Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №34/2020

Про План проведення багатонаціональних навчань за участю підрозділів Збройних Сил України на території України та їх участі у багатонаціональних навчаннях поза межами України на 2020 рік і про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2020 році для участі у багатонаціональних навчаннях

Виходячи з необхідності постійного підтримання на належному рівні обороноздатності держави, боєздатності Збройних Сил України, інших військових формувань, зокрема шляхом проведення військових навчань,

ураховуючи зобов’язання України як держави-учасниці програми «Партнерство заради миру», а також зобов’язання України як держави-учасниці Угоди між державами – учасницями Північноатлантичного Договору та іншими державами, які беруть участь у програмі «Партнерство заради миру», щодо статусу їхніх збройних сил, Додаткового і Подальшого додаткового протоколів до цієї Угоди, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України,

зважаючи на можливість фінансового і матеріально-технічного забезпечення багатонаціональних військових навчань, які проводяться на території України та за її межами, не лише за рахунок Державного бюджету України, а й міжнародної допомоги,

на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, згідно із Законом України «Про порядок допуску та умови перебування підрозділів збройних сил інших держав на території України» постановляю:

1. Затвердити План проведення багатонаціональних навчань за участю підрозділів Збройних Сил України на території України та їх участі у багатонаціональних навчаннях поза межами України на 2020 рік (додається).

2. Допустити у 2020 році на територію України для участі у багатонаціональних навчаннях у рамках військового співробітництва підрозділи збройних сил іноземних держав:

Сполучених Штатів Америки, інших держав – членів НАТО та держав – учасниць програми «Партнерство заради миру» (до 3000 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 6 літаків і вертольотів) на строк до 366 діб у січні – грудні 2020 року в рамках багатонаціонального навчання з підготовки підрозділів збройних сил;

Сполучених Штатів Америки, інших держав – членів НАТО та держав – учасниць програми «Партнерство заради миру» (до 2000 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 10 літаків і вертольотів) на строк до 25 діб у травні – вересні 2020 року в рамках українсько-американського навчання «Репід Трайдент – 2020»;

Республіки Молдова (до 100 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 3 літаків і вертольотів) на строк до 25 діб у квітні – листопаді 2020 року в рамках українсько-молдовського навчання «Південь – 2020»;

Сполучених Штатів Америки, інших держав – членів НАТО, держав – учасниць програми «Партнерство заради миру« (до 2000 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 15 кораблів (катерів та суден), до 2 підводних човнів, до 10 літаків і вертольотів, до 50 одиниць колісної техніки) на строк до 25 діб у червні – вересні 2020 року в рамках українсько-американського навчання «Сі Бриз – 2020»;

Румунії (до 200 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 9 кораблів (катерів та суден), до 2 вертольотів, до 2 літаків) на строк до 10 діб у квітні – листопаді 2020 року в рамках українсько-румунського навчання «Ріверайн – 2020»;

Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії (до 300 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, 1 корабель, до 2 літаків) на строк до 14 діб у квітні – листопаді 2020 року в рамках українсько-британського навчання «Воріер Вотчер – 2020».

3. Кабінету Міністрів України забезпечити своєчасний допуск і виведення з території України підрозділів збройних сил інших держав, зазначених у статті 2 цього Указу, а також безпеку громадян України та громадян інших держав під час проведення військових навчань.

4. Покласти на Міністра оборони України відповідальність за:

1) підготовку і проведення у 2020 році багатонаціональних військових навчань на території України;

2) забезпечення участі підрозділів Збройних Сил України у багатонаціональних навчаннях поза межами України у 2020 році.

5. Цей Указ набирає чинності в порядку, передбаченому частиною п’ятою статті 8 Закону України «Про порядок допуску та умови перебування підрозділів збройних сил інших держав на території України», крім статті 1 та пункту 2 статті 4, які набирають чинності з дня опублікування цього Указу.

Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ

4 лютого 2020 року

ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 4 лютого 2020 року № 34/2020

ПЛАН
проведення багатонаціональних навчань за участю підрозділів Збройних Сил України на території України та їх участі у багатонаціональних навчаннях поза межами України на 2020 рік

№ з/п

Навчання

Тип навчання

Термін проведення

Район проведення

Загальна чисельність сил, озброєння та військової техніки

Навчання на території України

1.

Багатонаціональне навчання з підготовки підрозділів збройних сил

Тактичне навчання із залученням військ

До 366 діб, січень – грудень

Міжнародний центр миротворчості та безпеки (с.Старичі, Яворівський р-н, Львівська обл.), інші військові частини та полігони Збройних Сил України, о.Зміїний

Загальна чисельність учасників навчання до 18000 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 9 літаків і вертольотів.

Від Збройних Сил України до 15000 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 3 вертольотів.

Від Збройних Сил Сполучених Штатів Америки до 1500 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 3 літаків і вертольотів.

Від збройних сил інших держав – членів НАТО та держав – учасниць програми «Партнерство заради миру» до 1500 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 3 літаків і вертольотів.

2.

Українсько-американське навчання «Репід Трайдент – 2020»

Командно-штабне навчання із залученням військ

До 25 діб, травень – вересень

Міжнародний центр миротворчості та безпеки (с.Старичі, Яворівський р-н, Львівська обл.), визначені полігони та аеродроми Збройних Сил України

Загальна чисельність учасників навчання до 4500 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 15 літаків і вертольотів.

Від Збройних Сил України до 2500 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 5 літаків і вертольотів.

Від Збройних Сил Сполучених Штатів Америки до 1000 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 5 літаків і вертольотів.

Від збройних сил інших держав – членів НАТО та держав – учасниць програми «Партнерство заради миру» до 1000 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 5 літаків і вертольотів.

3.

Українсько – молдовське навчання «Південь – 2020»

Тактичне навчання із залученням військ

До 25 діб, квітень – листопад

Міжвидовий центр підготовки підрозділів (с.Михайлівка, Миколаївський р-н, Миколаївська обл.)

Загальна чисельність учасників навчання до 200 військовослужбовців з озброєнням та військовою технікою, до 5 літаків і вертольотів.

Від Збройних Сил України до 100 військовослужбовців з озброєнням та військовою технікою, до 2 вертольотів.

Від Збройних Сил Республіки Молдова до 100 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 3 літаків і вертольотів.

4.

Українсько-американське навчання «Сі Бриз – 2020»

Командно- штабне навчання із залученням військ

До 25 діб, червень – вересень

Акваторія Чорного моря, військові аеродроми та полігони Збройних Сил України, посадкові майданчики: м.Очаків, о.Первомайський, о.Зміїний, о.Тендрівська коса; міжнародні аеропорти «Одеса» та «Миколаїв»; Військово-морська база «Південь», причали Одеського морського торговельного порту, морського порту «Південний», військовий порт Очаків

Загальна чисельність учасників навчання до 3750 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 50 кораблів (катерів та суден), до 2 підводних човнів, до 40 літаків і вертольотів, до 90 одиниць колісної техніки.

Від Збройних Сил України та інших військових формувань України до 1750 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 35 кораблів (катерів та суден), до 30 літаків і вертольотів, до 40 одиниць колісної техніки.

Від Збройних Сил Сполучених Штатів Америки до 1000 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 5 кораблів, до 5 літаків і вертольотів, до 30 одиниць колісної техніки.

Від збройних сил інших держав – членів НАТО та держав – учасниць програми «Партнерство заради миру« до 1000 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 10 кораблів (катерів та суден), до 2 підводних човнів, до 5 літаків і вертольотів, до 20 одиниць колісної техніки.

5.

Українсько-румунське навчання «Ріверайн – 2020»

Тактичне навчання із залученням військ

До 10 діб, квітень – листопад

Річка Дунай, гирло річки Дунай, акваторія Чорного моря

Загальна чисельність учасників навчання до 400 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 18 кораблів (катерів та суден), до 4 вертольотів, до 4 літаків.

Від Збройних Сил України до 200 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 9 кораблів (катерів та суден), до 2 вертольотів, до 2 літаків.

Від Збройних Сил Румунії до 200 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 9 кораблів (катерів та суден), до 2 вертольотів, до 2 літаків.

6.

Українсько-британське навчання «Воріер Вотчер – 2020»

Тактичне навчання із залученням сил (військ)

До 14 діб, квітень –листопад

Військові аеродроми та полігони Збройних Сил України (Миколаївська обл.)

Загальна чисельність учасників навчання до 600 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 4 кораблів (катерів та суден), до 4 вертольотів, до 6 літаків.

Від Збройних Сил України до 300 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 3 кораблів (катерів та суден), до 4 вертольотів, до 4 літаків.

Від Збройних Сил Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії до 300 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, 1 корабель, до 2 літаків.

Навчання поза межами України

7.

Багатонаціональне навчання «Світла Лавина – 2020»

Командно-штабне навчання із залученням військ

До 15 діб серпень – жовтень

Румунія

Від Збройних Сил України до 50 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою.

8.

Багатонаціональне навчання «Комбайнд Резолв – 14»

Тактичне навчання із залученням військ

До 30 діб, вересень – грудень

Федеративна Республіка Німеччина

Від Збройних Сил України до 250 військовослужбовців з озброєнням та військовою технікою.

9.

Українсько-румунське навчання «Ріверайн – 2020»

Тактичне навчання із залученням військ

До 10 діб, квітень – листопад

Річка Дунай, гирло річки Дунай, акваторія Чорного моря

Від Збройних Сил України до 200 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 9 кораблів (катерів та суден), до 2 вертольотів, до 2 літаків.

10.

Багатонаціональне навчання «Нобл Партнер – 2020»

Тактичне навчання

До 20 діб, березень – листопад

Грузія

Від Збройних Сил України до 120 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою.

11.

Багатонаціональне навчання «Платинум Ігл-1 – 2020»

Тактичне навчання із залученням військ

До 20 діб, січень – червень

Румунія

Від Збройних Сил України до 120 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 2 літаків, до 2 вертольотів.

12.

Багатонаціональне навчання «Платинум Ігл-2 – 2020»

Тактичне навчання із залученням військ

До 20 діб, липень – листопад

Румунія

Від Збройних Сил України до 120 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 2 літаків, до 2 вертольотів.

13.

Багатонаціональне навчання «Платінум Лайон – 2020»

Тактичне навчання

До 20 діб, травень – вересень

Республіка Болгарія

Від Збройних Сил України до 120 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою.

14.

Багатонаціональне навчання «Спрінг/Самер/Фол Сторм – 2020»

Командно- штабне навчання із залученням військ

До 20 діб, березень –листопад

Акваторія Чорного моря

Від Збройних Сил України до 200 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, 1 корабель.

15.

Багатонаціональне навчання «Сейбер Джанкшн – 2020»

Командно-штабне навчання із залученням військ

До 30 діб, червень – жовтень

Федеративна Республіка Німеччина

Від Збройних Сил України до 150 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою.

16.

Багатонаціональне навчання «Сейбер Гардіан – 2020»

Командно-штабне навчання із залученням військ

До 30 діб, травень – липень

Румунія

Від Збройних Сил України до 150 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою.

17.

Багатонаціональне навчання «Кленова Арка – 2020»

Командно-штабне навчання із залученням військ

До 14 діб, червень – листопад

Грузія

Від Збройних Сил України до 100 військовослужбовців з озброєнням та спорядженням.

18.

Багатонаціональне навчання «Флеймінг Сворд – 2020»

Тактичне навчання із залученням військ

До 25 діб, травень –червень

Литовська Республіка

Від Збройних Сил України до 200 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 30 одиниць колісної техніки, до 2 літаків.

19.

Багатонаціональне навчання «Троян Футпрінт – 2020»

Командно-штабне навчання із залученням військ

До 15 діб, квітень – липень

Литовська Республіка

Від Збройних Сил України до 50 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 10 одиниць колісної техніки, до 2 літаків.

20.

Багатонаціональне навчання «Рідж Раннер – 2020»

Тактичне навчання із залученням військ

До 20 діб, лютий – квітень

Сполучені Штати Америки

Від Збройних Сил України до 35 військовослужбовців з озброєнням.

21.

Багатонаціональне навчання «Айрон Вульф – 2020»

Тактичне навчання із залученням військ

До 14 діб

січень – грудень

Литовська Республіка

Від Збройних Силах України до 22 військовослужбовців з озброєнням і спеціальними засобами.

22.

Багатонаціональне навчання «Бейонд Горайзон – 2020»

Тактичне навчання із залученням військ

До 14 діб, січень – грудень

Республіка Болгарія

Від Збройних Сил України до 22 військовослужбовців з озброєнням та спеціальними засобами.

23.

Багатонаціональне навчання НАТО «CWIX – 2020»

Навчання з питань кібернети-чної безпеки

До 22 діб, березень – липень

Республіка Польща

Від Збройних Сил України до 13 військовослужбовців з обладнанням.

24.

Багатонаціональне навчання «Амбер Міст – 2020»

Навчання з питань кібернети-чної безпеки

До 14 діб, вересень – грудень

Литовська Республіка

Від Збройних Сил України до 10 військовослужбовців з обладнанням.

Керівник Офісу Президента України А.БОГДАН