Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №868/2006

Про відзначення у 2006 році Дня пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій

З метою гідного вшанування пам'яті жертв і постраждалих від голодоморів та політичних репресій в Україні, забезпечення належної організації та проведення заходів до Дня пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій, який відзначатиметься 25 листопада 2006 року, постановляю:

1. Утворити Організаційний комітет з підготовки та відзначення у 2006 році Дня пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій (далі – Організаційний комітет).

Призначити ВАСЮНИКА Івана Васильовича – Першого заступника Глави Секретаріату Президента України та ТАБАЧНИКА Дмитра Володимировича – Віце-прем'єр-міністра України співголовами Організаційного комітету.

Затвердити персональний склад Організаційного комітету (додається).

Надати право співголовам Організаційного комітету у разі необхідності вносити зміни до його персонального складу.

2. Організаційному комітету затвердити у тижневий строк план заходів з підготовки та відзначення у 2006 році Дня пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій.

3. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям забезпечити у День пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій покладання траурних вінків і композицій з житніх та пшеничних колосків до пам'ятних знаків, місць поховань жертв голодоморів та політичних репресій, вшанування пам'яті загиблих хвилиною мовчання, запалення свічок, проведення вечорів-реквіємів та інших скорботних заходів.

4. Оголосити 25 листопада 2006 року о 16 годині на вшанування пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій хвилину мовчання, зупинивши на цей час роботу в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях (крім підприємств, де це не допускається за технологією виробництва), рух громадського та приватного транспорту у населених пунктах з подаванням відповідних звукових сигналів.

На території України 25 листопада 2006 року приспустити Державний Прапор України, обмежити проведення розважальних заходів, внести відповідні зміни до програм радіо і телебачення.

5. Кабінету Міністрів України:

прискорити разом із Київською міською державною адміністрацією вирішення в установленому порядку питання виділення земельної ділянки для спорудження у м.Києві Меморіалу пам'яті жертв голодоморів в Україні;

передбачити під час доопрацювання проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» кошти для фінансування спорудження Меморіалу пам'яті жертв голодоморів в Україні та для здійснення Українським інститутом національної пам'яті дослідницьких робіт, зокрема, з проблем історії голодоморів в Україні;

вжити додаткових заходів із забезпечення в установленому порядку доступу наукових та громадських установ і організацій, вчених, окремих громадян, що досліджують проблеми голодоморів в Україні та їх наслідків, до архівних та інших матеріалів з відповідних питань.

6. Секретаріату Президента України, Українському інституту національної пам'яті забезпечити організацію та проведення у жовтні 2006 року в м. Києві круглого столу для обговорення представниками державних органів, громадськості, народними депутатами України, науковцями питання надання Верховною Радою України політико-правової оцінки Голодомору 1932-1933 років в Україні як геноциду.

7. Міністерству культури і туризму України разом із Міністерством закордонних справ України забезпечити організацію та проведення закордонних турів творчих колективів, солістів, читців, режисерсько-постановочних груп з метою поширення правдивої інформації про трагедію Голодомору 1932-1933 років в Україні.

8. Міністерству закордонних справ України:

активізувати роботу щодо визнання міжнародною спільнотою Голодомору 1932-1933 років в Україні як геноциду Українського народу та однієї з найбільших трагедій в історії людства;

вивчити питання щодо можливості спорудження пам'ятників та встановлення пам'ятних знаків в іноземних державах про Голодомор 1932-1933 років в Україні;

забезпечити проведення закордонними дипломатичними установами України заходів, пов'язаних з відзначенням у 2006 році Дня пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій, а також участь представників дипломатичного корпусу іноземних держав в офіційних заходах, які проводитимуться в Україні.

9. Державному комітету телебачення та радіомовлення України забезпечити широке висвітлення в засобах масової інформації заходів з підготовки та відзначення у 2006 році Дня пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій, а також підготовки до 75-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні, організувати цикли тематичних теле- та радіопередач, публікацію документів і матеріалів про ці трагічні події.

Президент України Віктор ЮЩЕНКО

12 жовтня 2006 року


ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 12 жовтня 2006 року № 868/2006

СКЛАД
Організаційного комітету з підготовки та відзначення у 2006 році Дня пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій

ВАСЮНИК Іван Васильович – Перший заступник Глави Секретаріату Президента України, співголова Організаційного комітету
ТАБАЧНИК Дмитро Володимирович – Віце-прем'єр-міністр України, співголова Організаційного комітету
БЕРКУТА Анатолій Всеволодович – перший заступник Міністра будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України
ВАННИКОВА Ірина Валеріївна – Прес-секретар Президента України
ВОВКУН Василь Володимирович – член наглядової ради Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» (за згодою)
ГІНЗБУРГ Ольга Петрівна – Голова Державного комітету архівів України
ГОНЧАРУК Олександр Олександрович – перший заступник Керівника Головної служби політичного аналізу Секретаріату Президента України
ГРИЦЕНКО Анатолій Степанович – Міністр оборони України
ДЕМЧЕНКО Руслан Михайлович – Керівник Служби Державного Протоколу і Церемоніалу Секретаріату Президента України
ДНІПРОВ Олексій Сергійович – начальник Управління гуманітарної політики Секретаріату Кабінету Міністрів України
ДОКАЛЕНКО Віталій Вікторович – президент Національної телекомпанії України
ЗВАРИЧ Роман Михайлович – Міністр юстиції України
КОПИЛОВ Вадим Анатолійович – перший заступник Міністра фінансів України
ЛІХОВИЙ Ігор Дмитрович – Міністр культури і туризму України
НАБРУСКО Віктор Іванович – президент Національної радіокомпанії України
НІКОЛАЄНКО Станіслав Миколайович – Міністр освіти і науки України
ОГРИЗКО Володимир Станіславович – перший заступник Міністра закордонних справ України
ПАВЛЕНКО Юрій Олексійович – Міністр України у справах сім'ї, молоді та спорту
ПАТОН Борис Євгенович – президент Національної академії наук України (за згодою)
ПРУТНІК Едуард Анатолійович – Голова Державного комітету телебачення та радіомовлення України
РУДІК Володимир Михайлович – заступник Міністра внутрішніх справ України – начальник міліції громадської безпеки
РУДЬКОВСЬКИЙ Микола Миколайович – Міністр транспорту та зв'язку України
СЕМИРЯДЧЕНКО Олександр Віталійович – Керівник Головної служби інформаційної політики Секретаріату Президента України
ТИМОШЕНКО Костянтин Володимирович – Радник Президента України – Керівник Головної служби зовнішньої політики Секретаріату Президента України
ЧЕРНОВЕЦЬКИЙ Леонід Михайлович – голова Київської міської державної адміністрації
ЯЦЮК Володимир Андрійович – начальник Управління регіональної політики Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Глава Секретаріату Президента України В. БАЛОГА