волинська область
ПИСКА Василя Федоровича – члена Херсонської обласної організації Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих
СЛАВИЧА Петра Григоровича – голову Херсонської обласної організації Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих
ФУГУ Василя Трохимовича – голову Хотинського районного товариства політичних в’язнів та репресованих, Чернівецька область.

Президент України Віктор ЮЩЕНКО

26 листопада 2005 року