Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Андрій Єрмак обговорив з послами G7 перебіг переговорів щодо припинення війни на Донбасі, оновлення КСУ та низку важливих реформ в Україні

21 квітня 2021 року - 22:11

Андрій Єрмак обговорив з послами G7 перебіг переговорів щодо припинення війни на Донбасі, оновлення КСУ та низку важливих реформ в Україні

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів зустріч з послами країн «Великої сімки». У ній також взяли участь його заступники Ігор Жовква, Андрій Смирнов та Юлія Свириденко.

Насамперед Андрій Єрмак проінформував дипломатів про безпекову ситуацію на Донбасі й біля кордонів України та про перебіг переговорів щодо припинення війни і встановлення миру, зокрема на рівні політичних радників лідерів країн – учасниць Нормандського формату.

Він зазначив, що на останній відеоконференції радників 19 квітня через позицію Російської Федерації не вдалося дійти згоди щодо тексту спільної заяви на підтримку відновлення режиму припинення вогню на Донбасі. З іншого боку, 20 квітня, під час засідання робочої групи ТКГ з питань безпеки практично був узгоджений повний текст з доповненнями української сторони щодо заходів з підтримки режиму припинення вогню.

«Я сподіваюся, що вдасться знайти вихід, щоб за посередництва СММ ОБСЄ ефективно контролювати порушення режиму припинення вогню. Також українська сторона запропонувала, щоб група з безпеки ТКГ безумовно збиралася у випадках, якщо обстріли на Донбасі спричинять загибель людей. Вважаємо, що має бути більш сувора відповідальність за снайперські обстріли», – зауважив Андрій Єрмак.

Крім того, керівник Офісу Президента зазначив, що не рухається процес взаємного звільнення утримуваних осіб.

«Україна заявила, що ми готові зі свого боку напередодні Великодня віддати п'ятьох людей. Це переважно жінки та хворі. На жаль, поки що з іншої сторони ми нічого не почули», – розповів він.

Андрій Єрмак також наголосив, що Україна, як і вся міжнародна спільнота, вимагає й чекає відведення російських військ від українських кордонів, і для цього важливим є дипломатичний тиск з боку країн G7.

Крім того, за його словами, надзвичайно важливою є підтримка з боку країн «Великої сімки» шляху України до ЄС і НАТО.

Керівник Офісу Глави держави зазначив, що Президент України Володимир Зеленський і його команда рішуче налаштовані на перезавантаження Конституційного Суду. З цією метою 20 квітня Глава держави підписав указ про утворення конкурсної комісії для відбору кандидатур на посади суддів КСУ за квотою Президента. У зв’язку з цим Андрій Єрмак звернувся до послів G7 з проханням запропонувати фахівців з конституційного права зі світовим ім'ям зі своїх країн, які могли б узяти участь у роботі цієї комісії.

Заступник керівника Офісу Президента Юлія Свириденко розповіла дипломатам, що реформа Державного концерну «Укроборонпром» передбачатиме створення двох великих холдингів і корпоратизацію підприємств, що входять до його складу.

Зі свого боку заступник керівника Офісу Президента Андрій Смирнов повідомив про підготовку в межах судової реформи закону, що передбачатиме створення окремого від Вищої ради правосуддя дисциплінарного органу, залишивши ВРП незначні повноваження. Також триває підготовка до ухвалення в другому читанні змін до закону про Службу безпеки України.