Президент:

Адміністрація:

Президент:

Адміністрація:

Президент України

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №35/2013

Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Соборності та Свободи України

За значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю постановляю:

Нагородити орденом Свободи

ГУБЕРСЬКОГО Леоніда Васильовича - Героя України, ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка, академіка НАН України

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого III ступеня

МАРТИНЮКА Адама Івановича - народного депутата України

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого IV ступеня

ШВЕЦЯ Ростислава Пилиповича (ЛАЗАРЯ) - митрополита Сімферопольського і Кримського, керуючого Сімферопольською і Кримською єпархією Української православної церкви

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня

ГРИНЕВИЧА Феодосія Борисовича - головного наукового співробітника Інституту електродинаміки Національної академії наук України, академіка НАН України, м.Київ

Нагородити орденом «За заслуги» І ступеня

ГРИЦАЙЧУКА Володимира Пилиповича - начальника Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства
ЗІМІНА Олега Петровича - голову ради Національної акумуляторної корпорації «Іста», м.Дніпропетровськ
КІР’ЯНА Валерія Андрійовича - радника Керівника Апарату Верховної Ради України
КРУПЧАКА Володимира Ярославовича - повноважного представника вищого керівництва акціонерного товариства «Київський картонно-паперовий комбінат»
СИДОРА Івана Миколайовича - головного лікаря Волинської обласної клінічної лікарні

Нагородити орденом «За заслуги» ІІ ступеня

АМАТУНІ Ашота Апетовича - члена президії ради Організації ветеранів Автономної Республіки Крим
БРЮХАНОВА Олександра Михайловича - директора Державного Макіївського науково-дослідного інституту з безпеки робіт у гірничій промисловості, Донецька область
ВОЛИНЦЯ Валентина Тодосьовича - адвоката, члена кваліфікаційної палати Київської міської кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури
ДРАБИНКА Олександра Миколайовича (ОЛЕКСАНДРА) - архієпископа Переяслав-Хмельницького і Вишневського, вікарія Київської митрополії Української православної церкви, секретаря предстоятеля Української православної церкви
КИРИКА Сергія Васильовича - голову правління акціонерної компанії «Харківобленерго»
КІРІЄНКА Олександра Даниловича - члена президії Донецької обласної організації ветеранів
КУЛИКА Андрія Євтуховича - голову Житомирської районної державної адміністрації
МОЗГОВОГО Олега Миколайовича - члена Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
НІКІТЕНКА Анатолія Григоровича - директора комунальної установи «Краснодонський обласний ордена Дружби народів музей «Молода гвардія», Луганська область
ПІВТОРАКА Володимира Вікторовича - заступника Голови Державної судової адміністрації України
ПІДЛУБНОГО Василя Івановича - першого віце-президента Міжнародної науково-промислової корпорації «ВЕСТА», м.Дніпропетровськ
ПОЛІЩУКА Василя Кіндратовича - голову Калинівської районної державної адміністрації, Вінницька область
РОМАНЮКА Миколу Ярославовича - Луцького міського голову
СИДОРОВА Івана Петровича - голову Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації
ЦУШКА Василя Петровича - Голову Антимонопольного комітету України

Нагородити орденом «За заслуги» ІІІ ступеня

БОРИШКЕВИЧА Віктора Дем’яновича - єпископа Об’єднання церков християн віри євангельської п’ятидесятників Рівненської області
БОРСУКА Сергія Олексійовича - начальника дільниці товариства «Союз Транс Лайн», Хмельницька область
БРЕСЛАВЦЯ Андрія Вячеславовича - заступника Голови Державної служби експортного контролю України
ВОЙТОВИЧА Володимира Івановича - голову Волинської обласної ради
ВОРОНУ Дмитра Миколайовича - заступника Міністра юстиції України
ВОРОНУ Миколу Володимировича - генерального директора Хмельницького міського споживчого товариства «Кооператор»
ГЛАЗИРИНА Володимира Львовича - архітектора, м.Одеса
ГОРДІЙЧУКА Валерія Григоровича - директора комунального підприємства «Міськтепловоденергія» Кам’янець-Подільської міської ради, Хмельницька область
ГРИНЯ Анатолія Миколайовича - заступника начальника цеху акціонерного товариства «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» імені А.М.Кузьміна», м.Запоріжжя
ЗАХАРОВА Бориса Івановича - заступника ректора товариства «Бердянський університет менеджменту і бізнесу», Запорізька область
ІГУМЕНОВА Віктора Петровича - ветерана державної служби, м.Луганськ
КАСІНОВА Віталія Івановича - голову правління акціонерного товариства «Стахановський вагонобудівний завод», Луганська область
КАУФМАНА В’ячеслава Марковича - голову Новгород-Сіверської районної державної адміністрації, Чернігівська область
КИЗИМА Миколу Олександровича - директора Науково-дослідного центру індустріальних проблем розвитку Національної академії наук України, м.Харків
КОРОВАЙЧЕНКА Юрія Миколайовича - директора департаменту Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України
КРАЙНЮКА Костянтина Олександровича - оператора цеху акціонерного товариства «Луганський м’ясокомбінат»
КУБАЛОВА Казбека Таймуразовича - голову Красноперекопської районної державної адміністрації, Автономна Республіка Крим
КУЛАКОВА Володимира Ілліча - заступника керівника апарату – начальника відділу Одеської обласної державної адміністрації
КУЧЕРА Миколу Івановича - директора акціонерного товариства «Зернопродукт МХП», Вінницька область
ЛЮБОВИЧА Юрія Васильовича - художнього керівника Кіровоградського муніципального камерного хору
МІХАЛЬОВА Анатолія Опанасовича - заступника голови правління регіональної громадської організації «Земляцтво Донбасівців», м.Москва
НОВАКОВСЬКОГО Анатолія Григоровича - директора департаменту Одеської обласної державної адміністрації
ОВСЯННІКОВА Сергія Івановича - начальника Головного управління Харківської обласної державної адміністрації
ПИЛИПЕНКА Петра Антоновича - токаря служби акціонерного товариства «Дніпровський завод мінеральних добрив», Дніпропетровська область
ТАРАНЕНКА Олександра Сергійовича - Надзвичайного і Повноважного Посла України в Аргентинській Республіці
ТАРАСЕНКА Вадима Євгеновича - першого заступника голови правління регіональної громадської організації «Земляцтво Донбасівців», м.Москва
ФАЄЗХАНОВА Андрія Борисовича - заступника голови Самарської районної у місті Дніпропетровську ради
ХАРЧЕНКА Сергія Івановича - Голову Державної казначейської служби України
ХОЛІНА Юрія Валентиновича - проректора Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна
ЯЦУКА Петра Петровича - Голову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації

Нагородити орденом княгині Ольги ІІ ступеня

ЖИРНОВУ Тамару Георгіївну - керівника правління, художнього керівника громадського клубу «Патріот Вітчизни», м.Херсон

Нагородити орденом княгині Ольги ІІІ ступеня

АРХІМАНДРІТОВУ Людмилу Василівну - головного хормейстера комунального закладу «Палац культури імені О.С.Пушкіна м.Донецька»
ГЛАДУН Людмилу Валентинівну - директора Державного музею іграшки, м.Київ
ГОРБАНСЬКУ Ірину Віталіївну - першого заступника начальника Державної фінансової інспекції в м.Києві
ЗУБ Лідію Миколаївну - майстриню декоративно-прикладного мистецтва, Полтавська область
КОШИК Наталію Миколаївну - заступника директора Департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів України
ЛУК’ЯНЕНКО Олександру Вікторівну - начальника Головного управління Державної казначейської служби України у Миколаївській області
НЕМИКІНУ Людмилу Петрівну - голову постійної комісії Харківської обласної ради
НІКОЛЕНКО Тамару Борисівну - Олександрівського сільського голову, Кіровоградська область
РОГОВУ Павлу Іванівну - директора державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В.О.Сухомлинського Національної академії педагогічних наук України, м.Київ

Нагородити орденом Данила Галицького

ГРИГОР’ЄВА Сергія Михайловича - голову Миколаївської районної ради
ЄВГРАФОВА Леоніда Олеговича - директора Департаменту Міністерства внутрішніх справ України
ЛІВЧИНА Юрія Васильовича - директора департаменту Державної служби експортного контролю України

Нагородити орденом «За доблесну шахтарську працю» ІІІ ступеня

БІДНОШЕЄВА Романа Миколайовича - гірника очисного забою відокремленого підрозділу «Шахта «Прогрес» державного підприємства «Торезантрацит», Донецька область

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

БАНДУРІНА Володимира Васильовича - слюсаря цеху акціонерного товариства «Луганськтепловоз»
БЛІНОВА Володимира Івановича - Санжариського сільського голову, Черкаська область
ГЛАЗЬКА Сергія Івановича - токаря цеху акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання імені М.В.Фрунзе»
ГОЛУБА Юрія Володимировича - першого заступника начальника управління Генеральної прокуратури України
ЗАЛІМСЬКОГО Володимира Івановича - тракториста-машиніста сільськогосподарського підприємства «Орач», Полтавська область
КАРТАШОВА Юрія Васильовича - токаря-розточувальника цеху акціонерного товариства «Бериславський машинобудівний завод», Херсонська область
КУЗНЄЦОВУ Світлану Юріївну - заступника начальника центральної лабораторії акціонерного товариства «АЗОТ», м.Черкаси
ЛІСОВОГО Миколу Леонідовича - начальника відділу Головного управління Генеральної прокуратури України
МІРОШНИЧЕНКА Сергія Сергійовича - старшого помічника Генерального прокурора України
НЕБЕСЬКУ Наталію Григорівну - головного спеціаліста відділу Державної служби експортного контролю України
НОВОСЕЛЬЦЯ Миколу Миколайовича - котельника цеху акціонерного товариства «Запоріжтрансформатор»
РЯБЕНКА Вячеслава Олександровича - заступника начальника Головного управління Генеральної прокуратури України
ТКАЧА Валерія Петровича - гірника очисного забою акціонерного товариства «Орендне підприємство «Шахта «Жданівська», Донецька область
ХАЛА Леоніда Григоровича - заступника керівника Управління Секретаріату Конституційного Суду України
ШУЛЕШКА Олега Анатолійовича - докера-механізатора товариства «Європейська транспортна стивідорна компанія», м.Миколаїв
ШУТЯ Андрія Володимировича - столяра відділу вагонного депо Основа державного підприємства «Південна залізниця», м.Харків

Присвоїти почесні звання:

«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»

БРАТУСЬ Ганні Борисівні - солістці-вокалістці Донецької обласної філармонії
ВАЩЕНКУ Геннадію Івановичу - солістові опери – провідному майстру сцени Національного академічного театру опери та балету України імені Т.Г.Шевченка, м.Київ
ВОЛОШИНУ Сергію Сергійовичу - артистові балету комунальної установи «Севастопольський академічний театр танцю»
ДЖИМ Людмилі Анатоліївні - головному балетмейстерові академічного народного хору Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм
МУЗИЦІ Ярославу Петровичу - солістові-вокалісту Львівського обласного відділення творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України»
ПОЛЯКОВУ Сергію Геннадійовичу - артистові Одеського академічного російського драматичного театру
СЕЙТАБЛАЄВУ Юнусу Ахтемовичу - артистові оркестру Кримської республіканської організації «Кримськотатарський фольклорний ансамбль «Крим»
СОЛЯНИКОВУ Володимиру Юрійовичу - піаністові, композитору, доцентові кафедри Харківського національного університету імені І.П.Котляревського
ХУДЯКОВУ Сергію Леонідовичу - артистові академічного симфонічного оркестру комунального закладу «Запорізька обласна філармонія» Запорізької обласної ради

«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРХІТЕКТОР УКРАЇНИ»

ЄРОХІНІЙ Наталії Олександрівні - начальникові управління Одеської обласної державної адміністрації
СОКОЛОВУ Ігорю Анатолійовичу - директорові департаменту Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

«ЗАСЛУЖЕНИЙ БУДІВЕЛЬНИК УКРАЇНИ»

ВОЛОШИНУ Степану Володимировичу - головному інженерові товариства «Рівнеагроспецмонтаж»
ЄШЕНКУ Анатолію Федоровичу - директорові з капітального будівництва українсько-великобританського товариства «Нива Переяславщини», Київська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ»

КНОРР Надії Валеріївні - учительці, заступнику директора Херсонського ліцею Херсонської обласної ради
КОСАРЕВІЙ Тетяні Василівні - учительці Ялтинського навчально-виховного комплексу «Школа-ліцей №9» Ялтинської міської ради, Автономна Республіка Крим
МАЗУРЕНКО Зінаїді Іллівні - учительці комунального закладу освіти «Середня загальноосвітня школа №112» Дніпропетровської міської ради
НЕРОНОВІЙ Галині Віталіївні - учительці загальноосвітньої школи I-III ступенів №2 м.Ямпіль, Вінницька область
ПАЛАНЕЙЧИК Ірині Вікторівні - учительці Мукачівської загальноосвітньої школи I-III ступенів №1 імені О.С.Пушкіна, Закарпатська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ»

ЛАГУТЕНКО Ользі Андріївні - професорові Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, м.Київ
МІНЖУЛІНУ Олександру Івановичу - художникові-реставратору, професорові Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, м.Київ
СОМОВІЙ Ірині Володимирівні - художникові-оформлювачу державного підприємства «Національний академічний театр російської драми імені Лесі Українки», м.Київ
СУХЕНКУ Віктору Олексійовичу - художникові, професору Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ»

АДАМЧУКУ Валерію Васильовичу - директорові Національного наукового центру «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства» Національної академії аграрних наук України, доктору технічних наук, м.Київ
КОРНЮШИНУ Вадиму Васильовичу - завідувачеві відділу Інституту зоології імені І.І.Шмальгаузена Національної академії наук України, доктору біологічних наук, професору, м.Київ
МІШУТІНУ Андрію Володимировичу - завідувачеві кафедри, декану факультету Одеської державної академії будівництва та архітектури, доктору технічних наук, професорові
МОХОРТУ Миколі Антоновичу - завідувачеві відділу державної установи «Інститут фармакології та токсикології Національної академії медичних наук України», доктору медичних наук, професорові, м.Київ
СЄДІНУ Володимиру Леонідовичу - завідувачеві кафедри Придніпровської державної академії будівництва і архітектури, доктору технічних наук, професорові, м.Дніпропетровськ
СОХНИЧУ Анатолію Яковичу - завідувачеві кафедри Львівського національного аграрного університету, доктору економічних наук, професорові

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ»

БАРТОШ Наталії Віталіївні - директорові фінансово-економічного департаменту Державного комітету телебачення і радіомовлення України
ВЕЛИЧУКУ Анатолію Івановичу - директорові з інвестицій акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія «Житомиробленерго»
ІГНАТЬЄВІЙ Юлії Сергіївні - завідувачу відділу Головного управління Адміністрації Президента України
КАНІВЧЕНКУ Василю Івановичу - начальникові Державної фінансової інспекції в Одеській області
КОСТЕНКУ Анатолію Олександровичу - начальникові Головного управління економіки Черкаської обласної державної адміністрації
РЯБЦЮ Миколі Михайловичу - начальникові Державної фінансової інспекції в Закарпатській області
СЕРПОКРИЛОВУ Віктору Миколайовичу - заступникові голови Кіровоградської обласної державної адміністрації
СОМКО Галині Андріївні - начальникові управління Державної судової адміністрації України
ШАШКЕВИЧУ Любомиру Михайловичу - директорові департаменту Державної фінансової інспекції України

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ»

АВШАРОВІЙ Ірині Вікторівні - заступникові головного редактора газети «Ветеран Севастополя»
АНДРІЄВСЬКОМУ Володимиру Федоровичу  - фотокореспондентові, члену Миколаївської обласної організації Національної спілки журналістів України
АРТЕМЕНКУ Юрію Анатолійовичу - голові ради товариства «Телерадіокомпанія «НБМ-Радіо», м.Київ
ГЕЙНІШУ Василю Васильовичу  - заступникові головного редактора газети «Новий день», Чернівецька область
КОЗИРЮ Олександру Олександровичу - директорові товариства «Телерадіокомпанія «Здоров’я», м.Одеса

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»

БОРИСУ Руслану Миколайовичу - завідувачеві відділення державного закладу «Українська станція виїзної екстреної консультативної медичної допомоги МОЗ України»
ВИШНЕВСЬКІЙ Наталії Григорівні - головному лікареві комунального закладу «Дніпропетровський спеціалізований психоневрологічний центр» Дніпропетровської обласної ради
ПЕТРЕНКО Лідії Борисівні - завідувачеві відділення державної установи «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології Національної академії медичних наук України», м.Київ
РУДАКОВУ Валерію Олександровичу - завідувачеві поліклініки державної установи «Інститут урології Національної академії медичних наук України», м.Київ
ЦІСЕЛЬСЬКОМУ Юрію Вікторовичу - завідувачеві відділення комунальної установи «Одеська обласна клінічна лікарня»
ЧЕРЕПОВУ Дмитру Вікторовичу - головному лікареві комунального закладу охорони здоров’я «Харківська міська клінічна багатопрофільна лікарня №17»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІСІВНИК УКРАЇНИ»

МАТЯШОВСЬКОМУ Василю Миколайовичу  - директорові державного підприємства «Дрогобицьке лісове господарство», Львівська область
ПОПЕЛЬНЮКУ Віктору Васильовичу - директорові державного підприємства «Вінницьке лісове господарство»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МАШИНОБУДІВНИК УКРАЇНИ»

БАСОВУ Миколі Мусійовичу - голові наглядової ради акціонерного товариства «Донецький електротехнічний завод»
БОНДАРЕНКУ Віктору Григоровичу - голові наглядової ради акціонерного товариства «Машбудконструкція», Запорізька область
МІЛЕВСЬКОМУ Станіславу Бернадовичу - генеральному директорові товариства «Ватра-Техносвітло», м.Тернопіль
ПЛЕСКАЧУ Юрію Михайловичу - директорові підприємства «Завод «Комсомолець», Полтавська область
ПОДГРЕБЕЛЬНОМУ Миколі Семеновичу - віце-президентові – директору філії державного підприємства «АНТОНОВ» «Серійний завод «АНТОНОВ», м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МЕТАЛУРГ УКРАЇНИ»

ДЕМ’ЯНОВСЬКОМУ Сергію Івановичу - майстрові цеху акціонерного товариства «Запорізький завод феросплавів»
ЗОЛОТАРЬОВУ Івану Васильовичу - заступникові голови правління – технічному директорові акціонерного товариства «МАКІЇВКОКС», Донецька область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ УКРАЇНИ»

ФОТІНІЙ Тетяні Іванівні - завідувачеві кафедри Сумського національного аграрного університету

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»

ВЕЛИЧКО Валентині Миколаївні - завідувачеві частини з координації режисерської діяльності художньо-творчого персоналу державного підприємства «Національний академічний театр російської драми імені Лесі Українки», м.Київ
ГАРКУШІ Віталію Васильовичу - першому заступникові генерального директора державної організації Луганської обласної державної телерадіокомпанії
ЗЛОНКЕВИЧУ Ярославу Васильовичу - композиторові, члену Борщівської районної громадської організації інвалідів «Зорі надії», Тернопільська область
КРИВЦОВІЙ Валентині Володимирівні - керівникові обласного народного творчого об’єднання художників-аматорів та майстрів декоративно-прикладного мистецтва «Прибужжя» Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи
ЛУЧКІНІЙ Тетяні Анатоліївні - завідувачеві відділу обласного комунального закладу «Сумська обласна універсальна наукова бібліотека імені Н.К.Крупської»
ПЛАХОТНЮК Галині Іванівні - заступникові директора Державного архіву Рівненської області
СКОЧИПЦЮ Степану Степановичу - диригентові Визирського зразкового дитячого духового оркестру Визирського сільського будинку культури Комінтернівського району, Одеська область
ХУДЯКОВУ В’ячеславу Тимофійовичу - акомпаніаторові-концертмейстеру заслуженого самодіяльного ансамблю танцю України «Юність Закарпаття» Закарпатського обласного будинку культури профспілок
ШКУРГАН Тамарі Мар’янівні - викладачеві Чернівецького обласного училища мистецтв імені С.Воробкевича

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»

ВЄЛЬЧЕВУ Анатолію Степановичу - директорові Приморської загальноосвітньої школи I-II ступенів №3 Приморської районної ради, Запорізька область
ВОРОНЮКУ Анатолію Васильовичу - заступникові директора Ліцею №100 «Поділ» - загальноосвітнього навчального закладу I-III ступенів, м.Київ
ІВАНЧУК Марії Георгіївні - професорові кафедри Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
КУЛІКОВІЙ Лілії Борисівні - першому проректорові Херсонської державної морської академії
КУШЕВІЙ Ларисі Федорівні - завідувачеві дошкільного навчального закладу №1 «Світлячок» Армянської міської ради, Автономна Республіка Крим
МЕЛЬНИКУ Анатолію Івановичу - голові Чернігівської обласної ради
СЕНІВУ Михайлу Григоровичу - завідувачеві кафедри Донецького національного університету
СТАНКЕВИЧУ Дмитру Геннадійовичу - доцентові кафедри Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна
ШУРКО Любові Митрофанівні - директорові Полтавського спеціалізованого навчально-виховного комплексу №86 Полтавської міської ради

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ»

ДЯЧЕНКО Валентині Федорівні - завідувачеві лабораторії державної установи «Інститут мікробіології та імунології імені І.І.Мечникова Національної академії медичних наук України», м.Харків
КОРДОНУ Володимиру Михайловичу - директорові Могилів-Подільського медичного коледжу, Вінницька область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»

АССЄЄВІЙ Аллі Францівні - консультантові директора по виробництву ігристих вин державного підприємства «Севастопольський виноробний завод»
БАРАНУ Євгену Павловичу - заступникові генерального директора державного підприємства «Виробниче об’єднання «Карпати», м.Івано-Франківськ
МІНЕНКУ Василю Михайловичу - начальникові дільниці товариства «Миколаївський глиноземний завод»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ»

МАРТИНЮКУ Олександру Даниловичу - ветеранові авіаційної галузі, Київська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ»

КИРИЛЮКУ Руслану Миколайовичу - начальникові управління агропромислового розвитку Новоград-Волинської районної державної адміністрації, Житомирська область
КУЧЕРЯВОМУ Юрію Володимировичу - голові Дунаєвецької районної державної адміністрації, Хмельницька область
ЛЕВЧЕНКУ Миколі Григоровичу - директорові товариства «Олександрівка», Запорізька область
МЕЛЬНИКУ Василю Івановичу - голові правління товариства «Маяк», Сумська область
МИРОНЕНКУ Федору Миколайовичу - головному агрономові державного підприємства «Дослідне господарство «Забойщик» Інституту олійних культур Національної академії аграрних наук України, Донецька область
МІРОШНІЧЕНКУ Володимиру Івановичу - директорові товариства «Агродар ЛТД», Кіровоградська область
ПИЛИПІВУ Миколі Івановичу - директорові приватного агропромислового підприємства «Аркадія», Тернопільська область
ПИСАНКУ Миколі Олексійовичу - головному агрономові товариства «Батьківщина», Запорізька область
ТІМОШЕНКУ Володимиру Михайловичу - виконавчому директорові селянського (фермерського) господарства «Сіваш», Автономна Республіка Крим

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ»

ЗОРЦІ Олені Юріївні - начальникові управління Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області
МОЩЕНКО Олександрі Петрівні - директорові Ленінської районної виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
РЕДЧИКУ Сергію Борисовичу - начальникові управління праці та соціального захисту населення Хмільницької міської ради, Вінницька область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СФЕРИ ПОСЛУГ УКРАЇНИ»

ЗЕЛІНСЬКІЙ Ларисі Володимирівні - заступникові генерального директора товариства «Голубий залів», Автономна Республіка Крим
КОВАЛЕНКУ Віктору Івановичу - перукареві-модельєру салону краси готельного комплексу «Залєскі», м.Луцьк
МІЛІЄНКУ Володимиру Юрійовичу - начальникові цеху телекомунікаційних послуг № 19 (м.Малин) Житомирської філії акціонерного товариства «Укртелеком»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРИРОДООХОРОНЕЦЬ УКРАЇНИ»

ХОМІ Йосипу Антоновичу - лісничому Кобеляцького лісництва державного підприємства «Кременчуцьке лісове господарство», Полтавська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ»

БАРАШУ Миколі Яковичу - державному уповноваженому Антимонопольного комітету України
БОЙЧЕНЮКУ Івану Васильовичу - завідувачеві відділу Головного управління Адміністрації Президента України
ВОЛОШИНУ Євгену Йосиповичу - судді апеляційного суду Івано-Франківської області у відставці
КОСТЕНКУ Володимиру Миколайовичу - заступнику начальника податкової міліції – начальнику управління Державної податкової служби України
КОСТЮШКУ Віктору Васильовичу - першому заступникові Голови Державної фінансової інспекції України
МАРТИНЕНКУ Олександру Васильовичу - заступникові голови правління акціонерного товариства «Державна продовольчо-зернова корпорація України», м.Київ
СКВОРЦОВІЙ Галині Іванівні - завідувачеві відділу Управління Секретаріату Конституційного Суду України
СТЕЛЬМАХУ Миколі Максимовичу - судді Малинського районного суду Житомирської області у відставці
ТАТАРЧУКУ Василю Григоровичу - судді апеляційного суду Тернопільської області у відставці
ШИПУЛІНІЙ Поліні Василівні - судді Ніжинського районного суду Чернігівської області у відставці

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ»

БУЛАВІ Петру Андрійовичу - начальникові фізкультурно-спортивного відділу Львівської обласної організації Фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України
ГРИНЮ Леоніду Васильовичу - завідувачеві кафедри фізичного виховання та спорту Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка
ДОВГАЛЮКУ Анатолію Павловичу - директорові Коростенської дитячо-юнацької спортивної школи, Житомирська область
ЛЮГАЙЛУ Станіславу Антоновичу - тренерові-викладачу відділення Донецької обласної школи вищої спортивної майстерності
МАРЗАГАНОВУ Харитону Таймуразовичу - доцентові кафедри фізичного виховання і спорту Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу
НАЛЕЙКІНУ Віктору Сергійовичу - тренерові-викладачу центральної школи вищої спортивної майстерності фізкультурно-спортивного товариства «Україна», м.Київ
ТУШУ Миколі Семеновичу - голові Новоазовської районної ради фізкультурно-спортивного товариства «Колос», Донецька область
ЩЕРБИНІ Анатолію Іллічу - заступникові голови Київської обласної ради ветеранів фізичної культури та спорту

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ»

МІЛЕНТІЙ Олільзі Мілентіївні - художникові, президентові культурної місії «Нове творче об’єднання, арт», м.Київ
ХАРЧЕНКУ Володимиру Івановичу - художникові, доценту Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, м.Київ
ШЕВЧУКУ Олексію Тимофійовичу - художникові-живописцю, Автономна Республіка Крим

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ШАХТАР УКРАЇНИ»

АВТОНОМОВУ Володимиру Миколайовичу - директорові з виробництва державного підприємства «Торезантрацит», Донецька область.

Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ

22 січня 2013 року