Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Україна стала символом свободи, центром Європи, де зараз зосереджена боротьба добра і зла – Михайло Подоляк

11 квітня 2022 року - 17:28

Після того як Європа та світ побачили страшні злочини, які скоїли російські війська проти мирних мешканців населених пунктів на Київщині та на Донеччині, вони почали більш рішуче надавати Україні допомогу для відбиття збройної агресії Росії. Про це сказав радник керівника Офісу Президента України Михайло Подоляк в інтерв’ю ведучому телеканалу «Україна 24» Тиграну Мартиросяну.

«Емоційна складова, на мою думку, вже почала працювати. Дуже сильно працювати. Особливо після Бучі, Краматорська тощо. Якщо на початку європейські країни сприймали війну саме як війну армій – вони говорили, що, звичайно, ми чимось допоможемо, бо Росія значно більша за Україну, – то після цього емоційного надриву, який відбувся в Київській області і потім у Краматорську, коли умисно бомбардували людей, які готувалися до евакуації, – він посуне Європу до ще більш радикальних дій щодо Росії», – сказав Михайло Подоляк.

Радник керівника Офісу Глави держави зазначив, що задовго до вторгнення РФ в Україну Європа намагалася вдати, що не помічає загроз, та зберегти свій звичний устрій життя.

Але віроломне, нічим не спровоковане вторгнення Росії в Україну змусило всі країни переглянути свої позиції: хтось проявив лідерство, а дехто так і залишився в тіні.

Михайло Подоляк зауважив, що, на жаль, навіть сьогодні в деяких країнах Європи є проросійські настрої, але РФ за морально-етичними ознаками вже ніколи не буде цивілізованою державою.

«Ви маєте прийняти це, ви маєте мінімізувати з нею контакти на будь-яких рівнях», – закликав світ Михайло Подоляк.

За його словами, якщо Україна не зупинить Росію зараз, то російська експансія  розповзатиметься світом.

«Росія, яка порушує глобальні правила, продовжить інвестувати кошти у всілякі терористичні організації, і під загрозою буде вся європейська безпека. Бо всі зрозуміють, що можна творити свавілля й воювати, порушуючи правила та звичаї війни – ґвалтувати людей, спалювати їх, робити відеозаписи цього й показувати по ТБ, вихвалятися цим. Ось що буде відбуватися», – наголосив він.

Тому, на переконання радника керівника Офісу Президента, європейці мають ухвалити для себе рішення – втратити сьогодні 1,5% ВВП, трохи більше платити за комунальні послуги й трохи знизити рівень життя, але зупинити орду й повернути у європейську безпеку принцип передбачуваності.

Водночас Михайло Подоляк акцентував: Україна не закликає Європу посилати своїх солдатів воювати поруч із українцями та вже не просить закрити небо, а закликає дати техніку, важку артилерію, засоби ППО.

«Дайте нам це, а далі ми, українці, самі з цим усім розберемося. Зокрема з росіянами. І захистимо Європу зрештою. А потім уже порахуємо, хто й що кому винен і чому ми заплатили за це стількома життями наших громадян», – сказав він і подякував тим, хто вже стоїть на правильній, проукраїнській позиції.

Радник керівника Офісу Президента переконаний: війна показала, що Україна – держава з міцним лідерським духом.

«У центрі Європи з’явилася країна зі справді потужним лідерським духом, у якої є просунутий у вольових якостях Президент, який бере на себе більш глобальну відповідальність, який пропонує світу переглянути формули безпеки», – зазначив Михайло Подоляк і додав, що ще вчора багато хто вважав, що Україна – це провінційна країна зі слабкою економікою.

Також, за його словами, показали, що здатні тримати удар, Головнокомандувач ЗСУ, керівник Офісу Глави держави, Прем’єр-міністр, Голова Верховної Ради, міністри.

На переконання радника керівника Офісу Президента, у Європі та світі почали визнавати міць України й розмовляти з нами нарівні – як із країною, яка довела силу свого духу. Як приклад він назвав візит Прем'єр-міністра Великої Британії до Києва, який мав продемонструвати солідарність двох народів. Своїми діями Борис Джонсон показав – можна бути сміливим політиком.

«Це символ того, що в принципі Україна не програє, бо до тих, хто потенційно програє, ніхто не приїжджає. І приклад Росії це доводить», – сказав Михайло Подоляк.

Він також констатував: багато лідерів уже зараз відвідують нашу державу з візитами, таким чином висловлюючи солідарність з Україною та демонструючи віру в її перемогу, розуміння, наскільки прогнилою є сучасна РФ і що для них це неприпустимо.

Також усі вони надають практичну допомогу. У цьому питанні Велика Британія посідає позицію лідера – у модерації процесів та інтенсифікації надання допомоги, об’єднанні всіх програм.

«Мені здається, що будь-який візит нині – а їх зараз багато, – підкреслює те, що Україна стала символом свободи, центром вільної Європи, та що тут зараз зосереджена боротьба добра і зла, цінностей свободи й цінностей тоталітарного режиму, хоч як пафосно це звучить. Тому всі, хто сюди приїжджає, таким чином висловлюють солідарність не просто з Україною, а з тим, що для них справді важливі цінності свободи, демократії, вибору, конкуренції», – резюмував радник керівника Офісу Президента.