Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Під час зустрічей у Нью-Йорку Президент України порушуватиме питання підтримки Кримської платформи та сприяння звільненню утримуваних осіб – прес-секретар

21 вересня 2021 року - 20:38

Під час зустрічей у Нью-Йорку Президент України порушуватиме питання підтримки Кримської платформи та сприяння звільненню утримуваних осіб – прес-секретар

Під час робочого візиту до США Президент Володимир Зеленський обговорить з Генеральним секретарем Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутеррішем збільшення участі ООН у підтримці територіальної цілісності України та Кримської платформи зокрема. Про це повідомив прес-секретар Глави держави Сергій Никифоров під час спілкування з представниками ЗМІ у Нью-Йорку.

«На Кримській платформі були представники від ЄС, від НАТО, а представника від ООН не було. Кримська платформа та її підсумкова декларація засновані на резолюціях ООН. Говоритимуть про те, як підсилити зараз роль ООН у підтримці територіальної цілісності України, зокрема підтримці саме Кримської платформи», – зазначив речник Президента.

Сергій Никифоров додав, що ООН є найбільшим серед міжнародних організацій споживачем товарів та послуг, тому Президент України планує обговорити посилення економічної співпраці.

«ООН щороку закуповує або замовляє товарів та послуг на 20 мільярдів доларів. Україна від того має чималу частину, але потенціал для збільшення цього показника неабиякий… Наша країна може надавати транспортні послуги, забезпечувати різноманітні програми ООН продовольством, Україна має розвинену ІТ-галузь, що також серед того, що потребує ООН», – зауважив він.

Також у Нью-Йорку відбудеться зустріч Володимира Зеленського з Президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн. Як зазначив прес-секретар Глави держави, на порядку денному зустрічі – енергетичні питання.

«Це «Північний потік – 2», інтеграція європейської та української електричних мереж, це, зрештою, перехід згодом на «зелену» енергетику, а також питання лібералізації вантажних перевезень», – розповів Сергій Никифоров.

На порядку денному зустрічі Володимира Зеленського з Президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом також економічні питання, повідомив речник Глави Української держави.   

«Треба завершити підготовку та підписати угоду про зону вільної торгівлі між Туреччиною та Україною. Це значно посилить товарообіг між країнами. Також це військове співробітництво у галузі військово-морського флоту. Зокрема, можливо, обговорять постачання скрапленого газу з країн Близького Сходу за турецького посередництва», – зазначив Сергій Никифоров.

Крім того, на зустрічі з лідером Туреччини обговорюватиметься гуманітарна ситуація в окупованому Криму.

«Це підтримка, яку Туреччина могла б надати кримським татарам, зокрема затриманому Наріману Джелялову. Є списки утримуваних осіб. Я думаю, що Президент України може передати їх Реджепу Таїпу Ердогану, і вони можуть обговорити, яким чином Туреччина може сприяти звільненню утримуваних осіб, зокрема кримських татар», – розповів прес-секретар Глави держави.   

Також, за його словами, у Президента України запланована зустріч з представниками бізнес-кіл та потенційними інвесторами.

«За політикою завжди має слідувати економіка. Сьогодні буде одна зустріч з інвесторами, завтра буде інша зустріч – із керівництвом місцевого штабу Microsoft. Володимир Зеленський запрошуватиме їх до України. Зараз якраз слушний момент, щоб інвестувати в Україну, адже прибутковість такого бізнесу буде дуже високою», – пояснив Сергій Никифоров.

Він наголосив, що реформи, які провадить Президент України, зокрема судова реформа, покликані покращити інвестиційний клімат, зробивши його більш сприятливим.

ф

Участь Президента України у заходах 76-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку

21 вересня 2021 року - 19:02