Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Ігор Жовква обговорив з представниками інституцій ЄС ключові питання порядку денного відносин між Україною та Євросоюзом

8 червня 2021 року - 21:30

Ігор Жовква обговорив з представниками інституцій ЄС ключові питання порядку денного відносин між Україною та Євросоюзом

Заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква провів зустріч з керуючим директором з питань Росії, Східного партнерства, Центральної Азії, регіонального співробітництва та ОБСЄ Європейської служби зовнішньої діяльності Міхаелем Зібертом та заступником генерального директора Директорату з питань добросусідства та перемовин щодо розширення Європейської комісії Катаріною Матерновою.

Сторони обмінялися думками щодо розвитку безпекової ситуації на сході України. Ігор Жовква детально поінформував представників євроінституцій про нещодавнє безпрецедентне нарощення кількості російських військових підрозділів поблизу кордонів України, які попри заяви про відведення здебільшого залишаються у стані бойової готовності.

«Лише завдяки одностайній та принциповій підтримці наших партнерів, зокрема Європейського Союзу, вдалося зменшити напругу та запобігти найгіршому сценарію», – наголосив він.

Зі свого боку Міхаель Зіберт відзначив стриману та виважену реакцію України, яка не піддалася на провокації російської сторони.

Ігор Жовква подякував за незмінну підтримку з боку Європейського Союзу суверенітету й територіальної цілісності України, закликав представників ЄС залишатися пильними щодо можливих подальших дій російської сторони в регіоні та враховувати ці обставини під час формування підходів до подальшого розвитку відносин ЄС з Росією.

Катаріна Матернова поінформувала про роботу держав-членів та інституцій ЄС щодо можливості подальшого розширення підтримки східних регіонів України.

Співрозмовники приділили окрему увагу ситуації в окупованому Криму, зокрема щодо мілітаризації півострова, безпрецедентних порушень прав людини, обмеження свободи судноплавства в Керченській протоці. Ігор Жовква закликав представників ЄС поширити нещодавно запроваджений глобальний санкційний режим на осіб, причетних до системних порушень прав людини в Криму.

Заступник керівника Офісу Президента також детально поінформував учасників зустрічі про підготовку до інавгураційного саміту Кримської платформи, який скликається за ініціативою Президента України Володимира Зеленського, і подякував за рішення ЄС взяти участь у заході на найвищому рівні.

Також було зроблено акцент на ключових питаннях порядку денного відносин між Україною та ЄС. Був позитивно оцінений прогрес України у впровадженні системних реформ. Ігор Жовква окреслив основні пріоритети на цьому шляху на найближчий час, зокрема стосовно ініційованого Главою держави процесу деолігархізації, а також реформи сектору цивільної безпеки.

Сторони погодилися активізувати зусилля з метою змістовного наповнення 23-го Саміту Україна – ЄС, який запланований на 12 жовтня 2021 року у Києві. Було узгоджено алгоритм подальших дій у контексті надання Україні другого траншу макрофінансової допомоги в обсязі 600 млн євро, а також початку переговорів щодо перегляду тарифів і квот у межах поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі.

Учасники зустрічі висловили спільне очікування щодо завершення протягом місяця всіх технічних процедур, необхідних для підписання Угоди про спільний авіаційний простір до Саміту Україна – ЄС. Відзначено готовність до переходу вже влітку до другого етапу роботи попередньої оціночної місії щодо підготовки Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (ACAA).

Наприкінці розмови Ігор Жовква подякував ЄС за допомогу, спрямовану на подолання наслідків пандемії COVID-19, зокрема через механізм COVAX. Сторони підтвердили налаштованість забезпечити взаємне визнання цифрових сертифікатів про вакцинацію, які дадуть змогу відновити взаємні подорожі громадян України та ЄС.