Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Україна потребує пришвидшення постачання зброї від країн-партнерів – Президент

16 квітня 2022 року - 22:04

Україна потребує пришвидшення постачання зброї від країн-партнерів – Президент

Україна потребує пришвидшення постачання різних видів озброєння від країн-партнерів, адже від цього залежать життя українців і подальший успіх нашої держави у боротьбі з агресором. Про це сказав Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю представникам українських ЗМІ.

Глава держави зазначив, що народи окремих країн, які вагалися в питанні щодо постачання зброї Україні, почали тиснути на владу, що дало змогу пришвидшити цей процес.

«Від моменту, коли вони кажуть, що ми (уряди або парламенти) вирішили питання щодо підтвердження постачання зброї Україні, до моменту, коли ця зброя вже в нас на озброєнні, у нашої армії, може минути два-три тижні. Це дуже довгий процес», – зауважив Володимир Зеленський.

Президент наголосив, що на деяких ділянках фронту, зокрема в зоні проведення ООС чи в Маріуполі, нова зброя потрібна якомога швидше, і часу на тривале очікування немає.

«Люди кажуть: нам потрібна допомога зараз, питання доби, двох, трьох діб, а люди (з країн-партнерів. – Ред.) кажуть: все нормально, ми вам у травні дамо. На що вони розраховують? Що ми будемо битися місяцями. Роками війна? Дехто з них, напевно, на це розраховує. Але для нас прискорення (постачання. – Ред.) озброєння – це дуже важливий момент», – акцентував Глава держави.

Володимир Зеленський зазначив, що останнім часом риторика окремих держав щодо постачання зброї Україні змінилася на нашу користь.

«Ми змінили цю риторику. Деякі змінили саме через тиск народу… Через цей тиск вони також змінили сам процес і розблокували постачання», – зауважив він.

Президент наголосив, що Україна отримує озброєння від інших країн, але цієї зброї поки що замало.

«Сполучені Штати, Велика Британія, Польща й декілька країн дуже непогано нас підтримують сьогодні. Але можуть сильніше. Набагато. І підтримують чесно й відкрито Чехія, Словацька Республіка», – сказав Глава держави.

Володимир Зеленський також висловив переконання, що Україна не матиме проблем із постачанням нових зразків озброєння.

«У нас не буде питання зі зброєю. Будь-якою, причому оновленою. Це мої відчуття від тих сигналів, які ми мали», – зазначив Президент України.