Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Ігор Жовква обговорив з радником Прем'єр-міністра Канади безпекову ситуацію на Донбасі та підтримку України в межах G7

21 травня 2021 року - 13:13

Заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква провів онлайн-зустріч з радником Прем'єр-міністра Канади з питань зовнішньої та оборонної політики Девідом Моррісоном.

Ігор Жовква розповів співрозмовнику про нещодавнє загострення безпекової ситуації на Донбасі, а також про загрози, пов’язані зі скупченням російських військ вздовж українського кордону. Він висловив подяку за потужну дипломатичну підтримку Канади, яка в поєднанні з зусиллями інших партнерів допомогла припинити небезпечну військову ескалацію навколо України.

Заступник керівника Офісу Президента відзначив важливість телефонної розмови між Президентом України Володимиром Зеленським та Прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо, яка відбулася на початку квітня.

Ігор Жовква також поінформував канадську сторону про перебіг переговорів у Мінському та Нормандському форматах щодо мирного врегулювання на Донбасі.

Співрозмовники обговорили питання подальшого поглиблення відносин України з НАТО, зокрема євроатлантичні прагнення нашої держави та перспективи отримання Україною Плану дій щодо членства в Альянсі.

Заступник керівника Офісу Глави держави розповів про продовження реформ, спрямованих на наближення України до стандартів НАТО у різних сферах. Він відзначив важливу практичну допомогу в цьому з боку Канади, яка приймала Конференцію з питань реформ в Україні у Торонто в липні 2019 року.

Ігор Жовква також подякував за послідовну політичну підтримку України з боку Канади, зокрема в межах «Групи семи». Девід Моррісон запевнив, що питання підтримки України буде обов’язково включене до порядку денного майбутнього саміту G7 у Великій Британії. 

Під час онлайн-зустрічі були обговорені модальності участі канадської сторони в інавгураційному саміті Кримської платформи в Києві 23 серпня цього року, а також практичні аспекти її майбутньої діяльності. 

Крім того, співрозмовники обмінялися інформацією щодо ситуації з пандемією коронавірусу у двох країнах та обговорили можливості для постачання у майбутньому в Україну додаткових обсягів вакцин.