Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №38/2019

Про План проведення багатонаціональних навчань за участю підрозділів Збройних Сил України на території України та їх участі у багатонаціональних навчаннях поза межами України на 2019 рік і про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2019 році для участі у багатонаціональних навчаннях

Виходячи з необхідності постійного підтримання на належному рівні обороноздатності держави, боєздатності Збройних Сил України, інших військових формувань, зокрема шляхом проведення військових навчань,

ураховуючи зобов'язання України як держави – учасниці програми "Партнерство заради миру", а також зобов'язання України як держави – учасниці Угоди між державами – учасницями Північноатлантичного Договору та іншими державами, які беруть участь у програмі "Партнерство заради миру", щодо статусу їхніх збройних сил, Додаткового і Подальшого додаткового протоколів до цієї Угоди, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України,

зважаючи на можливість фінансового і матеріально-технічного забезпечення багатонаціональних військових навчань, які проводяться на території України та за її межами, не лише за рахунок Державного бюджету України, а й міжнародної допомоги,

на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України згідно із Законом України "Про порядок допуску та умови перебування підрозділів збройних сил інших держав на території України" постановляю:

1. Затвердити План проведення багатонаціональних навчань за участю підрозділів Збройних Сил України на території України та їх участі у багатонаціональних навчаннях поза межами України на 2019 рік (додається).

2. Допустити у 2019 році на територію України для участі у багатонаціональних навчаннях у рамках військового співробітництва підрозділи збройних сил іноземних держав:

Сполучених Штатів Америки, інших держав – членів НАТО та держав – учасниць програми "Партнерство заради миру" (до 3000 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 6 літаків і вертольотів) на строк до 365 діб у січні – грудні 2019 року в рамках багатонаціонального навчання з підготовки підрозділів збройних сил;

Сполучених Штатів Америки, інших держав – членів НАТО та держав – учасниць програми "Партнерство заради миру" (до 2000 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 13 літаків і вертольотів) на строк до 25 діб у червні – жовтні 2019 року в рамках українсько-американського навчання "Репід Трайдент – 2019";

Сполучених Штатів Америки, інших держав – членів НАТО, держав – учасниць програми "Партнерство заради миру" (до 2000 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 15 кораблів (катерів та суден), до 2 підводних човнів, до 16 літаків і вертольотів, до 60 одиниць колісної техніки) на строк до 20 діб у червні – вересні 2019 року в рамках українсько-американського навчання "Сі Бриз – 2019";

Румунії (до 200 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 9 кораблів (катерів та суден), до 2 вертольотів) на строк до 10 діб у квітні – листопаді 2019 року в рамках українсько-румунського навчання "Ріверайн – 2019";

держав – членів НАТО та держав – учасниць програми "Партнерство заради миру" (до 350 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою) на строк до 14 діб у липні – грудні 2019 року в рамках багатонаціонального навчання "Кленова Арка – 2019";

Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії (до 300 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою) на строк до 16 діб у серпні – жовтні 2019 року в рамках українсько-британського навчання "Воріер Вотчер – 2019".

3. Кабінету Міністрів України забезпечити своєчасний допуск і виведення з території України підрозділів збройних сил інших держав, зазначених у статті 2 цього Указу, а також безпеку громадян України та громадян інших держав під час проведення військових навчань.

4. Покласти на Міністра оборони України відповідальність за:

1) підготовку і проведення у 2019 році багатонаціональних військових навчань на території України;

2) забезпечення участі підрозділів Збройних Сил України у багатонаціональних навчаннях поза межами України у 2019 році.

5. Цей Указ набирає чинності в порядку, передбаченому частиною п'ятою статті 8 Закону України "Про порядок допуску та умови перебування підрозділів збройних сил інших держав на території України", крім статті 1 та пункту 2 статті 4, які набирають чинності з дня опублікування цього Указу.

Президент України П.ПОРОШЕНКО

19 лютого 2019 року

ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 19 лютого 2019 року № 38/2019

ПЛАН
проведення багатонаціональних навчань за участю підрозділів Збройних Сил України на території України та їх участі у багатонаціональних навчаннях поза межами України на 2019 рік

№ з/п

Навчання

Тип навчання

Термін проведення

Район проведення

Загальна чисельність сил, озброєння та військової техніки

Навчання на території України

1

Багатонаціональне навчання з підготовки підрозділів збройних сил

Тактичне навчання із залученням військ

До 365 діб,

січень – грудень

Міжнародний центр миротворчості та безпеки (с.Старичі, Яворівський р-н, Львівська обл.), інші військові частини та полігони Збройних Сил України

Загальна чисельність учасників навчання до 13000 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 6 літаків і вертольотів.

Від Збройних Сил України до 10000 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою.

Від Збройних Сил Сполучених Штатів Америки до 1500 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 3 літаків і вертольотів.

Від збройних сил інших держав – членів НАТО та держав – учасниць програми "Партнерство заради миру" до 1500 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 3 літаків і вертольотів.

2

Українсько – американське навчання "Репід Трайдент – 2019"

Командно-штабне навчання із залученням військ

До 25 діб, червень – жовтень

 

Міжнародний центр миротворчості та безпеки (с.Старичі, Яворівський р-н, Львівська обл.)

Загальна чисельність учасників навчання до 4200 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 30 одиниць колісної техніки, до 23 літаків і вертольотів.

Від Збройних Сил України до 2200 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 30 одиниць колісної техніки, до 10 літаків і вертольотів.

Від Збройних Сил Сполучених Штатів Америки до 1000 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 6 літаків і вертольотів.

Від збройних сил інших держав – членів НАТО та держав – учасниць програми "Партнерство заради миру" до 1000 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 7 літаків і вертольотів.

3

Українсько-американське навчання "Сі Бриз – 2019"

Командно- штабне навчання із залученням військ

До 20 діб, червень – вересень

Акваторія Чорного моря, військові аеродроми та полігони Збройних Сил України, посадкові майданчики: м.Очаків, о.Первомайський, о.Зміїний; міжнародні аеропорти "Одеса" та "Миколаїв"; Військово-морська база "Південь", Військово-морська база "Схід", причали Одеського морського торговельного порту, морського торговельного порту "Южний", військовий порт Очаків

Загальна чисельність учасників навчання до 3750 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 40 кораблів (катерів та суден), до 2 підводних човнів, до 41 літака та вертольота, до 100 одиниць колісної техніки.

Від Збройних Сил України та інших військових формувань України до 1750 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 25 кораблів (катерів та суден), до 25 літаків і вертольотів, до 40 одиниць колісної техніки.

Від Збройних Сил Сполучених Штатів Америки до 1000 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 5 кораблів, до 10 літаків та вертольотів, до 40 одиниць колісної техніки.

Від збройних сил інших держав – членів НАТО та держав – учасниць програми "Партнерство заради миру" до 1000 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 10 кораблів (катерів та суден), до 2 підводних човнів, до 6 літаків і вертольотів, до 20 одиниць колісної техніки.

4

Українсько-румунське навчання "Ріверайн – 2019"

Тактичне навчання із залученням військ

До 10 діб, квітень – листопад

Річка Дунай, гирло річки Дунай, акваторія Чорного моря

Загальна чисельність учасників навчання до 400 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 18 кораблів (катерів та суден), до 6 літаків і вертольотів.

Від Збройних Сил України до 200 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 9 кораблів (катерів та суден), до 2 вертольотів, до 2 літаків.

Від Збройних Сил Румунії до 200 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 9 кораблів (катерів та суден), до 2 вертольотів.

5

Багатонаціональне навчання "Кленова Арка – 2019"

Командно-штабне навчання із залученням військ

До 14 діб, липень – грудень

Полігони Збройних Сил України (Житомирська обл.)

Загальна чисельність учасників навчання до 450 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою.

Від Збройних Сил України до 100 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою.

Від збройних сил держав – членів НАТО та держав – учасниць програми "Партнерство заради миру" до 350 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою.

6

Українсько-британське навчання "Воріер Вотчер – 2019"

Тактичне навчання із залученням військ

До 16 діб, серпень – жовтень

Військові аеродроми та полігони Збройних Сил України (Миколаївська обл.)

Загальна чисельність учасників навчання до 380 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою.

Від Збройних Сил України до 80 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою.

Від Збройних Сил Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії до 300 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою.

Навчання поза межами України

7

Багатонаціональне навчання "Дейнемік Фронт – 2019"

Тактичне навчання із залученням військ

До 30 діб, лютий – березень

Федеративна Республіка Німеччина

Від Збройних Сил України до 100 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою.

8

Танкові змагання "Сильна Європа – 2019"

Танкові змагання

До 15 діб, квітень – жовтень

Федеративна Республіка Німеччина

Від Збройних Сил України до 50 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою.

9

Багатонаціональне навчання "Комбайнд Резолв – 12"

Тактичне навчання із залученням військ

До 30 діб, липень – серпень

Федеративна Республіка Німеччина

Від Збройних Сил України до 200 військовослужбовців з озброєнням та військовою технікою.

10

Багатонаціональне навчання "Світла Лавина – 2019"

Командно-штабне навчання із залученням військ

До 15 діб

серпень – жовтень

Угорщина

Від Збройних Сил України до 50 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою.

11

Багатонаціональне навчання НАТО "Брілліант Ерроу – 2019"

Командно-штабне навчання із залученням військ

До 15 діб,

вересень –листопад

Федеративна Республіка Німеччина, Королівство Норвегія, Королівство Нідерланди

Від Збройних Сил України до 30 військовослужбовців, 1 літак.

12

Українсько-румунське навчання "Ріверайн – 2019"

Тактичне навчання із залученням військ

До 20 діб, квітень – листопад

Річка Дунай, гирло річки Дунай, акваторія Чорного моря

Від Збройних Сил України до 200 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 2 кораблів, до 7 катерів, до 2 вертольотів, до 2 літаків.

13

Багатонаціональне навчання "Спрінг Сторм – 2019"

Тактичне навчання із залученням військ

До 10 діб, лютий – жовтень

Акваторія Чорного моря

Від Збройних Сил України до 5 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 2 кораблів (катерів), 1 літак, 1 вертоліт.

14

Багатонаціональне навчання "Еджайл Спіріт – 2019"

Тактичне навчання із залученням військ

До 20 діб, травень – листопад

Грузія

Від Збройних Сил України до 130 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 2 літаків, до 2 кораблів.

15

Багатонаціональне навчання "Платинум
Ігл-1 – 2019"

Тактичне навчання із залученням військ

До 18 діб, січень – червень

Румунія

 

Від Збройних Сил України до 100 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 2 літаків.

16

Багатонаціональне навчання "Платинум Ігл-2 – 2019"

Тактичне навчання із залученням військ

До 80 діб, липень – грудень

Румунія

Від Збройних Сил України до 100 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 2 літаків.

17

Багатонаціональне навчання НАТО "CWIX – 2019"

Навчання з питань кібернетичної безпеки

До 22 діб, травень – липень

Республіка Польща

Від Збройних Сил України до 10 військовослужбовців з обладнанням.

18

Багатонаціональне навчання "Флеймінг
Сворд – 2019"

Тактичне навчання із залученням військ

До 25 діб, травень –червень

Литовська Республіка

 

Від Збройних Сил України до 200 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 30 одиниць колісної техніки, до 2 літаків.

19

Багатонаціональне тактичне навчання "Бріліант Сворд – 2019"

Тактичне навчання із залученням військ

До 30 діб, жовтень – листопад

Республіка Польща

Від Збройних Сил України до 200 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 30 одиниць колісної техніки, до 2 літаків.

20

Багатонаціональне навчання "Айрон Вульф – 2019"

Тактичне навчання із залученням військ

До 14 діб

жовтень – грудень

Литовська Республіка

Від Збройних Силах України до 25 військовослужбовців з озброєнням і спеціальними засобами.

21

Багатонаціональне навчання НАТО "Кейпебл Логістішн – 2019"

Тактичне навчання із залученням військ

До 30 діб, травень – червень

Республіка Польща

Від Збройних Сил України до 15 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою.

22

Багатонаціональне навчання "Сейбер Джанкшн – 2019"

Командно-штабне навчання із залученням військ

До 30 діб, квітень – травень

Федеративна Республіка Німеччина

Від Збройних Сил України до 150 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою.

23

Багатонаціональне навчання "Сейбер Гардіан – 2019"

Командно-штабне навчання із залученням військ

До 30 діб, травень – липень

Румунія, Угорщина, Республіка Болгарія

Від Збройних Сил України до 150 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою.

24

Багатонаціональне навчання "Троян Футпрінт"

Командно-штабне навчання із залученням військ

До 30 діб, травень – липень

Румунія, Угорщина, Республіка Болгарія

Від Збройних Сил України до 35 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою.

25

Багатонаціональне протимінне навчання "Посейдон – 2019"

Тактичне навчання із залученням військ

До 14 діб, лютий – квітень

Північно-західна, західна частина Чорного моря

Від Збройних Сил України до 5 військовослужбовців, 1 корабель.

Глава Адміністрації Президента України І.РАЙНІН