Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

В Офісі Президента обговорили завдання Глави держави щодо виконання дохідної частини держбюджету

9 червня 2020 року - 21:47

В Офісі Президента обговорили завдання Глави держави щодо виконання дохідної частини держбюджету

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з членами Кабінету Міністрів, представниками комітетів Верховної Ради, а також керівництвом правоохоронних органів. Учасники зустрічі обговорили питання виконання Державного бюджету України на 2020 рік в умовах економічної кризи.

Глава держави зазначив, що наприкінці 2019-го уряд зіткнувся з такими системними ризиками виконання держбюджету, як неконтрольоване зміцнення національної валюти, зменшення обсягів та вартості закупівлі енергетичних товарів, а також адміністративна реформа фіскальних органів.

Водночас з початку 2020 року ситуація погіршилася: надходження податків та митних зборів не відповідали запланованим обсягам на 1 млрд грн. Додатковим тягарем стали наслідки від запровадження масштабного карантину.

«Забезпечити безумовне надходження дохідної частини державного бюджету – саме таке завдання поставлене мною новій команді Міністерства фінансів. Міністр отримав мандат на кадрові та організаційні рішення», – заявив Президент.

Зі свого боку міністр фінансів України Сергій Марченко зауважив, що, попри негативні тенденції в економіці у зв'язку з поширенням коронавірусу та карантином в усьому світі, за травень 2020 року Україна досягла 100% виконання розпису. Так, за цей час до загального фонду держбюджету надійшло 64 млрд грн. Перевиконання з ПДФО становить 1%, з рентної плати за користування надрами – 15%, з акцизного податку – 21,4%. Водночас видатки державного бюджету за січень – травень зросли проти січня – травня 2019 року на 17 млрд грн і склали 437,7 млрд грн.

«Завдання, передбачені державним бюджетом, будуть виконані. Більш того, ставиться завдання перевиконання бюджету, щоб ми мали можливість використовувати цей ресурс на нагальні проблеми держави, додаткові видатки. Крім того, ми передбачаємо можливість зменшення дефіциту державного бюджету», – наголосив Сергій Марченко.