Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Президент представив нового міністра оборони Андрія Загороднюка

30 серпня 2019 року - 17:12

Президент представив нового міністра оборони Андрія Загороднюка

Президент України Володимир Зеленський представив колективу Міністерства оборони України нового очільника – Андрія Загороднюка.

Глава держави нагадав, що вчора Верховна Рада проголосувала за його призначення. «Хотів би, щоб ви теж підтримали цю людину, бо вона – фахівець в оборонних процесах, в оборонній галузі», – зазначив Президент.

Він висловив сподівання, що екс-міністр оборони Степан Полторак також підтримає кандидатуру Андрія Загороднюка.

Володимир Зеленський подякував попередньому очільнику Міноборони та всьому колективу міністерства за роботу. «Я вам вдячний за всю ту велику роботу, що ви робите щодня. Це найважливіше, бо в нас триває війна. Нашим військовим та нашим волонтерам – вдячний вам як професіоналам», – сказав Володимир Зеленський.

Глава держави наголосив, що одним із завдань новопризначеного міністра оборони є належне соціальне забезпечення та умови життя українських військових і їхніх сімей.

«Я дуже хотів би, щоб ми зосередилися саме на умовах життя наших військових та їхніх сімей, їхньому відпочинку та лікуванні. Щоб вони могли пишатися своєю працею й  пам'ятати, що не лише вони гордяться Україною, а й держава пишається кожним із них і справді оберігає їх, їхні родини», – підкреслив Президент.

Зі свого боку міністр оборони України Андрій Загороднюк зазначив, що міністерство не конкуруватиме з Генеральним штабом Збройних сил у частині військової експертизи, а зосередиться на цивільному контролі. 

«Ми намагаємося запроваджувати стандарти цивільного контролю над Збройними силами у повній сумісності зі стандартами НАТО, тому не позиціонуємо себе як військових експертів – ми цивільні люди. Міністерство буде цивільне, як це передбачає стратегія держави. І це значить, що ми співпрацюватимемо з військовими всіх ланок, створюватимемо робочі групи, колективи для того, щоб напрацьовувати конкретні технічні менеджерські рішення для розв’язання тих чи інших питань. Питань – величезна кількість», – констатував міністр.

Андрій Загороднюк зазначив, що Міноборони «як політичний представник Верховного Головнокомандувача» дуже серйозно контролюватиме, як виконуються плани, рішення, домовленості та накази. 

Також новий очільник Міноборони назвав три пріоритети міністерства, що будуть відображені в конкретній програмі, до розробки якої залучать військових. Перший пріоритет – військовослужбовець, другий – продовження переходу до стандартів НАТО, третій – боротьба з корупцією.

Нагадаємо, 29 серпня призначення Андрія Загороднюка на посаду підтримали 314 народних депутатів. Відповідне подання на розгляд Верховної Ради вніс Президент України. Андрій Загороднюк – підприємець і волонтер. Був позаштатним радником Президента Володимира Зеленського та керівником проектного офісу реформ Міністерства оборони України. Має дві вищі освіти.