Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

До Дня захисту дітей

1 червня 2021 року - 19:35

Щоб дитинство в Україні було щасливим, Президент Володимир Зеленський, уряд, Верховна Рада та органи місцевої влади вживають заходів задля захисту та підтримки маленьких українців і створення максимально сприятливих умов для їхнього інтелектуального, культурного та фізично розвитку.

Зокрема, значну частину Національної програми «Велике будівництво», яку ініціював Глава держави, становлять саме об’єкти соціальної інфраструктури. Цьогоріч планується побудувати або відновити 95 шкіл, 70 садочків, 80 спортивних об’єктів та облаштувати майже 200 амбулаторій. Усього – близько 500 об’єктів.

Кабінет Міністрів ухвалив рішення, відповідно до якого більше коштів спрямовуватиметься на формування нового освітнього простору, безпечного та безбар’єрного освітнього середовища, проведення ремонту будівель закладів середньої освіти.

Щоб діти з радістю ходили до школи, там має панувати дружня атмосфера. А ще там мають смачно годувати. Щоб учні залюбки йшли у шкільну їдальню, а батьки були впевнені у якості й користі їжі, за участю першої леді Олени Зеленської була розроблена та схвалена нова система здорового харчування у школах. Оновлене шкільне меню з’явиться в навчальних закладах у вересні.

Чужих дітей не буває, адже всі вони – маленькі члени нашого суспільства, громадяни нашої країни. Малюки, які з тих чи інших причин залишилися без батьків, мають виховуватися в родині. Тому на початку свого президенства Володимир Зеленський підписав указ про забезпечення прав та інтересів дітей-сиріт і розвитку та підтримки сімейних форм виховання дітей.

З метою захисту малечі у цифровому просторі за сприяння уповноваженого Президента з прав дитини був запущений інформаційно-освітній портал для дітей, батьків та освітян щодо захисту дітей від сексуального насильства в Інтернеті stop-sexting.in.ua.

Увагу життю та здоров’ю дітей необхідно приділяти з першого дня їхньої появи на світ. Тож Міністерство охорони здоров’я розробило план з розширення програми обстеження новонароджених. Зокрема, передбачається створення шести центрів неонатального скринінгу, які мають забезпечити обстеження немовлят з усієї країни з використанням найсучасніших технологій. Глава держави вніс до парламенту законопроект про виділення цьогоріч перших 300 млн грн на оснащення лабораторним обладнанням експертного та двох регіональних скринінгових центрів.

Задля підтримки молодих батьків ініційовано законопроект, згідно з яким з 2022 року розмір державної допомоги при народженні або усиновленні дитини має збільшитись із 41 тис. грн до 50 тис. грн.

Також у лютому 2021 року Президент України підписав закон щодо збільшення допомоги на дітей з тяжкими хворобами, яким не встановлено інвалідність. Документ набирає чинності з наступного року.

Крім того, Верховна Рада у травні ухвалила закон щодо підвищення розміру державної соціальної допомоги дітям з інвалідністю, постраждалим від вибухонебезпечних предметів. Наразі документ переданий на підпис Главі держави.

Щоб підтримати дітей, у життя яких зовнішній агресор приніс війну, парламент ухвалив ініційований Президентом законопроект, який дозволяє абітурієнтам з тимчасово окупованих територій вступати в усі українські виші за вступними іспитами в межах квот без обов’язкового складання ЗНО.

А щоб учні були зацікавленими добре навчатися, опановувати нові навички та здобувати компетенції, необхідні для досягнення успіху в сучасному світі, Володимир Зеленський заснував президентські стипендії для учасників ЗНО, які отримали найвищі результати, премії для переможців всеукраїнських та міжнародних учнівських олімпіад, а також – президентські гранти на навчання за кордоном.

Все це для того, щоб для наших дітей слово «Україна» було не просто назвою певної території на мапі світу, а синонімом до слова «дім», щоб вони з гордістю піднімали в небо синьо-жовтий стяг, щоб їм хотілося жити та розвивати нашу країну.