Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Ігор Жовква провів зустріч з радником Президента Афганістану

13 березня 2021 року - 10:35

Ігор Жовква провів зустріч з радником Президента Афганістану

Заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква провів зустріч з радником Президента Ісламської Республіки Афганістан Кабіром Ханом Ісахелем.

Співрозмовники обговорили широке коло питань двостороннього порядку денного, включно з посиленням торговельно-економічної співпраці та співробітництва у військово-технічній сфері. Було відзначено успішне проведення напередодні другого засідання Українсько-афганської спільної міжурядової комісії з торговельно-економічного співробітництва та досягнення низки домовленостей щодо поглиблення економічної взаємодії між двома країнами.

Під час зустрічі йшлося про політично-безпекову ситуацію в Ісламській Республіці Афганістан та зусилля афганської влади, спрямовані на просування внутрішньоафганського діалогу.

«В Україні уважно стежать за позитивними змінами в Афганістані. Ми поділяємо налаштованість афганської сторони на поглиблення двосторонніх відносин. Настав час для активізації політичного діалогу та організації подальших двосторонніх контактів на найвищому рівні. Ми серйозно налаштовані розвивати нашу торговельну та економічну співпрацю, відновлювати двосторонній товарообіг», – наголосив Ігор Жовква.

Заступник керівника Офісу Президента відзначив можливості для збільшення постачання української агропромислової продукції до Афганістану, що може сприяти забезпеченню продовольчої безпеки. Він також висловив наміри української сторони брати участь у реалізації інфраструктурних проектів в Афганістані з використанням наявного досвіду роботи в країні: «Ми маємо необхідні знання про вашу країну та досвід і готові взяти участь у відновленні й модернізації залізниць, шосе, об’єктів енергетики».