Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Однією з тем можливої зустрічі президентів України та Росії може бути стан виконання домовленостей Паризького саміту – Андрій Єрмак

13 травня 2021 року - 11:53

Триває процес узгодження умов зустрічі Президента України Володимира Зеленського та Президента Росії Володимира Путіна, але поки зарано озвучувати деталі. Про це розповів керівник Офісу Глави держави Андрій Єрмак у коментарі РБК-Україна.

«Звичайно, було б правильно провести переговори якомога швидше. Ситуація вимагає швидких реакцій», – зазначив Андрій Єрмак.

Керівник Офісу Президента України вважає, що однією з головних тем потенційної зустрічі Володимира Зеленського та Володимира Путіна може бути детальний аналіз стану виконання домовленостей, які були досягнуті на зустрічі лідерів «Нормандської четвірки» в Парижі у грудні 2019 року.

«Ми бачимо, що принципові речі гуманітарного характеру і в сфері безпеки досі не реалізовані. Є й інші питання, які правильно обговорювати саме на найвищому рівні», – зауважив Андрій Єрмак.

Він наголосив, що Україна не має наміру замінювати Нормандський переговорний процес двосторонніми перемовинами президентів України та Росії, але прагне використовувати різні формати та дипломатичні можливості для завершення конфлікту й встановлення миру на Донбасі. А цього неможливо досягнути без участі у переговорах російської сторони.

До того ж, як зазначив керівник Офісу Глави держави, інші учасники Нормандського формату підтримують прагнення України до активізації діалогу.

«Західні друзі України підтримують нас, і ми діємо так, що кожна наша ініціатива – абсолютно зрозуміла й передбачувана для наших партнерів. Зокрема це стосується й питання про переговори двох лідерів – України та Росії», – резюмував Андрій Єрмак.