Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №241/2018

Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня незалежності України

За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм  п о с т а н о в л я ю:

Нагородити орденом Свободи

ДЖЕМІЛЄВА Мустафу - народного депутата України

КОМІСАРЕНКА Сергія Васильовича - директора Інституту біохімії імені О.В.Палладіна Національної академії наук України, академіка НАН України і НАМН України

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого ІІІ ступеня

КУЧУКА-ЯЦЕНКА Сергія Івановича - заступника директора Інституту електрозварювання імені Є.О.Патона Національної академії наук України, академіка НАН України

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня

БИЧКОВА Сергія Андрійовича - технічного директора – головного інженера державного підприємства "АНТОНОВ", м.Київ

МІНЦЕРА Озара Петровича - завідувача кафедри Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика Міністерства охорони здоров’я України, м.Київ

ПАРУБІЯ Володимира Івановича - директора громадської організації "Інститут національної пам’яті", м.Львів

Нагородити орденом "За заслуги" І ступеня

ІМАСА Євгенія Вікторовича - ректора Національного університету фізичного виховання і спорту України, президента Спортивної студентської спілки України, м.Київ

ЛІШАНСЬКОГО Євгена Юхимовича - ветерана будівельної галузі, м.Київ

ПИРОЖКОВА Сергія Івановича - віце-президента Національної академії наук України, академіка НАН України

Нагородити орденом "За заслуги" ІІ ступеня

АЛЕКСІЄВЦЯ Миколу Мироновича - завідувача кафедри Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка

ГАЛЕЛЮКА Миколу Михайловича - заступника директора медичної офтальмологічної клініки "Новий Зір", м.Київ

ІОРГАЧОВА Дмитра Васильовича - генерального директора акціонерного товариства "Одеський кабельний завод "Одескабель"

КІНДЗЕРСЬКОГО Андрія Анатолійовича - провідного спеціаліста відділу управління департаменту Хмельницької обласної державної адміністрації

КОВАЛЕНКА Віктора Миколайовича - члена правління громадської організації "Харківська міська спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)", депутата Харківської обласної ради

КРИВОНОСА Миколу Івановича - голову Черкаського обласного товариства політичних в’язнів і репресованих

КУЛІКОВА Петра Мусійовича - ректора Київського національного університету будівництва і архітектури

ЛЕВИЦЬКОГО Володимира Павловича - першого заступника голови правління Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств України, м.Київ

ПРИХОДЬКА Віктора Романовича - голову правління – директора акціонерного товариства "УХЛ-МАШ", м.Київ

САМОХІНА Анатолія Вікторовича - завідувача відділення Київської міської клінічної лікарні № 12

ШЕВЕТОВСЬКОГО Валентина Валентиновича - голову наглядової ради акціонерного товариства "Харківський плитковий завод"

Нагородити орденом "За заслуги" ІІІ ступеня

АГЕЙКІНУ Світлану Володимирівну - директора філії "Переробний комплекс" товариства "Вінницька птахофабрика"

АЛТУХОВА Валерія Миколайовича - директора Харківської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату

БОРИСА Руслана Миколайовича - професора кафедри вищого навчального закладу "Київський медичний університет"

ВАСИЛІВА Богдана Михайловича - директора державного підприємства "Готель "Україна", м.Київ

ГАВРИЛЮКА Івана Ярославовича - актора, сценариста, режисера, м.Львів

ГОДУ Маріяна Адамовича - директора товариства "Рівень ЛТД", м.Рівне

ГОРБЕНКА Володимира Ілліча - диригента хору Обласного палацу культури, м.Миколаїв

ГРОШКА Івана Степановича - директора сільськогосподарського товариства "Ласковецький бровар", Тернопільська область

ГУЛЛЄРА Володимира Ілліча - члена громадської ради при Миколаївському міському голові

ДОВГОГО Павла Івановича - Володимирівського сільського голову Казанківського району, Миколаївська область

ДОРОЖКА Анатолія Михайловича - члена Харківської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль України"

ЄЛЕНСЬКОГО Віктора Євгеновича - народного депутата України

ІВАНУЩАКА Івана Миколайовича - керівника Управління культурно-мистецького фонду Державного управління справами

КАГЛЯНЧУКА Василя Івановича - генерального директора товариства "Чернівецька пересувна механізована колона № 76"

КАЧАЄВА Миколу Аркадійовича - заступника генерального директора – головного конструктора державного підприємства "Державне Київське конструкторське бюро "Луч"

КОРНІЄНКА Петра Григоровича - голову сільськогосподарського виробничого кооперативу "Лиманський", Миколаївська область

ЛАВРИКА Андрія Семеновича - головного наукового співробітника державної установи "Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова" Національної академії медичних наук України

МАТВЄЄВА Миколу Олексійовича - головного конструктора – начальника відділу державного підприємства "Державне Київське конструкторське бюро "Луч"

МЕЛЬНИКА Івана Івановича - генерального директора товариства "Екопрод", Донецька область

МІРОШНИК Ірину Миколаївну - голову правління акціонерного товариства "Укрпластик", м.Київ

НАКОНЕЧНОГО Олександра Олеговича - заступника начальника відділу дочірнього підприємства Державної компанії "Укрспецекспорт" державного підприємства "Спеціалізована зовнішньоторговельна фірма "Прогрес", м.Київ

НАКОНЕЧНОГО Петра Семеновича - ветерана професійно-технічної освіти, м.Київ

НІМЧУКА Руслана Віталійовича - заступника Керівника Апарату Ради національної безпеки і оборони України – керівника юридичної служби

ОЛІЙНИКА Володимира Миколайовича - члена громадської організації "Всеукраїнська організація "Самооборона Майдану", Івано-Франківська область

ПАЛАТНОГО Артура Леонідовича - народного депутата України

ПИЛИПЧУКА Олексія Олексійовича - голову центру захисту правди історії Другої світової війни та її вирішальної складової – Великої Вітчизняної війни при Миколаївській обласній організації ветеранів України

ПОПОВА Анатолія Івановича - члена громадської організації "Черкаський союз учасників АТО"

ПОРУЧНИКА Анатолія Михайловича - завідувача кафедри державного вищого навчального закладу "Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана"

РАДЧЕНКА Миколу Івановича - завідувача кафедри Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, м.Миколаїв

СКОПА Ореста Андрійовича - головного художника Львівського палацу мистецтв

СТАНКЕВИЧА Миколу Григоровича - голову громадської організації "Ветерани десантних військ Вінницької області"

ФАЙЗУЛЛІНА Леоніда Габдульноровича - члена ради оборони Херсонської області

ЯНІЦЬКОГО Василя Петровича - народного депутата України

ЯРОЩУКА Олександра Анатолійовича - члена громадської організації "Всеукраїнська організація "Самооборона Майдану", Івано-Франківська область

Нагородити орденом княгині Ольги ІІ ступеня

РОМАНОВСЬКУ Юлію Юріївну - завідувача кафедри Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, м.Київ

Нагородити орденом княгині Ольги ІІІ ступеня

АРТЕМОВУ Галину Петрівну - головного консультанта Департаменту Адміністрації Президента України

БАЛЮК Марину Олександрівну - керівника приватної консультативної клініки, Харківська область

БЕЙ Лідію Пантеліївну - голову ради Снігурівського районного відділення Української спілки в’язнів – жертв нацизму, Миколаївська область

ВІТУШОК Марію Анатоліївну - заступника Керівника Головного департаменту – керівника департаменту Адміністрації Президента України

ЗАСКАЛЕТУ Наталію Сергіївну - заступника виконавчого директора Всеукраїнського громадського об’єднання "Національна асамблея інвалідів України", м.Київ

КОТЛЯРОВУ-ПРОКОПЕНКО Ольгу Юріївну - художника-живописця, м.Одеса

ПРОХИРУ Марію Несторівну - заступника голови Тернопільського обласного відділу Всеукраїнської громадської організації "Союз українок"

СТИРКУЛЬ Наталію Євстафіївну - Дмитрівського сільського голову Знам’янського району, Кіровоградська область

ЧАПЛІНСЬКУ Антоніну Євгенівну - члена громадської організації "Материнське серце", Київська область

ШЕВЦОВУ Світлану Михайлівну - директора Ліцею міжнародних відносин № 51 Печерського району м.Києва

ЯСТРУБЕНКО Анастасію Іларіонівну - бібліотекаря Желаннівської міської бібліотеки Ясинуватської районної централізованої бібліотечної системи, Донецька область

Нагородити орденом Данила Галицького

НІКУЛІНУ Олену Валеріївну - Керівника Апарату Ради національної безпеки і оборони України

СОСНОВСЬКОГО Дмитра Дмитровича - головного тренера штатної команди національної збірної команди України з боксу, м.Львів

ЧЕРНЯКА Михайла Євгенійовича - заступника голови Харківської обласної державної адміністрації

Нагородити медаллю "За працю і звитягу"

АНТОНЮКА Антона Петровича - заступника директора Волинського коледжу культури і мистецтв імені І.Ф.Стравінського

БАБІЯ Миколу Володимировича - тракториста-машиніста Гайсинської філії акціонерного товариства "Зернопродукт МХП", Вінницька область

ВОДОП’ЯН Аллу Леонідівну - начальника відділу спеціального конструкторського бюро акціонерного товариства "Турбоатом", м.Харків

НЕСТЕРЕНКА Ярослава Юрійовича - головного редактора підприємства "Редакція газети "Попаснянський вісник", Луганська область

ХИЖНЯКА Романа Петровича - начальника цеху акціонерного товариства "Запоріжтрансформатор"

ШЕВЧЕНКО Ніну Михайлівну - апаратника цеху акціонерного товариства "Сумихімпром"

ШИТІКОВА Геннадія Івановича - електрозварника товариства "Гірничі машини – Дружківський машинобудівний завод", Донецька область

Присвоїти почесні звання:                      

"НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ"

БУБЛІЄНКУОлександру Миколайовичу - солістові-вокалісту, композиторові, аранжувальнику, м.Київ

ГОНОБОЛІНУ Олександру Чарльзовичу - композиторові, м.Херсон

МАМЧУР Світлані Анатоліївні - солістці опери Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької

ПІВНЕНКО Богдані Іванівні - артистці-солістці-вокалістці Національного ансамблю солістів "Київська камерата"

"ЗАСЛУЖЕНИЙ АРХІТЕКТОР УКРАЇНИ"

БЄЛІКОВУ Юрію Володимировичу - архітекторові, члену Національної спілки архітекторів України, м.Одеса

БОНДАР Ганні Вячеславівні  - координаторові Координаційного центру забезпечення взаємодії з Кабінетом Міністрів України Адміністрації Президента України

"ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ"

БАБАШИНІЙ Лілії Олександрівні - концертмейстерові симфонічного оркестру "Київ-Класик"

ДЕМБ Марині Михайлівні - артистці драми комунального підприємства "Житомирський академічний український музично-драматичний театр імені І.Кочерги" Житомирської обласної ради

ІЩАКУ Ігорю Михайловичу - артистові-вокалісту-солісту державного підприємства "Національний будинок органної та камерної музики України", м.Київ

КАЛІНКІНІЙ Тамарі Костянтинівні - солістці опери державного підприємства "Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г.Шевченка", м.Київ

КЛЕНІНІЙ Наталі Іванівні -актрисі театрально-видовищного закладу культури "Київський академічний Молодий театр"

ЛАЗОВІЧ Олені Володимирівні - артистці комунального закладу "Театрально-видовищний заклад культури "Новий драматичний театр на Печерську", м.Київ

ЛЕПКО Ользі Богданівні - концертмейстерові симфонічного оркестру "Київ-Класик"

ПАСЄЦІ Роману Святославовичу - головному хормейстерові народного хору народної пісні "Джерело" Балаклійського районного будинку культури, Харківська область

ПАХАРЧУКУ Олександру Сергійовичу - солістові-вокалісту творчої спілки "Асоціація діячів естрадного мистецтва України", м.Київ

ПЕРЧЕВСЬКІЙ Наталії Миколаївні - артистці драми державного підприємства "Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка", м.Київ

СТЕБЕЛЬСЬКІЙ Оксані Юріївні - скрипальці, керівникові і солістці ансамблю "Українські барви", м.Київ

УРСУЛЯК Олені Георгіївні - солістці-вокалістці обласної комунальної установи "Чернівецька обласна філармонія імені Дмитра Гнатюка"

ФОРТУСУ Олександру Геннадійовичу - артистові комунального закладу "Запорізький академічний обласний театр юного глядача" Запорізької обласної ради

ХОМІ Дмитру Миколайовичу -солістові-вокалісту творчої спілки "Асоціація діячів естрадного мистецтва України", м.Київ

"ЗАСЛУЖЕНИЙ БУДІВЕЛЬНИК УКРАЇНИ"

КСЕНІЧУ Віктору Миколайовичу - начальникові управління капітального будівництва міської ради м.Кропивницького

СПАСИБКУ Олександру Валерійовичу - заступникові голови Київської міської державної адміністрації

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ВИНАХІДНИК УКРАЇНИ"

ДЕМЧЕНКУ Анатолію Михайловичу - професорові кафедри Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т.Г.Шевченка

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ"

ДРОБКО Ганні Василівні - учительці Заставнівської загальноосвітньої школи I–III ступенів, Чернівецька область

ЛЕВЧЕНКО Любові Григорівні - учительці Житомирської міської гімназії № 3

МИСНИКУ Сергію Івановичу - директорові, учителю опорного закладу "Калайдинцівська загальноосвітня школа I–III ступенів імені Ф.Д.Рубцова Лубенської районної ради Полтавської області"

ПЕТРЕНКО Любові Іванівні - учительці комунального закладу "Навчально-виховний комплекс з інтернатним відділенням "Межиріцька загальноосвітня школа I–III ступенів імені Івана Семеновича Обдули – дошкільний навчальний заклад "Ромашка" Павлоградського району, Дніпропетровська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ГІРНИК УКРАЇНИ"

КОТЕНКУ Леоніду Олександровичу - машиністові рудника № 7 державного підприємства "Артемсіль", Донецька область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ"

БОГУЦЬКОМУ Андрію Боніфатійовичу - професорові кафедри Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидату геолого-мінералогічних наук, професорові

ВОЛКОГОНУ Володимиру Михайловичу - завідувачеві відділу Інституту проблем матеріалознавства імені І.М.Францевича Національної академії наук України, доктору технічних наук, професорові

ГНАТЮКУ Михайлу Івановичу - професорові кафедри Львівського національного університету імені Івана Франка, доктору філологічних наук, професору

КЛИМЕНКУ Сергію Вікторовичу - завідувачеві відділу Інституту експериментальної радіології державної установи "Національний науковий центр радіаційної медицини Національної академії медичних наук України", доктору медичних наук, професорові

ЛЕПЯВКУ Сергію Анатолійовичу - професорові кафедри Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, доктору історичних наук, професорові, Чернігівська область

ПРОКОПОВУ В’ячеславу Олександровичу - завідувачеві лабораторії державної установи "Інститут громадського здоров’я імені О.М.Марзєєва Національної академії медичних наук України", доктору медичних наук, професорові

ЯЦИШИНУ Михайлу Михайловичу - завідувачеві кафедри Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, доктору юридичних наук, професорові, Волинська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ"

ГРИЦЕНЮКУ Роману Анатолійовичу - керівникові народного аматорського ансамблю бального танцю "Флеш" комунального закладу "Рівненський міський палац культури" Рівненської міської ради

КОВАЛЬ Наталії Романівні - художньому керівникові Палацу культури "Кристал" м.Новояворівськ, Львівська область

МАДЯР-НОВАК Вірі Василівні - викладачеві комунального вищого навчального закладу "Ужгородський музичний коледж імені Д.Є.Задора" Закарпатської обласної ради

МИГАЛЮ Станіславу Павловичу - голові Ліги творчої інтелігенції Львівщини

МУЛЯРУ Павлу Михайловичу - завідувачеві кафедри Одеської національної музичної академії імені А.В.Нежданової

ПАЗИНУ Івану Дмитровичу - методистові Яворівської районної державної адміністрації, Львівська область

СЕЛЕЗНЬОВІЙ Надії Олександрівні - художньому керівникові, головному диригенту академічного камерного хору "Чернівці" Чернівецької обласної філармонії імені Дмитра Гнатюка

СЕРДЮКУ Олександру Михайловичу - старшому викладачеві Харківської державної академії дизайну і мистецтв

ШИШКІНУ Сергію Євгенійовичу - музикантові, Волинська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ"

БОВАРОВУ Олександру Вікторовичу - головному бухгалтерові державного науково-виробничого підприємства "Об’єднання "Комунар", м.Харків

ЄРЕМІ Тетяні Миколаївні - начальникові управління Вишгородської районної державної адміністрації, Київська область

ІВАНОВІЙ Ірині Миколаївні - члену Рахункової палати

ІОНІНУ Євгену Євгеновичу - завідувачеві кафедри Донецького національного університету імені Василя Стуса

КОВАЛЕНКО Олені Валеріївні - завідувачеві кафедри Запорізької державної інженерної академії

ЛУКОВІЙ Ользі Степанівні - заступникові завідувача лабораторії економічних досліджень Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України

МОСКАЛЕНКУ Анатолію Михайловичу - заступникові директора Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України, м.Чернігів

ОСТАПЧЕНКО Наталії Віталіївні - директорові Департаменту Київської обласної державної адміністрації

ТРУТУ Станіславу Миколайовичу - заступникові генерального директора державного підприємства "Укрвакцина" Міністерства охорони здоров’я України, м.Київ

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕНЕРГЕТИК УКРАЇНИ"

КОЗАЧУКУ Олегу Івановичу - заступникові генерального директора акціонерного товариства "Хмельницькобленерго"

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ"

БАЦІ Валентині Володимирівні -заступникові головного редактора Всеукраїнської незалежної громадсько-політичної газети "Вільне життя плюс" у 2009–2015 роках, м.Тернопіль

ЖИГЛІНСЬКІЙ Ользі Тарасівні - завідувачеві відділу творчо-виробничого об’єднання соціальних програм філії "Львівська регіональна дирекція" акціонерного товариства  "Національна суспільна телерадіокомпанія України"

ЧОВГАНУ Олександру Юрійовичу - головному редакторові корпорації "Медіа Корпорація "RIA", м.Вінниця

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ"

БОРОВСЬКОМУ Ростиславу Васильовичу - головному лікареві комунальної установи "Жмеринська центральна районна лікарня", Вінницька область

ВОЛОСОВУ Євгену Віталійовичу - головному лікареві комунального закладу охорони здоров’я "Обласна стоматологічна поліклініка", м.Харків

ГОЛОВЧАКУ Ігорю Степановичу - директорові державного закладу "Прикарпатський центр репродукції людини" Міністерства охорони здоров’я України, м.Івано-Франківськ

ГРУШЦІ В’ячеславу Юрійовичу - головному лікарю комунального закладу охорони здоров’я "Чугуївська центральна районна лікарня імені М.І.Кононенка", Харківська область

ДУМІ Аллі Вікторівні - лікареві товариства "Дитячий медичний центр "Добробут", м.Київ

КРАСНЮКУ Костянтину Костянтиновичу - завідувачеві відділення Обухівської центральної районної лікарні, Київська область

КРУГЛЯКУ Олександру Олександровичу - завідувачеві відділення лікувально-профілактичного закладу "Волинський обласний госпіталь ветеранів війни"

КУЛИКУ Олександру Васильовичу - директорові товариства "Науково-практичний центр нейрореабілітації "Нодус", Київська область

МАКСИМ Наталії Миколаївні - завідувачеві відділення Пустомитівської центральної районної лікарні, Львівська область

МУХОМОРУ Олександру Івановичу - керівникові центру ультразвукової діагностики та інтервенційної сонографії Клінічної лікарні м.Києва

ОСАДЧУКУ Тарасу Івановичу - старшому науковому співробітникові відділу державної установи "Інститут травматології та ортопедії Національної академії медичних наук України"

ПАВЛОВІЙ Леонілі Сергіївні - лікареві комунального закладу "Березівська центральна районна лікарня", Одеська область

РЕГЕДІ Світлані Іванівні - завідувачеві відділення державної наукової установи "Центр інноваційних медичних технологій Національної академії наук України"

СЕМЕНЕНКУ Андрію Валерійовичу - завідувачеві відділення комунального закладу охорони здоров’я "Харківська міська клінічна лікарня № 30"

СКРИПНИК Надії Василівні - завідувачеві кафедри державного вищого навчального закладу "Івано-Франківський національний медичний університет"

СОЛТИКУ Сергію Михайловичу - головному лікареві комунальної установи Овідіопольської районної ради "Овідіопольська центральна районна лікарня", Одеська область

ТКАЧЕНКУ Павлу Івановичу - завідувачеві кафедри вищого державного навчального закладу України "Українська медична стоматологічна академія", м.Полтава

ЦІДИЛО Іванні Григорівні - головному лікареві комунального закладу "Івано-Франківський обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер"

ЧЕРВОНІЙ Оксані Анатоліївні - завідувачу відділення комунального закладу охорони здоров’я "Лозівська центральна районна лікарня", Харківська область

ШИЛУ Віталію Миколайовичу - завідувачеві відділення комунального закладу "Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради"

ЮРИК Ользі Єфремівні - завідувачеві лабораторії державної установи "Інститут травматології та ортопедії Національної академії медичних наук України"

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІСІВНИК УКРАЇНИ"

БАЩУКУ Анатолію Івановичу - лісничому Клітицького лісництва державного підприємства "Камінь-Каширське лісове господарство", Волинська область

БОРОДАЄВУ Ігорю Володимировичу - директорові державного підприємства "Поліське лісове господарство", Київська область

ВІГОВСЬКОМУ Ігорю Євгенійовичу - заступникові начальника відділу Державного агентства лісових ресурсів України

ЗДЕБСЬКІЙ Валентині Павлівні - директорові державного підприємства "Онуфріївське лісове господарство", Кіровоградська область

ІВАСЮКУ Григорію Михайловичу - головному лісничому державного підприємства "Бердичівське лісове господарство", Житомирська область

ПАПАРИЗІ Степану Степановичу - лісничому Говерлянського лісництва державного підприємства "Рахівське лісове дослідне господарство", Закарпатська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ МАШИНОБУДІВНИК УКРАЇНИ"

ДЕРЕЗІ Сергію Вікторовичу - начальникові виробництва Казенного підприємства "Науково-виробничий комплекс "Іскра", м.Запоріжжя

ЗОЛОТАРЕНКУ Владиславу Віталійовичу - головному інженерові – заступнику генерального директора державного підприємства "Науково-технічний комплекс "Імпульс", м.Київ

ТИХОНОВУ Сергію Борисовичу - токареві-розточувальнику товариства "Гірничі машини – Дружківський машинобудівний завод", Донецька область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ МЕТАЛУРГ УКРАЇНИ"

САРАХМАНУ Євгену Романовичу - газівникові доменної печі цеху акціонерного товариства "Маріупольський металургійний комбінат", Донецька область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ МАЙСТЕР НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ УКРАЇНИ"

ДЕРПАЧУ Володимиру Федоровичу - майстрові художньої різьби по дереву, Житомирська область

СОЧЦІ Василю Васильовичу - художникові прикладного мистецтва, Закарпатська область

ЯРЕМКУ Михайлу Йосифовичу - майстрові народних художніх промислів живопису, Тернопільська область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ"

БРИГИНЕЦЬ Галині Савеліївні - головному бухгалтерові Меморіального комплексу "Національний музей історії України у Другій світовій війні", м.Київ

ДЕМЕЩУК Вікторії Євгенівні - провідному концертмейстерові кафедри Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К.Карпенка-Карого

ДОБУШУ Юрію Васильовичу - доцентові кафедри Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, Львівська область

ДОЛЕСКО Світлані Валеріївні - генеральному директорові товариства "Центр української культури та мистецтва", м.Київ

ЄГОРОВУ Михайлу Олексійовичу - директорові комунального закладу "Мелітопольське училище культури" Запорізької обласної ради

КУРЧАКОВІЙ Ользі Миколаївні - директорові Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка

ЛАРІНІЙ Валентині Іванівні - головному бухгалтерові державного підприємства "Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка", м.Київ

МАКСЕМУ Юрію Валентиновичу - викладачеві установи Тернопільської обласної ради "Тернопільське обласне державне музичне училище імені С.Крушельницької"

ПАВЛЕНКУ Юрію Миколайовичу - викладачеві Черкаської дитячої музичної школи № 5

ПІДКОЛОДНОМУ Миколі Вікторовичу - завідувачеві відділу, викладачу комунального закладу Тернопільської міської ради "Центр творчості дітей та юнацтва"

ПОЛІКАРПОВІЙ Людмилі Петрівні - заступникові генерального директора Національної бібліотеки України для дітей, м.Київ

РАДЕЦЬКІЙ Ірині Юріївні - викладачеві Житомирського коледжу культури і мистецтв імені Івана Огієнка

РУДИК Таїсі Миколаївні - старшому науковому співробітникові відділу Чернівецького обласного краєзнавчого музею

РУДНИЦЬКІЙ Олександрі Миколаївні - директорові районної дитячої музичної школи Рокитнівської районної ради, Рівненська область

СЕРДЦЕВІЙ Аллі Григорівні - викладачеві-хореографу Львівської державної хореографічної школи

ТИХОМУ Валерію Опанасовичу - начальникові служби державного підприємства "Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г.Шевченка", м.Київ

ФЕДОРЧЕНКО Ніні Андріївні - начальникові дільниці Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, м.Львів

ХМІЛЮ Степану Петровичу - керівникові народного чоловічого хору Народного дому с.Переможне Городоцького району, Львівська область

ШУБАРЕВІЙ Аллі Юхимівні - викладачеві, завідувачу відділу комунального початкового спеціалізованого мистецького навчального закладу "Школа мистецтв" м.Маріуполя, Донецька область

ЩЕБЛИКІНІЙ Тетяні Миколаївні - викладачеві Київської дитячої музичної школи № 15 імені В.Г.Щигловського

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ"

БАЛАБАКУ Анатолію Федоровичу - завідувачеві кафедри Уманського національного університету садівництва, Черкаська область

БУРАКОВІЙ Світлані Юріївні - заступникові директора гімназії № 48 Шевченківського району м.Києва

БУРБАНУ Степану Івановичу - директорові Ставчанського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітній навчальний заклад I–III ступенів – дошкільний навчальний заклад", Львівська область

ВДОВЕНКУ Ігорю Станіславовичу - голові Чернігівської обласної ради

ГАРБОВСЬКІЙ Любові Георгіївні - директорові Новоград-Волинської загальноосвітньої школи I–III ступенів № 2, Житомирська область

ДЕМЧУКУ Володимиру Степановичу - доцентові кафедри Київського національного лінгвістичного університету

ДУРМАНУ Миколі Олександровичу - доцентові кафедри Херсонського національного технічного університету

ЖИЛЬЦОВУ Олексію Борисовичу - проректорові Київського університету імені Бориса Грінченка

ЗАЇЧКУ Сергію Івановичу - проректорові Національного університету "Одеська морська академія"

КВАЧУ Ярославу Петровичу - директорові Одеського торговельно-економічного інституту Київського національного торговельно-економічного університету

ЛАДИЦІ Володимиру Івановичу - ректорові Сумського національного аграрного університету

ЛЬВОВУ Михайлу Сергійовичу - завідувачеві кафедри Херсонського державного університету

МАЛЬЦЕВІЙ Ірині Андріївні - першому проректорові Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, Запорізька область

ОРЛОВСЬКІЙ Юлії Валеріївні - завідувачеві кафедри державного вищого навчального закладу "Придніпровська державна академія будівництва та архітектури", м.Дніпро

ПОЛІЩУКУ Аркадію Петровичу - завідувачеві кафедри Національного авіаційного університету, м.Київ

РИСИКУ Роману Миколайовичу - директорові Підбірцівської загальноосвітньої школи I–III ступенів, Львівська область

САФОНОВУ Юрію Миколайовичу - заступникові директора державної установи "Інститут модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України", м.Київ

СИНЬОВІЙ Євгенії Павлівні - завідувачеві кафедри Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, м.Київ

СОЛОМАСІ Ірині Григорівні - доцентові кафедри Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т.Г.Шевченка

СТАВНЮКУ Віктору Володимировичу - завідувачеві кафедри Київського національного університету імені Тараса Шевченка

ЧАБАНЮК Валентині Михайлівні - директорові середньої загальноосвітньої школи I–III ступенів № 2 імені воїна-інтернаціоналіста С.В.Гаврилюка смт Крижопіль, Вінницька область

ШЕВЧУКУ Ігорю Олександровичу - завідувачеві кафедри Київського національного університету імені Тараса Шевченка

ШКУРУПІЙ Ользі Всеволодівні - завідувачеві кафедри вищого навчального закладу Укоопспілки "Полтавський університет економіки і торгівлі"

ЩУПАКУ Ігорю Яковичу - директорові Українського інституту вивчення Голокосту, м.Дніпро

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ"

ЛЯВІ Роману Борисовичу - начальникові відділу охорони здоров’я Києво-Святошинської районної державної адміністрації, Київська область

ПІДМОГИЛЬНІЙ Лідії Григорівні - директорові вищого навчального закладу "Київський медичний коледж імені П.І.Гаврося"

СІЛЬВАШКО Валентині Василівні - головній медичній сестрі Ватутінської міської лікарні, Черкаська область

 "ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ"

БЕГАЛЮ Анатолію Степановичу - генеральному директорові державного геофізичного підприємства "Укргеофізика", м.Київ

БЕЗПАЛЬЧУКУ Володимиру Володимировичу - заступникові головного механіка служби філії "Вільногірський гірничо-металургійний комбінат" акціонерного товариства "Об’єднана гірничо-хімічна компанія", Дніпропетровська область

ГАПЯКУ Богдану Володимировичу - члену наглядової ради акціонерного товариства "Рівненська фабрика нетканих матеріалів"

МИСЕВИЧУ Ігорю Захаровичу - технічному директорові підприємства "АРТОН", м.Чернівці

РИБАЛЦІ Олександру Леонідовичу - слюсареві-ремонтнику цеху акціонерного товариства "Сумихімпром"

САЄВИЧУ Івану Броніславовичу - члену Профспілки машинобудівників та приладобудівників України, м.Івано-Франківськ

ФЕРБЕЮ Миколі Васильовичу - керуючому Снятинським відділенням акціонерного товариства "Івано-Франківськгаз"

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ"

ГОНТАРЮ Василю Федоровичу - заступникові голови селянського (фермерського) господарства "Гонтар", Київська область

ЗГАМІ Віталію Миколайовичу - директорові з виробництва товариства "УкрАгроКом", Кіровоградська область

КАВУНУ Олександру Федоровичу - директорові товариства "Прогрес", Вінницька область

КАЛЬНІЧЕНКУ Володимиру Іллічу - першому заступникові голови Хмельницької обласної державної адміністрації

КАРПЕНКУ Олександру Олександровичу - заступникові генерального директора акціонерного товариства сільськогосподарської виробничої фірми "Агротон", Луганська область

МІЩЕНКУ Сергію Васильовичу - директорові сільськогосподарського товариства "Старинська птахофабрика", Київська область

МУСІЛОВСЬКОМУ Михайлу Франковичу - директорові сільськогосподарського підприємства "Нова ера – 2000", Івано-Франківська область

ПЛУГАТАРЬОВУ Віталію Анатолійовичу - директорові державної установи "Виробничий експериментальний Дніпровський осетровий рибовідтворювальний завод імені академіка С.Т.Артющика", Херсонська область

РОЗЛУЦЬКОМУ Мирославу Васильовичу - генеральному директорові сільськогосподарського товариства "Добробут", Тернопільська область

САЄНКУ Євгену Євгеновичу - генеральному директорові товариства "Укрпромінвест-Агро", Вінницька область

ФРОЛОВУ Сергію Олександровичу - директорові департаменту агропромислового розвитку Полтавської обласної державної адміністрації

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ"

АНДРІЮК Наталії Ростиславівні - начальникові служби у справах дітей Рівненської районної державної адміністрації

КУЗНЕЦОВІЙ Вікторії Петрівні - члену ради Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок

КУЧЕРЯВОМУ Івану Тихоновичу - першому проректорові вищого навчального закладу "Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна", м.Київ

РОЖОК Ірині Сергіївні - заступникові головного бухгалтера апарату президії Центрального правління Українського товариства сліпих, м.Київ

САХАРОВІЙ Катерині Михайлівні - голові громадської організації "Покровська районна організація осіб з інвалідністю", Донецька область

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СФЕРИ ПОСЛУГ УКРАЇНИ"

ДОСКАЧУ Ярославу Володимировичу - голові правління Бучацького районного споживчого товариства, Тернопільська область

КОВАЛЬЧУК Олені Анатоліївні - заступникові керівника Управління – керівнику відділу Державного управління справами

ПАРИПІ Івану Васильовичу - голові правління Івано-Франківського акціонерного товариства по туризму та екскурсіях "Івано-Франківськтурист"

СИТНИКУ Ігорю Петровичу - головному інженерові обласного комунального виробничо-експлуатаційного підприємства "Держпром", м.Харків

ХОХОТВІ Івану Івановичу - директорові Департаменту Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ"

ВАЛЕНКОВУ Василю Євгеновичу - директорові Миколаївської зразкової автошколи товариства сприяння обороні України

КАРАЧОВУ Олексію Олександровичу - машиністові електровоза акціонерного товариства "Південний гірничо-збагачувальний комбінат", Дніпропетровська область

РОМАНЮКУ Івану Івановичу - генеральному директорові товариства "ЗакарпатЄвроТранс", Закарпатська область

ШЕНЕЛЕНКУ Миколі Васильовичу - начальникові району (вантажного) державного підприємства "Херсонський морський торговельний порт"

"ЗАСЛУЖЕНИЙ РАЦІОНАЛІЗАТОР УКРАЇНИ"

КАПУСТІНУ Михайлу Максимовичу - інженерові-конструктору акціонерного товариства "Гамма", м.Запоріжжя

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ"

АББАКУМОВУ Вячеславу Юрійовичу - адвокатові, члену громадської організації "Правозахисний рух "Закон і порядок", м.Харків

АНДРЄЄВІЙ Еммі Іванівні - судді Одеського апеляційного господарського суду у відставці

ГЛУШКОВУ Любомиру Олексійовичу - голові Коломийської районної державної адміністрації, Івано-Франківська область

ДЯТЛОВУ Євгенію Яковичу - керівникові секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики

КОСТЮЧЕНКУ Олександру Володимировичу - заступникові директора департаменту –начальнику відділу Міністерства освіти і науки України

КУЗЬО Миколі Степановичу - заступникові Міністра екології та природних ресурсів України

СМОЛЯРУ Андрію Олександровичу - судді Придніпровського районного суду м.Черкаси у відставці

ТИМКУ Євгену Валентиновичу - завідувачеві відділу Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України

ФЕЛИКУ Василю Івановичу - директорові Київського інституту інтелектуальної власності та права

ФЕЩУК Уляні Юріївні - заступникові голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ УКРАЇНИ"

КРИЛОВУ Юрію Володимировичу - начальникові управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Кам’янець-Подільської міської ради, Хмельницька область

 "ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ"

АКСЮТІНУ Віктору Володимировичу - провідному фахівцеві Національного університету фізичного виховання і спорту України, м.Київ

БАРСЬКОМУ Валерію Євгеновичу - першому заступникові голови Миколаївської обласної організації Фізкультурно-спортивного товариства "Динамо" України

БОГДАНЕНКУ Миколі Миколайовичу - тренерові-викладачу футбольного клубу "Динамо", Київська область

БОРИСЮК Валентині Іванівні - директорові Любешівської дитячо-юнацької спортивної школи, Волинська область

ЗУБОВУ Юрію Івановичу - тренерові-викладачу комплексної дитячо-юнацької спортивної школи "Вулкан" Черкаської міської ради

МИХАЙЛОВУ Валентину Андрійовичу - старшому тренерові штатної команди національної збірної команди України з важкої атлетики, м.Київ

МОРГУНУ Валерію Павловичу - президентові Федерації України з веслування на човнах "Дракон", м.Київ

ОРОБЕЦЬ Інні Петрівні - тренерові-викладачу виробничо-структурного підрозділу "Коломийський фізкультурно-спортивний клуб "Локомотив" імені П.Федоровича", Івано-Франківська область

СІРЕНКУ Леоніду Микитовичу - ветеранові спорту, Луганська область

ТУВАКОВУ Аразнепесу - старшому викладачеві кафедри Львівського національного університету імені Івана Франка

ЧЕБИШЕВУ Вячеславу Олексійовичу - голові Олександрійської міської громадської організації "Спортивний клуб "Європа-крос", Кіровоградська область

ЯСИНЕВИЧУ Анатолію Казимировичу - тренерові-викладачу Новоград-Волинського відділення Житомирської дитячо-юнацької спортивної школи з боротьби

"ЗАСЛУЖЕНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ"

БАБИНЦЮ Йосипу Михайловичу - художникові-живописцю, Закарпатська область

ДУПЛІЮ Сергію Олександровичу - художникові, Київська область

ЗАХАРЧУКУ Роману Степановичу - художникові, скульптору, Івано-Франківська область

ЛОЗОВСЬКОМУ Сергію Володимировичу - художникові-живописцю, м.Одеса

ЮР’ЄВУ Ігорю Зотовичу - художникові-живописцю, графіку, м.Чернівці

ЯКУБОВСЬКОМУ Володимиру Петровичу - головному художникові Тернопільського академічного обласного театру актора і ляльки.

Президент України  П.ПОРОШЕНКО

23 серпня 2018 року