Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

В Офісі Президента обговорили пропозиції щодо вирішення економічних проблем Донбасу

12 лютого 2020 року - 17:10

В Офісі Президента обговорили пропозиції щодо вирішення економічних проблем Донбасу

В Офісі Президента України під головуванням радника Глави держави Олега Устенка відбулася чергова зустріч експертної групи щодо вирішення економічних проблем Донбасу.

«З огляду на завдання Президента України Володимира Зеленського, які було поставлено перед робочою групою, експертами проведені аналітичні дослідження й розроблено рекомендації, які потребують невідкладного обговорення й ухвалення рішень щодо їхньої реалізації», – сказав Олег Устенко.

Експерт з регіонального розвитку Олексій Стародубов наголосив на доцільності створення на Донбасі економічного хабу.

«Економічний потенціал Донбасу досі залишається значним. Це як природні ресурси, так і кадровий потенціал, логістика тощо – все це існує на підконтрольній частині Донбасу», – зазначив Олексій Стародубов.

Він також додав, що в рамках робочої групи вже підготовлено методику, яка дозволяє визначити основні етапи відновлення економіки Донбасу.

Заступник виконавчого директора Українського центру сприяння інвестиціям та торгівлі Ірина Титарчук зазначила, що така методика дає змогу розрахувати збитки, яких завдано економіці регіону під час бойових дій. Зокрема, це втрати інфраструктури, виробничих потужностей, збитки від несанкціонованого використання природних ресурсів, погіршення навколишнього середовища та втрати людських ресурсів.

Учасники наради обговорили проблему водопостачання Донбасу. Експерт Володимир Каніболоцький зазначив, що бойові дії призвели до значних збитків у системі водопостачання регіону. В окремих населених пунктах спостерігаються постійні проблеми з постачанням води та її якістю.

«Ключовою проблемою є залучення додаткових джерел водопостачання у регіоні», – наголосив Володимир Каніболоцький.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов висловив зацікавленість у напрацюваннях експертів щодо вирішення питань забезпечення водопостачання Донбасу.

Під час наради порушувалися питання вугільних підприємств та енергопостачання у регіоні. Також було обговорено проблеми екології Донбасу. Занепокоєння нині викликає загроза підтоплення територій шахтними водами, що було підкреслено радником секретаря РНБО Сергієм Сівохою.

Олег Устенко закликав учасників надати свої пропозиції щодо питань, які порушувалися під час наради, з метою напрацювання конкретних рішень. За результатами заходу було ухвалено рішення щодо практичної реалізації експертних напрацювань, а також погоджено дату наступної зустрічі.