Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Координаційний штаб з гуманітарних і соціальних питань активно та результативно працює над розв'язанням конкретних проблем українців в умовах війни – Андрій Єрмак 

10 березня 2022 року - 00:14

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак поінформував про роботу Координаційного штабу з гуманітарних і соціальних питань, який він очолив згідно з указом Президента Володимира Зеленського від 2 березня 2022 року.

Зокрема, на інформаційний ресурс «Співдія», який опрацьовує заявки з гарячої лінії спільно з «Монобанком» та забезпечує задоволення конкретних потреб громадян, надійшло понад 600 звернень. Створено регіональні хаби в Закарпатті, Львові, Івано-Франківську та Харкові.

Андрій Єрмак зазначив, що завдяки активній роботі координаторів штабу було залучено від компанії, яка побажала залишитися неназваною, 40 тисяч коробок ліків. Їх передали в медзаклади Києва.

У межах співпраці з міжнародними організаціями та Координаційним штабом до «Співдії» долучилися дві великі міжнародні організації – «Карітас» та проект міжнародної технічної допомоги «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), який виконує Alinea International Ltd. за підтримки уряду Канади.

«Спільно з Посольством Грузії та організацією «Карітас» розпочали доставку вантажів для забезпечення потреб громадян, які звертаються на платформу «Співдія», зокрема через гарячу лінію. Організація «Карітас» уже відвантажила першу допомогу в Одесу, Запоріжжя, Дніпро, Київ», – наголосив керівник Офісу Президента.

Він повідомив, що штаб також налагодив окрему взаємодію та координацію зусиль із забезпечення ліками. Так, Міністерство охорони здоров’я скоординувало через дипломатичні установи понад 450 тонн медикаментів на суму понад 10 млн доларів США та забезпечило їх розвезення по складах. Медичну допомогу отримано від Польщі, Латвії, Литви, Великої Британії, Ізраїлю, Данії та міжнародних організацій (ВООЗ, ЮНІСЕФ, «Лікарі без кордонів»).

Крім того, надходить допомога від бізнесу – компаній Teva, Bayer, Novo Nordisk, Pfizer, Nestle, Medtronic, Sanofi, Eric, «Біофарма», Stada, «Фармак», Galexis (Швейцарія), Фонду Ріната Ахметова, клініки Ernst von Bergmann (Німеччина). Данія надала 19 автомобілів швидкої допомоги.

Керівник Офісу Глави держави зауважив, що з метою якнайкращого забезпечення ліками, їх правильного централізованого зберігання та обліку, а також ефективного використання Координаційний штаб закликає спрямовувати всю медичну гуманітарну допомогу МОЗ та на його централізовані склади.

«Штаб налагодив співпрацю між МОЗ та МВС і ЗСУ. Відтепер потреби в ліках для наших військових забезпечуються з усіх складів МОЗ. Між цими міністерствами налагоджено оперативний обмін ліками», – повідомив Андрій Єрмак. 

У межах роботи програми психологічної допомоги «Розкажи мені» через телеграм-канал, сайт та чат-бот проконсультовано понад 2 тис. дорослих, підлітків і батьків з дітьми. Щодня виходить по три дописи-інструкції з психологічними порадами. Загалом підготовлено понад 30 інструкцій. Фахівці створили ілюстровану казку для дітей про війну, де добро перемагає зло. Працює 550 психологів, які надають консультації. Активних користувачів чат-бота – 35 тисяч.

Станом на 9 березня на гуманітарний рахунок Національного банку України надійшло 81,2 млн грн, 905,9 тис. євро, 604,1 тис. доларів, 6,8 тис. фунтів стерлінгів.