Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Президент України допомагає вирішувати питання зменшення тарифів у межах своєї компетенції та на політичному рівні – представник Глави держави у Кабміні про зниження ціни на газ із 1 червня

14 червня 2019 року - 18:59

Президент України допомагає вирішувати питання зменшення тарифів у межах своєї компетенції та на політичному рівні – представник Глави держави у Кабміні про зниження ціни на газ із 1 червня

Ціна на газ в Україні зменшилася на 6-7%. Громадяни відчують це у платіжках за червень. Про таке під час брифінгу повідомив представник Президента у Кабінеті Міністрів Андрій Герус.

«Наразі доволі сприятлива кон’юнктура ринку газу. Вартість знижувалася, і є можливість ухвалити відповідні рішення. Президент ставить завдання шукати способи зниження тарифів, щоб такі рішення ухвалювалися, щойно з’являються відповідні можливості. Також варто відзначити, що таке зниження ціни на газ ніяк не суперечить домовленостям із Міжнародним валютним фондом», – пояснив він.

Андрій Герус підкреслив, що тема ціни на газ є важливою для суспільства, а тому команда Президента України моніторить ситуацію щодо цього питання.

«Ми дивимося, яким чином Президент може допомогти вирішувати тарифні питання в межах своєї компетенції або на політичному рівні. І зараз одне з питань – допомогти НАК «Нафтогаз» закупити якомога більше палива в підземні сховища, щоб ми мали більше дешевого газу на майбутнє і могли спокійно пройти зиму навіть у ситуації, якщо його транзит через Україну припиниться», – заявив представник Президента у Кабміні.

Він також прокоментував рішення Конституційного Суду щодо неконституційності низки статей Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг». Андрій Герус зазначив, що деякі положення рішення вступають у дію 31 грудня 2019 року.

За словами представника Президента у Кабінеті Міністрів, щоб урегулювати ситуацію, до цього часу слід ухвалити новий закон про НКРЕКП, а також внести зміни до Конституції, щоб передбачити існування регуляторів зі спеціальним статусом.

«У рішенні Конституційного Суду сказано по те, що процедура створення комісії (указом Президента. – Ред.) та призначення її членів не відповідає Конституції. На нашу думку, необхідно ухвалити новий закон про НКРЕКП, де будуть передбачені трохи інакші процедури призначення. Також мають бути внесені зміни до Конституції, щоб передбачити існування різних регуляторів, а також деяких антикорупційних органів», – сказав він, додавши, що йдеться про регуляторів, які матимуть спеціальний статус і не будуть частиною виконавчих органів.

Андрій Герус також наголосив, що для Адміністрації Президента Володимира Зеленського не є принциповим впливати на НКРЕКП через призначення. Натомість команда Глави держави, як і суспільство, підтримує оновлення складу комісії.