Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №497/2015

Про відзначення у 2015 році Дня захисника України

З метою вшанування бойового подвигу, самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню Українському народу, посилення суспільної уваги та турботи про захисників рідної землі, збереження та розвитку національних військових традицій, належного відзначення Дня захисника України постановляю:

1. Кабінету Міністрів України:

1) утворити у двотижневий строк Організаційний комітет із підготовки та відзначення у 2015 році Дня захисника України, включивши до його складу представників центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських об'єднань;

2) забезпечити:

проведення у столиці України - місті Києві, інших населених пунктах України урочистостей за участю керівництва держави, представників державних органів, органів місцевого самоврядування, військово- патріотичних, культурно-мистецьких, молодіжних, спортивно-масових та інших тематичних заходів, присвячених Дню захисника України;

запрошення до участі у святкових заходах, зокрема, військовослужбовців, учасників антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях, учасників Революції гідності, ветеранів війни та військової служби, учасників українського визвольного руху, членів сімей загиблих (померлих) воїнів, представників духовенства, української діаспори і дипломатичного корпусу, міжнародних організацій;

донесення до громадськості інформації про історичні перемоги українців у боротьбі за здобуття державності, незалежності та територіальної цілісності; реалізацію медійних проектів національно-патріотичного спрямування, підготовку і розповсюдження відповідної тематичної соціальної реклами;

3) вирішити в установленому порядку питання фінансування заходів із відзначення у 2015 році Дня захисника України;

4) звернутися до релігійних організацій із пропозицією провести 14 жовтня 2015 року панахиди за загиблими та молебні за захисників України.

2. Міністерству оборони України, Міністерству освіти і науки України, Міністерству молоді та спорту України, Державній службі України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, обласним, Київській міській державним адміністраціям забезпечити проведення комплексу науково-просвітницьких заходів у навчальних закладах, військових частинах, позашкільних закладах для дітей та молоді, присвячених Дню захисника України, за участю ветеранів війни та військової служби, учасників бойових дій та учасників антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях, учасників українського визвольного руху.

3. Обласним, Київській міській державним адміністраціям розробити у місячний строк відповідні регіональні плани заходів, передбачивши, зокрема:

проведення урочистостей, покладення квітів до пам'ятників, пам'ятних знаків та місць поховань загиблих;

проведення зустрічей керівників місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування із представниками громадських об'єднань; відвідання ветеранів війни та військової служби, військовослужбовців, інвалідів війни, учасників українського визвольного руху, які перебувають у закладах соціального захисту населення, госпіталях для ветеранів війни, медичних, санаторних і реабілітаційних закладах, сімей загиблих учасників антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях, а також вшанування солдатських матерів і дружин;

сприяння громадським об'єднанням, у тому числі волонтерським організаціям, у здійсненні ними статутної діяльності, пов'язаної з проведенням заходів, присвячених Дню захисника України, надання допомоги в організації відвідування громадянами місць поховань загиблих;

здійснення активної співпраці з регіональними та місцевими засобами масової інформації з питань висвітлення актуальних питань життя захисників України, привернення уваги громадськості до їхніх проблем, розміщення в засобах масової інформації відповідних мемуарних, публіцистичних та архівних матеріалів.

4. Міністерству освіти і науки України забезпечити разом із представниками громадськості проведення у вересні - жовтні 2015 року Всеукраїнської молодіжної та дитячої акції "Напиши листа захиснику України".

5. Міністерству культури України, обласним, Київській міській державним адміністраціям розглянути питання щодо організації в установленому порядку безкоштовного відвідання 14 жовтня 2015 року ветеранами війни та військової служби, учасниками українського визвольного руху та учасниками бойових дій і антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях державних та комунальних закладів культури.

6. Міністерству внутрішніх справ України, Службі безпеки України, обласним, Київській міській державним адміністраціям ужити заходів щодо забезпечення громадського порядку та безпеки громадян під час проведення масових заходів з нагоди Дня захисника України.

7. Державному комітету телебачення і радіомовлення України забезпечити широке висвітлення заходів із підготовки та відзначення Дня захисника України.

8. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України Петро ПОРОШЕНКО

23 серпня 2015 року