Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Ігор Жовква у розмові з австрійською колегою наголосив на необхідності подальшого моніторингу відведення російських військ від східного кордону України

27 травня 2021 року - 19:45

Заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква провів телефонну розмову з керівником Департаменту з європейських та зовнішньополітичних питань Відомства Федерального канцлера Республіки Австрія Барбарою Каудель-Єнсен. Серед основних тем, на яких було зосереджено увагу під час розмови, – нещодавня ескалація на кордоні з Україною та актуальні питання європейського порядку денного.

Барбара Каудель-Єнсен підтвердила позицію Австрії щодо підтримки суверенітету й територіальної цілісності України.

Співрозмовники обговорили виконання домовленостей, досягнутих за результатами зустрічі Президента України Володимира Зеленського з Федеральним канцлером Республіки Австрія Себастіаном Курцом у вересні минулого року під час офіційного візиту Глави Української держави до Австрії.

Окрему увагу сторони приділили нещодавній військовій ескалації вздовж українського кордону та на тимчасово окупованих територіях АР Крим і Донбасу, а також безпековому й гуманітарному становищу на півострові. Завдяки чіткій позиції наших міжнародних партнерів, зокрема Австрії, вдалося уникнути подальшого загострення ситуації в регіоні, наголосив у цьому контексті Ігор Жовква та акцентував увагу Барбари Каудель-Єнсен на необхідності подальшого моніторингу задекларованого процесу відведення військ.

Заступник керівника Офісу Президента повідомив про проведення 23 серпня 2021 року в Києві установчого саміту Кримської платформи та підтвердив запрошення від Володимира Зеленського керівництву Республіки Австрія взяти участь у цьому міжнародному форумі.

Також сторони приділили увагу євроінтеграційній стратегії України та подальшим крокам нашої держави в цьому напрямі.

Крім того, заступник керівника Офісу Глави держави та керівник Департаменту з європейських та зовнішньополітичних питань Відомства Федерального канцлера Австрії обмінялися інформацією щодо останніх кроків урядів обох країн задля подолання наслідків пандемії COVID-19 та встановлених вимог стосовно перетину кордонів, враховуючи наближення періоду літніх відпусток.