Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Ігор Жовква обговорив з дипломатичним радником Президента Республіки Кіпр подальші кроки щодо розвитку двосторонньої співпраці

17 травня 2021 року - 17:34

Заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква провів телефонну розмову з керівником Дипломатичного офісу Президента Республіки Кіпр Кіріакосом Куросом.

Ігор Жовква подякував за незмінну політику Кіпру щодо підтримки суверенітету й територіальної цілісності України та солідарність з нашою державою в умовах нещодавньої ескалації на сході України. Було відзначено, що наразі Російська Федерація відвела лише незначну частину сил і засобів від українських кордонів та з тимчасово окупованого Криму, тому подальший розвиток ситуації потребує пильної уваги з боку міжнародних партнерів України.

У контексті обміну думками щодо врегулювання кіпрського питання Ігор Жовква підтвердив відданість України резолюціям Ради Безпеки ООН щодо суверенітету й територіальної цілісності Кіпру та підтримку нашою державою зусиль ООН стосовно мирного розв'язання ситуації, що склалася.

«Наші країни на власному досвіді знають, що означає виклик тимчасової окупації частини території та скількох зусиль потребує мирне врегулювання», – відзначив заступник керівника Офісу Президента.

Співрозмовники обговорили подальші кроки для розвитку політичного діалогу зокрема на найвищому рівні, а також шляхи активізації двосторонньої співпраці. Було позитивно відзначено підсумки другого засідання Міжурядової українсько-кіпрської комісії з економічного, науково-технічного та промислового співробітництва, яке відбулося в кінці квітня після тривалої перерви.

Ігор Жовква поінформував Кіріакоса Куроса про цілі української ініціативи щодо створення Кримської платформи та ситуацію в тимчасово окупованому Криму. Було висловлено сподівання, що Президент Республіки Кіпр Нікос Анастасіадіс зможе відвідати Україну для участі в інавгураційному саміті Кримської платформи та урочистих заходах з нагоди відзначення 30-ї річниці незалежності України.

Окрема увага під час розмови була приділена актуальним питанням європейської інтеграції України.

Сторони також обмінялися думками щодо епідемічної ситуації в Україні й на Кіпрі та перспектив відновлення туристичних поїздок між двома країнами.