Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Україна готова до невідкладних переговорів для евакуації людей з Маріуполя і розраховує на підтримку ООН – Володимир Зеленський

28 квітня 2022 року - 21:20

Україна готова до невідкладних переговорів для евакуації людей з Маріуполя і розраховує на підтримку ООН – Володимир Зеленський

Президент України Володимир Зеленський і Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш під час перемовин у Києві обговорили питання евакуації українських громадян з оточеного російськими військами міста Маріуполя на Донеччині, зокрема із заводу «Азовсталь».

Глава Української держави зауважив, що Антоніу Гутерріш обговорював це питання під час нещодавнього візиту до Росії.

«Ми бачимо, що попри слова російського Президента про нібито припинення військових дій у Маріуполі територія заводу «Азовсталь» зазнає варварських бомбардувань від російської армії. І це тривало навіть під час переговорів пана Генерального секретаря у Москві», – сказав Володимир Зеленський під час зустрічі з представниками ЗМІ за результатами перемовин з Антоніу Гутеррішем.

Він наголосив, що Україна готова до невідкладних переговорів для евакуації людей з Маріуполя та розраховує, що участь Генерального секретаря ООН у цій місії буде результативною.

Глава держави також закликав Антоніу Гутерріша докласти зусиль для зупинення депортації громадян України на територію Росії, отримання доступу до примусово депортованих та якнайшвидшого повернення їх на батьківщину.

Відповідаючи на запитання журналістів, Президент висловив сподівання, що за участю Генерального секретаря ООН вдасться повернути з Маріуполя людей живими.

Зі свого боку Антоніу Гутерріш запевнив, що робить усе можливе для порятунку людей у Маріуполі.

«Хочу сказати вам, пане Президенте, і народу України: ми не здаємося. Ми продовжуватимемо закликати до повного припинення вогню, а також до вжиття негайних практичних заходів для порятунку життів та мінімізації людських страждань. Ефективні гуманітарні коридори, локальне припинення бойових дій, безпечні маршрути для цивільних і постраждалих. Сьогодні мешканці Маріуполя потребують саме такого кроку», – зазначив він.

Генсек ООН наголосив, що тисячі цивільних у цьому місті – літні люди, хворі та особи з обмеженою мобільністю – потребують життєво важливої допомоги.

«Їм потрібен рятівний маршрут, щоб залишити це пекло», – сказав Антоніу Гутерріш.

Генеральний секретар ООН повідомив, що під час його нещодавнього візиту до Москви Президент Росії Володимир Путін загалом дав згоду на залучення ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста до евакуації цивільних із «Азовсталі».

«Сьогодні в нас із паном Зеленським була можливість обговорити це питання. Наразі тривають інтенсивні дискусії щодо втілення цієї пропозиції», – повідомив Антоніу Гутерріш.

ф

Зустріч Президента України з Генеральним секретарем ООН

28 квітня 2022 року - 19:12