Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Президент обговорив з керівництвом швейцарської компанії Stadler Rail AG реалізацію інфраструктурних проектів в Україні

29 січня 2021 року - 17:59

Президент обговорив з керівництвом швейцарської компанії Stadler Rail AG реалізацію інфраструктурних проектів в Україні

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з делегацією швейцарської компанії Stadler Rail AG на чолі з головою ради директорів, співвласником групи Stadler Rail AG Петером Шпулером.

Під час зустрічі було обговорено перспективи співпраці з компанією в частині модернізації рухомого складу української залізниці, приміського та міського рейкового транспорту.

Володимир Зеленський поінформував співрозмовника про проекти розвитку транспортної інфраструктури України, а також наголосив на важливості залучення іноземних технологій та капіталу до їхньої реалізації.

Глава держави зазначив, що цього року Україна відзначає 30-річчя незалежності, тому планується запуск різних проектів до ювілею. Зокрема, велика увага приділяється інфраструктурним об’єктам. Володимир Зеленський зауважив, що торік було побудовано 4 тис. км доріг та близько 150 мостових переходів.

«Цього року в нас плани більш амбітні – ми хочемо збільшити цю кількість у півтора разу. Але ще додаємо інший пріоритетний напрям – аеропорти та залізничні шляхи», – розповів Володимир Зеленський.

Зокрема, розпочато будівництво летовища у Дніпрі, тривають роботи в аеропорту Одеси.

Володимир Зеленський запевнив у готовності сприяти іноземним інвесторам.

Українська сторона зацікавлена у розбудові гілок метро у Києві, Харкові, Дніпрі, а також у розвитку сполучення електричкою та швидкісним трамваєм у різних містах.

Глава держави наголосив, що Україна має власних виробників рейкового рухомого складу, тож принциповою умовою співпраці з іноземними компаніями є максимальна локалізація виробництва на території нашої держави.

Петер Шпулер висловив зацікавленість у роботі компанії на українському ринку та створенні спільних з українськими партнерами виробництв.

Компанія Stadler Rail AG є одним зі світових лідерів з виробництва рухомого складу для колійних доріг – трамваїв, потягів метро, приміських та швидкісних поїздів, залізничних і маневрових локомотивів, а також пасажирських вагонів.