Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Ігор Жовква: Україна здобуває дедалі більше підтримки держав – членів Євросоюзу щодо своєї євроінтеграційної перспективи 

8 травня 2021 року - 19:31

Декларація про європейську перспективу України, яка була підписана сьогодні за результатами розмови Президента України Володимира Зеленського та Президента Латвійської Республіки Егілса Левітса, закріплює домовленості стосовно того, що Латвія підтримає заявку України на членство у Європейському Союзі, коли наша країна буде готова її подати. Про це повідомив заступник керівника Офісу Глави держави Ігор Жовква.

«У цій двосторонній декларації йдеться про багато важливих речей з точки зору євроінтеграції України. Йдеться про прогрес України у виконанні Угоди про асоціацію з ЄС, а також про підтримку Латвією її оновлення. Йдеться про підтримку Латвією оновлення політики Східного партнерства в контексті ще більших євроінтеграційних прагнень України», – зазначив він.
Ігор Жовква додав, що на сьогодні це вже третя подібна декларація з державою – членом ЄС.

«Нагадаю, що в березні ми підписали подібну декларацію з Президентом Литви, а тиждень тому Володимир Зеленський під час свого візиту до Польщі підписав подібну декларацію з Президентом Польщі Анджеєм Дудою. Тобто Україна здобуває все більше й більше підтримки держав – членів Євросоюзу щодо своєї перспективи членства в ЄС. Адже маємо пам'ятати, що рішення щодо членства в ЄС ухвалюватимуть лідери держав – членів Євросоюзу, спираючись на волю своїх громадян», – наголосив заступник керівника Офісу Президента.

За його словами, в багатьох країнах – членах ЄС доволі великий відсоток тих, хто підтримує членство України в Євросоюзі.
«Тому ми вдячні Президенту Латвії за те, що він став одним із перших, хто підтримав європейську перспективу України», – сказав Ігор Жовква.

Також він відзначив символічну дату підписання Декларації.

«Адже сьогодні і Україна, і ЄС відзначають День пам'яті та примирення, день перемоги у Другій світовій війні. 9 травня в ЄС відзначається День Європи, який, сподіваємося, Україна також буде святкувати одночасно з державами ЄС», – додав він.
Ігор Жовква зауважив, що ця Декларація була підписана за результатами розмови глав двох держав, що відбулася у форматі відеоконференції під час перебування Володимира Зеленського у Сєвєродонецьку.

«Це відзначив і Президент Латвії, який знає, що Президент Володимир Зеленський часто відвідує Донбас. Егілс Левітс побажав сьогодні у розмові, щоб увесь Донбас повернувся до складу України», – розповів заступник керівника Офісу Глави держави.
За його словами, під час розмови лідери також говорили про питання деокупації Криму.

«Президент Латвії підтвердив свою участь у Кримській платформі та готовність активно долучитися до її роботи», – повідомив Ігор Жовква.