Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

25 вихованців будинку дитини з Кам'янського успішно евакуйовані до Швейцарії

5 квітня 2022 року - 10:07

25 вихованців будинку дитини з Кам'янського успішно евакуйовані до Швейцарії

Українська держава дбає про те, щоб діти, зокрема позбавлені батьківського піклування, у часи війни були в безпеці та мали належні умови для життя.

25 вихованців Кам’янського спеціалізованого будинку дитини віком від чотирьох місяців до п'яти років відтепер зможуть спокійно жити й отримувати належний медичний догляд у кантоні Во Швейцарської Конфедерації.

17 із них позбавлені батьківського піклування, одна дитина є біологічною сиротою після смерті матері, яка покинула її в пологовому будинку. Сімох до дитячого будинку направила служба у справах дітей. Серед них є діти з певними станами здоров'я.

«Діти в безпеці. Вони засинатимуть у тиші, а не під звуки повітряної тривоги. Це найголовніше. Дякую за евакуацію найменших жителів регіону», – сказав голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Валентин Резніченко.

Спочатку малюків потягом доправили в польський Хелм, а звідти спеціально обладнаними автобусами від швейцарської сторони їх відвезли до цієї країни.

Евакуація відбулася за підтримки першої леді України Олени Зеленської та стала можливою завдяки належній взаємодії Посольства України у Швейцарії, Дніпропетровської обласної військової адміністрації, Національної соціальної сервісної служби України, Департаменту захисту дітей та молоді (DGEJ) разом із місцевими соціальними партнерами під керівництвом Філіпа Леуба, державного радника Во, й Сесли Амарель, радника кантону Во, а також Unisante та лікарні CHUV, Міграційного офісу Швейцарії.

«Дякуємо також волонтерам, лікарям, медсестрам, водіям, перекладачам та всім, хто допомагав під час переїзду дітей до Швейцарії та піклуватиметься про них упродовж їхнього перебування там. Вкотре кажу: ми не віддамо наших дітей війні», – зазначила Олена Зеленська.

Команда, яка втілила цей проект, уже найближчим часом планує перевезти до Швейцарії вихованців інших дитячих будинків.

«Я надзвичайно вражений турботою, рівнем організації, щирістю та душевністю, з якою команда проекту приймала наших дітей. Приємно бачити, як люди, об’єднані однією благородною метою, згуртовуються, щоб забезпечити маленьким українцям найкращі умови для перебування у Швейцарії», – підсумував Артем Рибченко, Посол України у Швейцарській Конфедерації.