Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Андрій Єрмак: США поділяють нашу позицію, що неможливо вирішувати без України будь-які питання, що її стосуються

9 червня 2021 року - 18:24

Андрій Єрмак: США поділяють нашу позицію, що неможливо вирішувати без України будь-які питання, що її стосуються

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак переконаний, що США додержуватимуться принципової позиції щодо підтримки суверенітету й територіальної цілісності України під час зустрічі Президента США Джо Байдена і Президента Росії Володимира Путіна 16 червня у Женеві.

«Зустріч Джо Байдена і Володимира Путіна є дуже важливою. Думаю, весь світ спостерігатиме за нею. Декілька днів тому Президент Джо Байден зателефонував Президенту Володимиру Зеленському, щоб обговорити всі питання, зокрема щодо цієї зустрічі з Президентом Росії й позиції США на цій зустрічі. Адже Сполучені Штати є стратегічним партнером України, який завжди підтримує територіальну цілісність і суверенітет нашої країни. Це ж Президент України почув і під час цієї розмови з Президентом США. Ця позиція є принциповою й непохитною», – зазначив Андрій Єрмак під час робочої поїздки Президента України Володимира Зеленського на Донеччину.

Керівник Офісу Глави держави наголосив, що розглядати й вирішувати без України будь-які питання, що стосуються України, нелогічно, неможливо, це не відповідає інтересам нашої країни, і він абсолютно впевнений, що таку позицію поділяють її партнери.

Говорячи про ситуацію на Донбасі, Андрій Єрмак зазначив, що, на щастя, за останні дні спостерігається певне зниження напруги на лінії зіткнення.

«Менше стріляють, менше провокацій, і, як результат, уже впродовж кількох днів у нас немає жодного загиблого. Але говорити, що це така масштабна тенденція, поки що дуже рано», – зауважив він.

Андрій Єрмак нагадав, що представники України в Тристоронній контактній групі та в Нормандському форматі за останній час декілька разів спробували домогтися підписання спільного документа, який би офіційно говорив про повернення до режиму повного припинення вогню на Донбасі, але, на жаль, цього досі не сталося.