Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

В Україну повернули ще одну родину, яка перебувала на території Сирії

16 червня 2021 року - 09:02

В Україну повернули ще одну родину, яка перебувала на території Сирії

За координації з боку Президента України Володимира Зеленського та завдяки мобілізації відповідних державних органів і служб була успішно проведена чергова операція з повернення в Україну ще однієї родини, яка перебувала в таборах закритого типу на території північно-східної Сирії.

Літак з евакуйованою жінкою та сімома дітьми зустріли в ніч з 15 на 16 червня в аеропорту «Київ» (Жуляни) заступник керівника Офісу Президента України Роман Машовець, міністр оборони Андрій Таран та перший заступник міністра закордонних справ Еміне Джапарова.

Звільнена громадянка України зазначила, що дуже рада повернутися додому, і подякувала всім, хто сприяв цьому.

Як наголосив Роман Машовець, одним з головних принципів Президента Володимира Зеленського є безумовний захист українських громадян, де б вони не були. Якщо українець потрапив у біду, держава зробить усе, щоб його врятувати та повернути додому.

«Саме такий приклад ми й бачимо сьогодні. Президент безпосередньо координував процес. Глава держави мобілізував можливості наших спецслужб, дипломатичного корпусу, розвідувальних органів, а також друзів України за кордоном. Як результат – маємо чергову успішну операцію й чергову перемогу. Нам вдалося повернути додому ще одну родину», – сказав він.

Заступник керівника Офісу Глави держави зазначив, що за дорученням Президента звільненим буде надано необхідне медичне обслуговування, а держава зробить усе, щоб допомогти родині повернутися до нормального життя в Україні.

Роман Машовець також висловив переконання, що це не останнє звільнення українських громадян із сирійських таборів.

Кожна така успішна операція ще раз доводить, що «Україна своїх не кидає», наголосив міністр оборони Андрій Таран.

Він нагадав, що напередодні Нового року в Україну з Сирії було повернуто двох жінок та сімох дітей, які також перебували у складних умовах.

Перший заступник голови МЗС Еміне Джапарова зазначила, що з таборів у Сирії звільнено вже 15 співвітчизників.

«Вірю, що разом з компетентними органами ми відпрацюємо повернення всіх інших наших громадян з таборів для біженців», – сказала вона.