Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Ірина Верещук: Закликаємо російську сторону дотримуватися погодженого та документально зафіксованого маршруту гуманітарного коридору із Сум

8 березня 2022 року - 11:14

Віце-прем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук повідомила, що станом на сьогодні погоджено організацію роботи гуманітарного коридору для міста Суми, яке постраждало від обстрілів російських військ.

«Цей факт офіційно погоджений Міністерством оборони Росії у відповідному листі до Міжнародного комітету Червоного Хреста. Тобто документальне підтвердження має і Червоний Хрест, і ми як сторона, з якою погоджувалося відкриття гуманітарного коридору», – сказала вона.

Ірина Верещук зазначила, що визначено один маршрут для гуманітарного коридору для евакуації людей: Суми – Голубівка – Лохвиця – Лубни – Полтава. Жодні інші маршрути не погоджувалися.

Однак, як повідомила віце-прем'єр-міністр, українській стороні стало відомо про підготовку росіянами маніпуляцій із маршрутом, не погодженим та небезпечним, щоб змусити людей поїхати іншим шляхом.

«Закликаємо російську сторону не вдаватися до маніпулятивних дій і виконати обіцянку, яка зафіксована документально», – наголосила Ірина Верещук.

Цим маршрутом має відбутися евакуація цивільних мешканців, зокрема іноземних студентів – громадян Республіки Індія та Китайської народної республіки, із міста Суми до міста Полтави. Також передбачається доставка гуманітарним коридором до Сум відповідних гуманітарних вантажів. Зокрема, продуктів харчування та вкрай необхідних ліків. Колона з гуманітарними вантажами рухатиметься до міста Суми за маршрутом: Лохвиця – Андріяшівка – Ромни – Недригайлів – Суми.

«Українська сторона повністю готова забезпечити весь шлях за погодженим маршрутом. Ми проінформували про нашу готовність як Червоний Хрест, так і російську сторону. Домовлено про початок режиму тиші за маршрутом о 9:00 за київським часом. Ми оголошуємо про початок режиму тиші. Часові межі роботи гуманітарного коридору – з 9:00 до 21:00», – констатувала віце-прем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції ТОТ.

О 10:00 перша колона має розпочати рух із міста Суми. Слідом за нею рухатиметься цивільне населення на власному автотранспорті.

Ірина Верещук наголосила: під час роботи коридору по всьому маршруту мають бути прибрані будь-які перепони для руху відповідних колон – як із людьми, які виїжджають із міста Суми, так і з гуманітарними вантажами, які доставляють у місто.
«Реальне припинення вогню в межах маршруту гуманітарного коридору стане основою для оповіщення населення про можливість евакуюватися», – наголосила віце-прем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Крім того, за її словами, українська сторона надсилала російській стороні та Червоному Хресту розроблені маршрути для гуманітарних коридорів Волноваха – Запоріжжя, Маріуполь – Запоріжжя, Київ та Київська область у напрямку Західної України, а також Харків та Харківська область у напрямку Західної України.

«Закликаємо Росію невідкладно погодити вказані маршрути, про що повідомити Міжнародний комітет Червоного Хреста, та забезпечити сталий режим припинення вогню за цими маршрутами», – сказала Ірина Верещук.

Вона також звернулася до громадян із закликом не довіряти неофіційним джерелам масової інформації та повідомленням Міноборони Росії.

«Довіряйте українській владі. Слухайте, читайте офіційні ЗМІ. Все буде Україна!» – резюмувала віце-прем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції ТОТ.