Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Президент ознайомився з програмою підготовки українських льотчиків на F-16 на базі ВПС Данії

20 серпня 2023 року - 19:38

Президент ознайомився з програмою підготовки українських льотчиків на F-16 на базі ВПС Данії

У межах робочого візиту до Королівства Данія Президент України Володимир Зеленський відвідав авіабазу Королівських військово-повітряних сил Данії Fighter Wing Skrydstrup. 

У супроводі Прем’єр-міністра Данії Метте Фредеріксен і командування Королівських ВПС Глава держави ознайомився з технічними особливостями винищувачів F-16 Fighting Falcon та програмою підготовки українських пілотів на цих літаках.

Він поспілкувався з українськими льотчиками, які проходять навчання із застосування літаків F-16 для захисту українського неба.
«Вітаю вас, шановні панове офіцери й солдати, пілоти та інженери. Ви – майбутнє безпеки нашого неба. Маю честь сьогодні бути тут на запрошення Прем’єр-міністра Данії. Хочу подякувати Метте та її команді, усьому данському народу. Це справді історичний крок від дружньої Данії, що наші пілоти навчаються на F-16», – наголосив Володимир Зеленський.

Президент зазначив, що знає про велику мотивацію українських льотчиків та інженерів швидко й ефективно опанувати нову техніку.

«Я бажаю вам гарного навчання і якнайшвидше на нових крилах повертатися додому, щоб захищати нашу державу, її суверенітет і територіальну цілісність. Захищати наших людей і наші домівки. Впевнений у кожному з вас», – сказав він.

Володимир Зеленський також вручив українським військовим державні нагороди. Президент наголосив, що вся Україна пишається своїми захисниками, і побажав їм успіху.

Під час відвідання бази Глава держави оглянув винищувачі F-16, ознайомився з їхніми можливостями та особливостями експлуатації.